X Nieuwsbrief voor ondernemers voortaan digitaal Kom naar de informatiebijeenkomst maandagavond 29 oktober Inspreken op 31 oktober? Laat het ons weten! Taxipoint Groene Hart Ziekenhuis, Bleulandlocatie VERVOLG BEKENDMAKINGEN Verkeersouder, iets voor u? HART VAN HOLLAND I DE KRAN1 /OOR DEZUIDPLA:. 24 OKTOBER 2012 Verleende omgevingsvergunningen Kennisgeving ontwerp beschikking Mandaatregeling gemeente Zuidpias vastgesteld Conceptbegroting 2013 gereed Dit bestemmingsplan dient voor 1 juli 2013 te zijn geactualiseerd. Het plangebied beslaat het bedrijventer rein Hooge Veenen. Het plangebied wordt in het noord-oosten begrensd door de Eerste Tochtweg, in het zuid-oosten vormt de A20 de grens en in het zuid-westen ligt de grens op de Albert van t Hartweg. Het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan 'Hooge Veenen 2013' is voornamelijk con serverend. Als uitgangspunt voor het plan dient daarom de omschrijving van de huidige situatie. Op dit moment worden geen stukken betref fende het voornemen ter inzage gelegd. Ook is het op dit moment niet mogelijk om ziens wijzen over het voornemen naar voren te bren gen. Ook wordt geen onafhankelijke instantie in de gelegenheid gesteld om advies uit te brengen over het voornemen. Alvorens het formele traject van de bestem mingsplanprocedure zal worden ingegaan, wordt er een informele avond georganiseerd waarbij een ieder die belang heeft bij dit nieuwe bestemmingsplan in de gelegenheid wordt gesteld om het plan te bekijken en even tuele op- en/of aanmerkingen te maken. Over de opzet en tijdstip van deze avond volgt nog nadere informatie. ZEVENHUIZEN Bredeweg 128 (2761 KB) Bouwen carport (verzonden 16-10-2012) Noordelijke Dwarsweg 97 (2761 GD) Vestigen Bed Breakfast (verzonden 18-10- 2012) Tegen de hierboven genoemde bestuiten kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180)330 300. Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht voornemens zijn vergunning te verlenen voor het tijdelijk gebruiken van gronden en bouwwerken in strijd met een bestemmingsplan kadastraal bekend Zevenhuizen, sectie G, nummers 2447 en 2448, plaatselijk bekend als achter Knibbelweg 85 te Zevenhuizen. De aanvraag, het ontwerpbesluit en de bijbe horende stukken liggen met ingang van 24 oktober 2012 gedurende zes weken ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Zienswijze(n) Tijdens de periode van ter inzage legging kun nen zienswijzen worden ingebracht. Deze zienswijze(n) dienen bij voorkeur schrif telijk te worden ingediend. Uw schriftelijke zienswijze(n) tegen het ontwerp weigeringsbe- sluit kunt u richten aan: Het college van burge meester en wethouders van Zuidpias, Postbus 100, 2910 AC NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL. Voor het indienen van mondelinge zienswijzeln) dient tijdig, bij voorkeur uiterlijk een week voor het einde van de termijn van terinzagelegging, een telefonische afspraak te worden gemaakt. Wij maken u erop attent dat slechts beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden ingediend als ook een zienswijze is ingebracht tegen de ontwerpbeschikking en men belang hebbende is. Informatie Voor meer informatie of voor het indienen van een mondelinge zienswijze, kunt u contact opnemen met de heer M. van Tol, afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180) 330 484. ZUIDPLAS Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat zij in haar vergadering van 16 oktober 2012 de Mandaatregeling gemeente Zuidpias heeft vastgestelcf. In deze regeling mandateert het college van burgemeester en wethouders een deel van haar bevoegdhe den aan ambtenaren in haar organisatie. De regeling treedt in werking op de eerste dag