Poepen is slecht voor le "Besluit brede scholen moet worden uitgesteld" Lezing orthopedagoog Halloween- kroeg in 't Blok Asbest in scholen Nieuwerkerk en Moordrecht Brandweer oefent in leegstaand schoolgebouw Concert vader en zoon Magré Halloweenwedstrijd op Golfbaan Hitland Ik Puber! HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 24 OKTOBER 2012 9 Via* Fracties Trots op NL, D66, SP en GBZ vragen om terughoudendheid met investeringen Sorry, ik wil me niet mengen in zaken die plaatsvinden op de intiemste vierkante meter van je huis. Maar, waarschijnlijk doe jij daar iets wat niet goed voor je is. Uit onderzoek blijkt dat poepen niet goed voor je is. Tenminste, de manier waarop wij poepen. Dan ga ik er vanuit dat wij poepen nadat we zijn gaan zitten op een pot. Dat schijnt onnatuurlijk te zijn en de kans op constipatie, aambeien en nog meer narigheid te vergroten. De mens is, volgens de onderzoekers, gemaakt om gehurkt zijn grote boodschap af te leveren. Dat heb ik niet gelezen in de Hitkrant maar in een hoog aangeschreven weekblad, dus ik neem het serieus. Ik heb niet genoeg gestudeerd om deze on derzoeksresultaten te weerleggen, maar ge zien mijn ervaring op dit gebied vind ik dat ik het recht heb om me ermee te bemoeien. Poepen schaart zich met deze kennis onder bezigheden als roken, drinken en vettigheid eten. Voor je lichamelijke gesteldheid is het niet bevorderlijk, maar het kan zorgen voor rust en ontspanning en op die manier bevor dert het wel de geestelijke gesteldheid. Als je lichamelijke ongemakken krijgt van je slechte leefgewoonten, kan je dat bestrijden door te stoppen met roken/drinken/vettigheid eten. Wat er gebeurt als je stopt met poepen, kan ik niet terugvinden in het aangehaalde onder zoek. Een hypothetisch antwoord kan ik wel geven. Ik heb immers een tijdje geworsteld met mijn stoelgang vanwege een korte, maar niettemin hardnekkige verslaving aan ontbijt koek en ik adviseer iedereen: zet nooit de rem op je stoelgang, het zal je berouwen. Het gaat natuurlijk ook helemaal niet om de ontlasting die verkeerd is, maar om de manier waarop wij ontlasten. Het wc-bezoek zoals wij dat kennen, een van de weinige rustmo- mentjes op de dag, is de boosdoener. Aan de andere kant biedt die steriele omgeving ruimte om de dag te evalueren of even weg te dromen. Als ik thuis ga poepen, heb ik even de tijd om de ogen te sluiten en te doen alsof ik spelmaker ben bij het Nederlands Elftal. De spaarzame minuten op de pot lenen zich ook voor het lezen van lectuur. Vermoedelijk leest 23% van jullie dit stukje op de wc. Daarvan veegt wellicht 2% hun billen af met dit stuk. Zonde, als je het mij vraagt. Drukinkt is niet bevorderlijk voor je rectale gezondheid. Gehurkt poepen verkleint dus de kans op on gemakken rondom het rectum. In Frankrijk, Japan en China zijn hurktoiletten normaal. Moeten wij herschoold worden in ons toilet- gebruik? Moet de kleuterjuf er al bijgeroepen worden als je moet en niet pas als er afge veegd moet worden? Moet de openbare ruim te in Nederland voorzien worden van hurk toiletten? Ik ben tegen. Moetje nagaan wat een vaart de ontlezing zal nemen. Gehurkt de Donald Duck lezen, halverwege de strip ver zuren je kuitspieren en kukel je omver met je blote gat in je eigen ontlasting: mij niet ge zien. Liever een ontlastend rustmomentje dan een kleinere kans op rectale ongemakken. Dus voor al mijn overtuigde brilbouters, zitshitters en potpoepers: laat niet met je sollen, draag die aambeien met trots! Jullie zitten er niet alleen voor. Zuidpias - De fracties van Trots op NL, D66, SP en GBZ willen de besluit vorming over de brede scholen in Moerkapelle en Moordrecht en over de woningbouw op de Zelling Onderneming uitstellen tot na de begrotingsbe handeling op 6 november. De onderwerpen staan nu nog op de agenda van de raadsvergadering van 30 oktober. Met de besluiten over de brede scho len zijn investeringen gemoeid van in totaal zo'n 14 miljoen euro. De bijdrage aan de realisatie van wo ningen op de Zelling Onderneming is 725.000 euro. "Het nemen van deze besluiten levert de komende jaren een aanzienlijke kapitaallast op", schrijven de vier fracties aan hun collega-fractievoorzitters en de burgemeester. "De gemeente Zuid- plas is gebaat bij een verantwoord financieel beleid. Een beleid waar in deze periode terughoudendheid op Nieuwerkerk aan den IJssel - Ortho pedagoog Marjan de Bil