Thibaud Bellefroid wint voorronde Kwartenfestival Koffie-uurtje Jierencentrale Model voor één dag Rotted ij k Het groene virus Verkeersproblematiek Zuideinde HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 31 OKTOBER 2012 11 r Nieuwerkerk aan den IJssel/Wad- dinxveen - Stichting Vonk uit Wad- dinxveen organiseert samen met Stichting MOZ-Art en het Muziek Collectief Bodegraven het Kwar tenfestival. Het doel van dit festi val, dat dit jaar voor de derde maal wordt gehouden, is leerlingen te stimuleren om op een hoger niveau te musiceren en zich voor publiek te presenteren. De winnaars van de eerste voorron de, op zaterdag 27 oktober in Nieu werkerk, zijn in de leeftijdscategorie tot en met tien jaar Thibaud Belle froid op piano; in de categorie elf tot Thibaud Bellefroid en met veertien jaar won Daphne de Vos op saxofoon en in de categorie van vijftien tot en met achttien jaar werd Tim Nobel op piano de winnaar. Bij de ensembles mag het dwarsfluit trio bestaande uit Dorien Houkes, Andrea van der Velden en Cathinca Porsius naar de finale van het Kwar tenfestival op zaterdag 17 november in de grote zaal van Stichting Vonk aan de Kerkstraat 13 in Waddinx veen. De prijzen worden uitgereikt door wethouder Dorenda Gerts uit Waddinxveen. Vandaag, woensdag 31 oktober, en op zaterdag 3 novem ber vinden nog voorrondes plaats in Bodegraven en Waddinxveen. Dorien Houkes, Andrea van der Velden en Cathinca Porsius vormden een dwarsfluittrio. Zuidpias - Ouderenadviseur Tessa Roos houdt een koffie-uurtje voor senioren. Zij kunnen elkaar voor de gezelligheid ontmoeten en vragen stellen aan de ouderenadviseur. Het koffie-uurtje vindt in Zevenhui- Gevonden Kat, cypers, witte snuit, borst en po ten, jong, Bredeweg Zevenhuizen. Parkiet, groen, Land voor Water Moordrecht. Kater, rood, Joh Tomstraat Nieu- zen plaats op donderdag 1 november van 13.30 tot 14.30 uur in dorpshuis Swanla, in Moordrecht op dinsdag 6 november van 13.30 tot 14.30 uur in De Zespunt en in Moerkapelle op dinsdag 13 november van 10.00 tot 11.00 uur in dorpshuis Op Moer. werkerk aand en IJssei. Fretten, een witte en een grijze, Dor- restein Nieuwerkerk aan den IJssei. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Nieuwerkerk aan den IJssei - Meisjes die zich voor één dag model willen voelen zijn op donderdag 1 novem ber van 19.00 tot 20.30 uur welkom in jongerencentrum 't Blok Ze wor den opgemaakt en hun haar wordt gedaan; daarna wordt een foto ge maakt. De kosten bedragen 2,50 euro. Aanmel den: debbie@jeugdwerkzuidplas.nl In het Hart van Holland van 24 oktober houdt Arno Lamot, Erelid en oud voorzitter van de Molenvrienden een pleidooi om de voormalige droogma kerij aan de Rottedijk tg Moerkapelle op de werelderfgoedlijst te plaatsen. Het is verheugend dat een zo prominente molenvriend aan dacht vraagt voor de bedreiging van de cultuurhistorische waarde door de voorgenomen bouw van een modem kantoorpand. De argeloze wandelaar die van het weidse uitzicht op de Rottedijk geniet, zal wellicht niet beseffem dat de voormalige poldermolens aan de Rottedijk in vroeger tijden het water uit de polder 'De Hon- derd Morgen' of 'Wilde Veenen' in de Rotte, waaraan Rotterdam zijn naam dankt, loosden. Het gemeentebestuur van Moerkapelle zag het belang van het behoud van het molengebied destijds duidelijk in. Dit besef dreigt nu echter door de samenvoeging, eerst met Ze venhuizen en later met Moordrecht en Nieuwerkerk, verloren te gaan. Inmiddels wordt de cultuurhisto rische waarde van de molens op nationaal niveau wel gezien. Twee van de voormalige poldermolens zijn als Rijksmonument erkend. Het gaat echter, zoals ook naar voren komt in het voorstel van Arno Lamot, om het waterstaatkundig geheel. Mocht het niet haalbaar zijn om dat op de werelderf goedlijst te plaatsen, dan zou de Rottedijk wellicht in zijn geheel kunnen worden erkend als be schermd stads- en dorpsgezicht. Dat sluit ook aan op de Struc- tuurvisie 2030. Daarin wordt de oorsprong Rotte als cultuurhistorisch toppunt genoemd. Walther Micke, bewoner van de Rottedijk en Molenvriend Het groene virus heeft mij al even te pakken. Het stimuleren van alterna tieve energiebronnen en het toepassen van zonnepanelen, ik heb me er uitgebreid in verdiept. Kennis groeide uit tot een specialisme en dient naar mijn mening benut te worden. 