Zuidpias 2500 lampen vervangen Uitnodiging inloopavond herinrichting Eendragtspolder op 31 oktober Asbestinventarisatie schoolgebouwen en gymnastieklocaties voltooid Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht gemeente Themavorid Lokaal rietwerk vari ouders: goed idee of ideaal? centrum voor jeugd en gezin HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS\ 24 OKTOBER 2012 Hechtgebonden en losgebonden De gemeente gaat de komende periode ca. 2500 lampen vervangen van de openbare verlichting. Meer weten over deze werk zaamheden of over de openbare verlichting in het algemeen? Kijk op www.zuidplas.nl. Kapotte straatverlichting melden Doet een lantaarnpaal het niet meer? Is de verlichting in de gehele straat uit? Heeft u vragen over de openbare verlichting? In deze gevallen kunt u contact opne men met het Meldpunt Openbare Werken via www.zuidplas.nl of via telefoon (0180)330 300. Op woensdagavond 31 oktober vindt een inloopavond plaats voor omwo nenden en andere geïnteresseer den over het project Herinrichting Eendragtspolder. Tussen 19.00 en 21.00 uur bent u welkom in Dorpshuis Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg 86 in Zevenhuizen. Eendragtspolder eerder opgeleverd De werkzaamheden in de Eendragtspolder, gelegen tussen Zevenhuizen, de Rottemeren en de Rotterdamse wijk Nesselande, zijn een paar maanden eerder klaar dan gepland. Per 1 december wordt het. project opgeleverd en verdwijnen de bouwhekken van het terrein. Het gebied komt dan in beheervan het recreatieschap Rottemeren, al blijft aannemer GMB het eerste jaar na oplevering ook nog bij de Eendragtspolder betrokken. De officiële opening vindt plaats in het voorjaar van 2013. De periode tot aan de officiële opening kan gebruikt worden om te testen hoe het gaat als het gebied gebruikt wordt. Vragen beantwoorden Bent u benieuwd welke werkzaam heden nog gedaan moeten worden? Hoe het gaat als het gebied in gebruik wordt genomen? Medewerkers van de gebiedspartners, aannemer GMB en de Stichting Willem-Alexander Baan zijn aanwezig om informatie te geven en uw vragen te beantwoorden. U hoeft zich van tevoren niet op te geven. Heeft u vragen over de inloopavond? Neemt u dan contact op met Hilda Jeninga, communicatie Eendragtspolder, via e-mail: h.jeningaOpzh.nl of via telefoon (010)298 1010. In opdracht van de gemeente Zuidptas zijn alle school- en gymnastieklo caties op asbest onder zocht. Dit naar aanleiding van de landelijke oproep Asbestinventarisatie onder schoolgebouwen die gebouwd zijn voor 1994. Onder deze gebouwen zijn vier locaties waar verder onderzoek moet plaatsvin den. Dit onderzoek moet uitwijzen of sanering en renovatie noodzakelijk is. Bij de overige locaties is geen aanvullend onderzoek noodzakelijk. Eind september zijn de resultaten bekend gewor den. Alle eigenaren van de onderzochte gebouwen zijn door de gemeente daarover direct geïnformeerd. In de gemeente Zuidpias zijn alle 33 schoollocatie's en gymzalen bekeken. Dertien hiervan zijn gebouwd na 1994, het jaar waarin geen asbest meer toegepast werd. Twee locaties waren al onderzocht in opdracht van het bestuur. Achttien locaties zijn onder zocht door Search, een gecertificeerd ingenieurs bureau. Op drie locaties is geen asbest gevonden. Op dertien locaties, waar onder de twee die al door hun bestuur waren onder zocht, is hechtgebonden asbest gevonden. Hiervoor moeten de eigenaren een asbestbeheerplan en gebruikersprotocol opstel len. In een beheerplan worden de plekken gere gistreerd waar zich asbest- bevindt en hoe de gebruiker in gevat van werkzaamhe den dient te handelen. Voor vier gebouwen is aanvullend onderzoek noodzakelijk. Het asbest dat is aangetroffen, bevindt zich in/bij de technische installaties. Deze plaatsen zijn niet toegankelijk voor kinderen, personeel en bezoekers. Hier moet wel verder onderzoek plaats vinden, dat moet uitwijzen of sanering noodzakelijk is en hoe/wanneer dat moet