OP PAD MET DE wijkag-ekt Natuurwerkdag voor Mooi Zuidpias Alzheimercafé Zuidpias Voetballen in de herfstvakantie www.odonhoogendoorn.nl De werkweek van een wijkagent Activiteiten Centrum Jeugd en Gezin HART VAN HOLLAND I ZUIDPIAS I 24 OKTOBER 2012 De wijkagenten Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen bij htm werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Tom Oostendorp, wijkagent wijk Dorrestein in Nieuwerkerk aan den IJssel. Het werk van een wijkagent is elke dag anders. Juist die diversiteit blijft mij inspireren. Daarom deze keer een inkijkje in mijn werkweek. Maandag: De eerste dag van de geplande tweedaagse training Voortgezette Opleiding Mobiele Eenheid in het oefendorp van de politieacademie in Ossendrecht. Deze training stond in het teken van een nieuwe werkwijze binnen de ME. Zo trainden we onder andere eerder aangeleerde aanhoudingstechnieken, optreden in kleine groepen en het snel kunnen schakelen in de manier van optreden in situaties die zich voor kunnen doen (van geen dreiging tot hoge dreiging). Op het avondprogramma stond casuïstiek en het optreden als ME'er tussen (echt) vuur en rook, vooruitlopend op de dienst van oudejaarsnacht, waarbij je als ME'er te maken kan krijgen met vuurwerk en brandende voorwerpen. Dan is het 23:00 uur, nog even iets drinken met elkaar en dan richting kamer. Midden in de bossen van Ossendrecht is een compleet dorp nagebouwd, inclusief treinstation. Hier traint de ME, maar ook het Landelijk Team Forensische Opsporing hield er een internationale oefening. Bij onze oefening met de ME werd ebruik gemaakt van zogenoemd 'tegenspel' door leerlingen van het ID- College Gouda. De leerlingen mochten, in opdracht van de docenten van de politieacademie, de ME uitdagen, hinderen, barricaden opwerpen, en niet te vergeten bekogelen met (houten) blokken! Al met al twee lange leerzame, leuke vermoeiende'dagen. Woensdag: Overleg op het gemeentehuis over het KVO (Keurmerk Veilig Ondernemen) voor winkelcentrum Dorrestein. Gesproken met de vertegenwoordigers van de gemeente, Vestia enwinkeliers over het opstellen van huisregels. Hierna op het politiebureau mails gelezen en telefoongesprekken gevoerd met burgers en partners. In de middag de wijk in. Donderdag: Voorbereiding getroffen voor onder andere fietsverlichtingcontroles en de komende jaarwisseling. Dinsdag: Opnieuw diverse scenario's vrijdag, zaterdag en zondag: Vrij, op naar geoefend in het oefendorp van de een volgende inspirerende, afwisselende politieacademie. Een bijzonder oefendorp. Week www.scnz.nl - info@scnz.nl Odon Hoogendoorn Muziek Zevenhuizen - De Moordrechtse Milieuvereniging de Zuidplaspolder houdt zaterdag 3 november een na tuurwerkdag in het Nessebos. Het Nessebos ligt aan de Rotte tussen Oud Verlaat en Rotterdam-Ommoord. Het bos moet nodig uitgedund wor den. Door meer licht in het bos kun nen kruiden en bloemen groeien, die vlinders, bijen en andere insecten aantrekken. Een werkbegeleider van natuur- en vogelwacht Rotta staat de vrijwilligers bij. De werkzaamhe den zijn niet geschikt voor kinderen jonger dan dertien jaar. De natuurwerkdag begint om 9.30 uur en duurt tot ongeveer 14.30 uur. Deelnemers kunnen ook een paar uurtjes komen werken. Voor een lunch dient men zelf te zorgen en de organisatie raadt aan stevige schoe nen te dragen. Verzamelen om 9.30 uur op de par keerplaats langs de Nesseweg, te genover waterpompstation Zeven huizen. Vertrek vanuit Moordrecht om 9.00 uur vanaf Weidezoom 14. (poolen met auto) Voor meer informatie en aanmel den: bertvanduijf@planet.nl, 0182- 379992 of www.natuurwerkdag.