'Hoe kunnen wij mensen stimule ren om zonnepanelen te plaat sen? Kunnen wij kennis gaan delen, informatie uitwisselen, en kunnen wij als vereniging Zeven- huizen/Zuidplas-groen een vuist maken ten opzichte van installa tiebedrijven en leveranciers?' De hype is inmiddels uitgebroken, het lijkt wel of iedereen iets wil doen, en verenigingen schieten als paddenstoelen uit de grond. Een leuk voorbeeld is de energie vereniging op Texel. In deze hechte gemeenschap is het makkelijk gebleken samen te werken en gezamenlijk te opereren. Ik richt mij tot de inwoners van Zuidpias om te inventariseren of er voldoende animo bestaat om activiteiten te ontplooien op het gebied van alternatieve energie bronnen. Activiteiten van een 'Vereniging Zuidplas-groen' kunnen zijn het organiseren van informa tie-avonden en workshops, helpen bij het aanvragen van subsidie en allerlei andere activiteiten om Zuidpias groener te maken. Mijn motto is: 'Geld besparen en een schoner milieu nalaten'. Wie wil daar nu niet aan meewerken? Zevenhuizen/Zuidpias groener, en gaan voor de eerste plaats van groenste gemeente van Neder land. Enthousiastelingen worden van harte uitgenodigd om voor meer informatie contact op te nemen met: ronvangelder@yahoo.co.uk of 06-53853851 Ron van Gelder Zevenhuizen Algemeen bekend is dat door onvoldoende capaciteit op de rotonde bij Nesselande de drukte op de Dorpsstraat in Zevenhuizen en het gehele Zuideinde schrikbarend is toegenomen doorsluipverkeer. Het spreekt voor zich dat ieder een recht heeft op een goede verbinding tussen werk en thuis; alleen leiden de irritaties door de file op N219 tot gevaarlijke situaties op de Dorpsstraat en het Zuideinde, die verhoudingsgewijs zwaarder worden belast dan waarop zij zijn berekend. Beide wegen hebben een smal weg- profiel en worden gebruikt door vrachtverkeer uit tegenoverge stelde richting en automobilisten die de file willen ontwijken. Niet zelden worden hoge snelheden bereikt. De wegen worden ook door voetgangers en fietsers gebruikt. Er hebben zich al inci denten voorgedaan, maar het is thans wachten op een incident met zwaargewonden of erger. Omdat het grensoverschrijdende problematiek is, heb ik recentelijk de wethouders Verkeer van Rotter dam en Zuidpias als ook Rijkswa terstaat en de CDA fractie Zuidpias geïnformeerd met het verzoek om op korte termijn verkeers- en snelheidsbeperkende maatrege len te nemen om de veiligheid te verhogen; zij er- en herkennen de situatie. Er zijn wel gesprekken gaande, maar deze leiden allen tot een oplossing medio 2014. De CDA fractie heeft bericht het probleem te onderkennen en in Moerkapelle een soortgelijke situatie in behan deling te hebben. De gemeenten kunnen op korte termijn maatregelen treffen zonder hoge kosten die de verkeersveilig heid ten goede zullen komen en die daarenboven goed te hand haven zijn. Daarbij kan gedacht worden aan afsluiting tijdens de spitsuren zoals ook geldt op de 's Gravenweg in Capelle aan den IJssei, en wegversmallingen. Omwonenden ondervinden veel last van het sluipverkeer en krij gen zelfs niet de gelegenheid de auto te parkeren op eigen grond of om de weg op te draaien. De kinderen fietsen van en naar school en worden veel en soms gevaarlijk ingehaald. Met de win ter in aantocht zal het er zeker niet beter op worden. Ik hoop op een burgerinitiatief om zorg te dragen voor een veilige weg ruim voor dat het te laat is. A.E. Hoozemans Rotterdam (adres bij de redactie bekend) Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden bevatten en moeten voorzien zijn van uw naam. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven in te korten. L

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11