na deze publicatie en is te raadplegen op www. zuidplas.nl. Tevens ligt de regeling zes weken ter inzage in het gemeentehuis (Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel). De nieuwsbrief voor onder nemers Zuidpias Business verschijnt vanaf nu digitaal. Dat sluit aan bij de ambitie van het college om zoveel mogelijk communicatie-acti viteiten te digitaliseren. U vindt op www.zuidplas.nl de digitale versie Ipdf] van Zuidpias Business, editie oktober 2012. Ga hier voor naar Digitaal loket -> Ondernemersloket. Ook kunt u zich hiervoor de volgende digi tale nieuwsbrieven van Zuidpias Business aanmelden, die u dan in uw e-mailbox ontvangt. De editie van oktober gaat in op de sociale visie van Nedco Kunststoffen, de mogelijkhe den in de Eendragtspolder, de startersavond voor nieuwe ondernemers, stageplaatsen, een interview met Rob Stolk en nog veel meer. Aanmelden voor e-mail- nieuwsbrief Zuidpias Business Na de nieuwsbrief van oktober start de gemeente met e-mailnieuwsbrieven. Hiermee kunnen we beter inspelen op de actuali teit en u vaker van nuttige en praktische informatie voorzien op het terrein van Werk Inkomen en Economische Zaken. Deze e-mailnieuwsbrief is in de Zuidplas-huisstijlkleuren vormgegeven en maakt het voor u mogelijk om informatie via diverse social media uit te wisselen onder uw rela ties. Vanzelfsprekend kunt u zich op elk moment weer afmelden. Uiteraard rekenen we op uw aanmelding, want zo mist u niets! De begroting 2013 van de gemeente Zuidpias is in concept klaar. Op woens dag 31 oktober is er voorafgaand aan de begrotingsbehandeling een avond voor insprekers over de begroting en de bezui nigingsmaatregelen. U kunt de begroting en de bijbehorende stukken bekijken op www.zuidplas.nl. 1,2 miljoen extra bezuinigen In de conceptbegroting staan de financiële plannen van het college voor de komende jaren. De meeste bezuinigingsmaatregelen zijn hier ook in opgenomen. Na de ombuigin gen in voorgaande jaren is het ook dit jaar noodzakelijk om extra bezuinigingsmaatre gelen te nemen. De gemeente moet 1,2 miljoen euro extra bezuinigen om de begroting voor 2013 - 2016 stuitend te maken. Net als bij veel andere gemeenten heeft de gemeente Zuidpias te maken met inkomsten die tegenvallen, onder andere door minder budget uit het gemeentefonds 2012 en de aanhoudende crisis op de woningmarkt. De gemeenteraad bepaalt uiteindelijk welke van de voorgestelde taken behou den, aangepast of'afgestoten kunnen worden. De extra bezuiniging teidt tot een begrotingswijziging. Wanneer besluit de gemeenteraad? Op 6 november behandelt de gemeenteraad de begroting in de raadsvergadering. Inspreken tijdens deze vergadering is niet mogelijk. Alle inwoners hebben de mogelijkheid om in te spreken tijdens een aparte inspreekavond op woensdag 31 oktober. Inspreken op 31 oktober? Laat het ons weten! Inwoners, instellingen en organisa ties kunnen op 31 oktober inspreken over de ombuigingsvoorstellen voor de Programmabegroting 2013-2016 en over de Programmabegroting zelf die op 6 novem ber 2012 door de gemeenteraad wordt behandeld. Op 6 november kan er over dit onderwerp niet meer worden ingesproken. Als u wilt inspreken kunt u dit laten weten aan de griffie van de gemeente Zuidpias. We vragen u dit zo snel mogelijk door te geven. Uiterlijk kan dit tot 16.00 uur op de dag van de vergadering. U kunt hen bereiken op tel. nr. (0180) 330 313 (Josette van Houwelingen) of via e-mail: griffie0zuidplas.nl. Voor de vergadering zullen we zo mogelijk insprekers per mail informeren over het tijdstip van inspreken diezelfde avond. Zuidpias business De veiligheid van kinderen is van levens belang. In en rond de school, maar ook op weg van