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - In Zorgcentrum De Meander aan de Beslaan 1 vindt op donderdag 25 oktober van 19.30 tot 21.30 uur een Alzheimer Café plaats; dit keer met als thema 'de vrijwilligster'. Inloop vanaf 19.00 uur. Voor meer informatie, ook voor ver voer naar het Alzheimer Café: 0180 310050. Zuidpias - Het Centrum voor Jeugd en Gezin Zuidpias (CJG) organiseert voor de komende periode een aantal activiteiten. Om ouders te ontmoeten en te informeren organiseert het CJG in samenwerking met de Family Fac tory voor woensdag 24 oktober een tweetal mini workshops: van 13.30 tot 15.00 uur een workshop Time- Management in de bibliotheek van Zevenhuizen en een workshop Ge zinsmissie, van 15.30 tot 17.00 uur in de bibliotheek van Moordrecht. Meer informatie en aanmelden via dschakel@ggdh.nl Gezondheidsmarkt In de bibliotheek van Nieuwerkerk aan den IJssel vindt op vrijdag 26 oktober van 13.00 tot 17.00 een Ge zondheidsmarkt plaats. Bij de stand van het CJG kan men terecht met vragen over opvoeden en opgroeien. Inspiratiebijeenkomst Het GG organiseert voor maandag 5 november van 19.30 tot 21.30 uur een interactieve inspiratiebijeen komst aan de hand van een actueel thema. De locatie, in Nieuwerkerk, wordt later bekend gemaakt. Trainingsavonden Inspiratieteams Op woensdag 7 en 28 november kun nen belangstellenden voor nieuwe inspiratieteams in de regio Midden- Holland twee trainingsavonden vol gen. Een inspiratieteam is een team van ouders in een lokaal netwerk, die elkaar ontmoeten, helpen en inspireren. De training vindt plaats in Gouda. Meer informatie en aan melden via 0345-752176 of info@ familyfactory.nu. Voor meer informatie: www.cjgzuidplas.nl. Hoveniersbedrijf Zaterdag 27 oktober - 15.30 uur Voorronde Kwartenfestival, mini- concours voor jonge musici) Stichting M0Z-Art,Schubertstraat 50. Nieuwerkerk aan den IJssel Info: www.moz-art-zuidplas.nl Zaterdag 27 oktober 20.15 uur Theaterconcert Singend Goetje Theater Swanla Zevenhuizen Entree 7,50 euro Kaarten verkrijgbaar aan de zaal of reserveren: info@singendgoetje.nl Zuidpias - Op initiatief van Stichting Jeugdwerk Zuid plas werd en wordt er in de herfstvakantie in de diverse kernen van Zuidpias in de zaal gevoetbald. Gezien de vakantiespreiding werd er afgelopen week vakantie gevierd in Moordrecht en Zevenhuizen; deze week is Nieuwerkerk vrij. Op dinsdag 16 oktober streden vier fanatieke teams -14 jaar om de eer op het zaalvoetbalveld in Zeven huizen. Street Masters verloor geen enkele van de zes poulewedstrijden, maar werd in de finale enigszins verrassend verslagen door De Boze Adelaars dat in de poulewedstrijden nog als derde uit de bus kwam. Op vrijdag 19 oktober deed het zaalvoetbalcircus Moordrecht aan, waar tien teams klaar stonden om de sportieve strijd met elkaar aan te gaan. Het toernooi -14 jaar werd na een spannend duel tegen D-team met 1-0 gewonnen FC Marrakech. De finale van het toernooi voor +14, tussen Luchiano's en Akris, eindigde na een 2-2 gelijkspel met penalties. Akris wist de zenuwen het beste in bedwang te houden en won met 4-2. Het toernooi in Nieuwerkerk vond plaats op dinsdag 23 oktober. De uitslag volgt later. Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl. ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info@odonhoogendoorn.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 7