geeft don derdag 8 november een lezing in de Nieuwerkerk aan den IJssel - De woensdagkroeg in 't Blok aan het IJsermanpad 1 staat 31 oktober in het teken van Halloween. Die avond deel je de bar met griezels, grollen en trollen. De Halloweenkroeg is open vanaf 20.30 uur. bibliotheek. Zij vertelt over 'de wereld door de ogen van een baby'. Aanvang 20.00 uur, de toegang is vrij. Zuid plas - Op dertien scholen en gymzalen in de gemeente Zuidpias is hecht- gebonden asbest aangetroffen. Vier andere locaties worden verder onder zocht, omdat in de gebouwen het risicovollere losgebonden asbest is ver werkt. Het vervolgonderzoek op de vier lo caties moet uitwijzen of het nodig is om te saneren en renoveren. Van het in de technische ruimten aan getroffen asbest bestaat het gevaar dat vezels vrijkomen, met alle ge zondheidsrisico's van dien. Het gaat om protestants-christelij ke basisschool Rehoboth en locatie Thorbecke V.O., beide in Nieuwer kerk aan den IJssel, en om multi functioneel centrum De Zuidpias en rooms-katholieke basisschool St. Jozef in Moordrecht. Op de laatste school is al duidelijk dat een asbest houdend paneel moet worden ver wijderd. Alle scholen zullen na de herfstvakantie gewoon weer wor den gebruikt. De eigenaren is gead viseerd om de ruimten met asbest af te sluiten. Voor de dertien gebouwen waar de onschuldiger hechtgebonden vari ant van asbest is gevonden, geldt dat de eigenaren door een gecertifi ceerd bedrijf moeten laten vastleg gen hoe er bij werkzaamheden en sloop moet worden gehandeld. De asbestinventarisatie is ingesteld na een oproep van de staatssecre taris van Infrastructuur en Milieu, om vóór 1994 gebouwde scholen en gymzalen te onderzoeken op de aanwezigheid van asbest. Sinds dat jaar wordt bij de bouw geen asbest meer toegepast. zijn plaats is en het zaak is nu eerst de financiën op orde te krijgen, al vorens beslissingen te nemen over (grote) investeringen." Alleen als de besluitvorming wordt uitgesteld, kan volgens de fracties sprake zijn van "een overwogen en doordachte behandeling van de be groting 2013, waar uitgegaan dient te worden van realistische bedra gen." Onduidelijk is wanneer frac tievoorzitters en burgemeester een besluit nemen over het verzoek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vader Wim en zoon Wilbert Magré ver zorgen op zaterdag 3 november om 20.00 uur een concert in de Oude Kerk. Senior is te horen op het orgel en junior op de piano. Zij worden bijgestaan door Carina Bossen broek op panfluit. De toegang be draagt 10,- euro; kinderen tot en met twaalf jaar 5 euro. Voor meer informatie: www.wim- magre.nl en www.wilbertmagre.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De plaatselijke brandweer werd woens dag 17 oktober bij wijze van oefe ning opgeroepen om een brand te bestrijden in een leegstaand school gebouw aan de Ingenieur Lelystraat. Omdat er meerdere brandhaarden ontdekt werden en er slachtoffers waren werden een tweede tankau tospuit en een officier van dienst opgeroepen. Na de succesvolle red ding van de vier slachtoffers kon de brand bestreden worden en werd de oefening succesvol afgerond. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op Golfbaan Hitland wordt voor za terdagavond 3 november een Hal loweenwedstrijd georganiseerd. De wedstrijd met Halloween effecten vindt plaats op de par-3 baan en staat open voor iedereen. Wie geen Nieuwerkerk aan den IJssel - Sa- nare Zorg Et Welzijn organiseert in samenwerking met GGZ-organisatie Yulius voor donderdag 8 november een workshop waarin het thema 'de psychoseksuele ontwikkeling van pubers met een autismespectrum- stoornis (ASS)' centraal staat. Yulius heeft de 'Ik Puber'-training ontwikkeld, waarin jongeren met een vorm van autisme leren over alle onderwerpen die te maken heb- GVB heeft mag de baan op onder begeleiding van een speler met een GVB-pas of met baanpermissie. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-317188 of www.hitland. nl/evenementen/wedstrijden. ben met puberteit en seksualiteit. Het wordt een interactieve avond, waarin veel ruimte is voor persoon lijke verhalen en vragen. De work shop vindt plaats bij Sanare aan het Raadhuisplein 5 en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Aanmelden via info@ sanare.nl of 0180-310180. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie: www.sanare.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9