gebeuren. Aanleiding De staatssecretaris van het ministerie van Infrastructuur en Milieu vroeg aan gemeenten en schoolbesturen om te onderzoeken of er asbest in scholen en gymzalen zit die voor 1994 zijn gebouwd. De gemeente Zuidpias en de besturen hebben dit onder zoek gezamenlijk opgezet, waarbij de gemeente de rol van opdrachtgever ver vulde. Daarbij hebben de gemeente en de besturen erkend de verantwoorde lijkheid te dragen voor hun eigen gymzalen en school- locaties. Voor de gemeente geldt dit ook voor de scho len die ze in eigendom of beheer heeft. Verantwoordelijkheid De eigenaren van de gebouwen waar asbest is gevonden, moeten nader onderzoek laten doen en/ of een beheerplan laten opstellen door een gecer tificeerd bedrijf. Uit een eventueel nader onderzoek moet blijken of renovatie of sanering noodzakelijk is. De vier eigenaren van de gebouwen is geadviseerd passende maatregelen te nemen. Denk daarbij aan afsluiting van de ruimte waar asbest is geconsta teerd. Zodra de resultaten van deze onderzoeken bekend zijn, volgen verdere stappen. Op maandag 5 novem ber organiseert het Centrum voor Jeugd en Gezin Zuidpias in samenwerking met Family Factory een boeiende informa tieavond over de vor ming van nieuwe 'inspiratie teams'. Dit zijn lokale netwerken van ouders die elkaar ontmoeten, helpen en inspireren. Zuidpias Een inspiratieteam bestaat uit drie of vieroudersdiede kern vormen van een lokaal team VAN ouders VOOR ouders. Door het jaar heen organiseert het inspiratieteam, aan de hand van een Ideeënboek, verschil lende activiteiten met en voor ouders in het eigen netwerk. De Inspiratieteams worden daarbij begeleid door Family Factory Nederland. Een koffieochtend op school, een praktisch steuntje in de rug, een survival door de buurt of een computerhelpdesk voor alle ouders uit het netwerk; het kan allemaal! De kern is steeds dat ouders elkaar kunnen ont moeten, helpen en inspireren. Bij het opzetten van deze lokale netwerken van ouders bij jou in de buurt, kunnen we jouw ideeën en inspiratie goed gebruiken! Dus meld je aan! Plaats; Bibliotheek Nieuwerkerk aan den I Jssel, Reigerhof 32 Datum en Tijd: 5 november van 19.45 uur tot 21.45 uur Aanmelden: bij Desiree Schakel; dschakel0ggdhm.nl Kosten: deelname is gratis Asbest is een verzamelnaam voor een groep mine ralen die zijn opgebouwd uit microscopisch kleine, naaldachtige vezels. Asbest is gevaarlijk voor de gezondheid wanneer asbestvezels vrijkomen en worden ingeademd. Dit kan gebeuren als asbest in slechte staat verkeert of als het ondeskundig wordt verwijderd. Er zijn twee vormen van asbest: hecht gebonden en losgebonden asbest. Bij hechtgebonden asbest zitten de asbestvezels stevig vast in het mate riaal. Daardoor komen er nauwelijks vezels vrij als het materiaal in goede staat is en niet wordt bewerkt of gesloopt. Bij losgebonden asbest zijn de asbest vezels niet of nauwelijks aan het materiaal gebon den. De vezels kunnen dan gemakkelijk vrijkomen, waardoor de gezondheidsrisico's veel groter zijn. Losgebonden asbest is sinds 1983 nauwelijks meer gebruikt, (bronwww.infomil.nl) Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulieren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voor waarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Koningin Julianastraat 32 4-kameretagewoning (Portiekflat zonder lift, 3e verdieping) Beschikbaar per: 14 november 2012 Bruto huur: 395,46 Voorwaarden: Minimaal 2 personen Maximaal bruto verzameljaarinkomen €34.085,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijf formulier voor de huurwoning of woonwagen- standplaats bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 29 oktober 2012 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier 2011 en een jaaropgaaf over 2011 (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstenge- gevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformu lier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5