en naar school. Als verkeer souder kunt u een belangrijke bijdrage leveren aan de verkeersveiligheid rondom scholen. We zeggen verkeersouder, maar eigenlijk kan iedereen er een zijn. ledereen die het leuk vindt om de school en de leerkrachten wat te helpen, is wel kom. Veel grootouders, buren en andere vrijwilligers zijn inmiddels al geregis treerd als verkeersouder. De inspanningen van een verkeersouder zijn zeer afwisselend: de ene verkeers ouder spant zich in bij verkeerslessen op school; de andere verkeersouder zet zich in voor een veilige schoolomgeving en weer een andere verkeersouder organiseert allerlei acties die met verkeersveiligheid te maken hebben. Op maandagavond 29 oktober organiseert de gemeente Zuidpias samen met VVN een informatiebijeenkomst voor geïnte resseerden. U bent om 19.30 uur welkom in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Tijdens deze bijeenkomst laat VVN u zien wat de moge lijke activiteiten van een verkeersouder zijn. Er is ruim voldoende tijd om vragen te stellen. U kunt zich aanmelden voor deze bijeenkomst per email secretariaatvrom0 zuidplas.nl of telefonisch (0180) 637 711. Het is de tweede informatieavond van dit jaar. De vorige informatieavond in juni van dit jaar leverde 3 nieuwe verkeersouders op. Heeft u geen tijd om deze bijeenkomst bij te wonen, maar heeft u wel interesse om ver keersouder te worden? Neem dan contact op met Harriët Gargoskij, e-mail: harrietS vvn-zuidplas.nl of kijk op vvn-zuidplas.nl/ thema-s/verkeersouder. Uit onderzoek blijkt dat het reizen vanaf de Bleulandlocatie van het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda regelmatig problemen oplevert. De wachttijden zijn langer dan afgesproken en het kan voorkomen dat de chauffeur en reiziger elkaar niet treffen, bijvoorbeeld door het uitlopen van afspraken in het ziekenhuis. De gemeente Zuidpias vindt het belangrijk dat u zich makkelijk kunt verplaatsen met de Groene Hart Hopper. Daarom is het vanaf. 1 oktober makkelijker om uw rit vanaf het Groene Hart Ziekenhuis te boeken. U doet dit via de Taxipoint. Dit is een apparaat waarmee u met uw pas de terugreis kunt boeken. U kunt Taxipoint alleen gebruiken als uw terugrit dezelfde is als de heenweg. Het werkt als volgt: Bent u klaar om naar huis te gaan, dan gaat u naar de Taxipoint (bij de hoofdingang). Steek uw vervoerspas in de gleuf van de Taxipoint. Taxipoint leest de gegevens van uw heenreis van uw vervoerspas af. Op het beeldscherm van de Taxipoint ziet u hoe laat uw taxi komt. De taxi is er binnen een half uur. U kunt in de centrale hal of in The Colour Kitchen Café van het ziekenhuis op uw taxi wachten. Op een beeldscherm in de centrale hal en het restaurant verschijnt een melding als uw taxi er bijna is. U hoeft dus nooit lang buiten te wachten. Medewerkers van de receptie helpen u graag met het gebruik van het Taxipoint. Taxipoint alleen te gebruiken als uw terugrit dezelfde is als de heenweg U kunt het Taxipoint alleen gebruiken als uw terugrit dezelfde is als de heenweg. Als u ergens anders naartoe wilt dan waar u van daan kwam, of u neemt extra hulpmiddelen mee (bijvoorbeeld een rolstoel) op de terug weg, dan reserveert u alsnog telefonisch uw terugreis. U kunt met Taxipoint -anders dan u gewend bent- uw terugreis pas boeken als u klaar bent met uw afspraak. Geen Taxipoint op locatie Graaf Florisweg (Jozeflocatie) Taxipoint is alleen op de Bleulandlocatie en niet op de Jozeflocatie. Reist u vanaf de Jozeflocatie dan verandert er niets en kunt u uw terugreis gewoon telefonisch boeken, zoals u gewend bent. De Jozeflocatie zal wel in de nabije toekomst opgeheven worden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 6