Ledenvergadering Reddingsbrigade Fietsen tijdens dialyse in GHZ Obsessief gamegedrag bij jongeren aanpakken Herfstzaalvoetbaltoernooi Project Jong Et Oud van start D66 vergadert in bibliotheek Mannenkoor Prins Alexander in Open Deur Dienst ICE op Progfrog HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 31 OKTOBER 2012 www.scnz.nl - info@scnz.nl Kinderraad voert voorstel uit Muziek 14 Moerkapelle/Waddinxveen - In de bedrijfskantine van DME aan de Bredeweg 39a in Moerkapelle wordt maandag 12 november de leden vergadering van de Waddinxveense Reddingsbrigade gehouden. Leden en ouders van juniorleden zijn welkom, aanvang 20.00 uur. Gouda - Patiënten van de afdeling Dialyse van het Groene Hart Zieken huis (GHZ) kunnen sinds enige tijd gebruik maken van de diaiysefiets. Dit is een hometrainer met trapon- dersteuning die voor de dialysestoel wordt geplaatst, waardoor de men sen vanuit hun behandelstoel kun nen bewegen. De fiets is instelbaar op de behoefte van de patiënt. Door het gebruik van de fiets krijgt de patiënt, die voor de dialysebe handeling meestal drie keer per week naar het ziekenhuis moet ko men, een betere doorstroming van het bloed. Door het fietsen worden afvalstoffen makkelijker afgevoerd. Ook verbetert de fysieke conditie en helpt fietsen tegen het verschijn sel dat dialysepatiënten kennen als 'rusteloze benen'. Daarnaast her stelt de patiënt sneller tussen de behandelingen. Tenslotte ervaart de patiënt het fietsen als een leuke afleiding tijdens de behandeling. In overleg met de behandelende arts wordt vastgesteld of een patiënt in aanmerking komt voor het fietspro- gramma. Voor meer informatie: www.ghz.nl. Regio - Brijder Jeugd, specialist in verslavingszorg, ziet een toename van het aantal jongeren dat zich meldt met obsessief gamegedrag. Vorig jaar was het een enkeling, nu zijn tientallen jongeren in behan deling. Brijder Jeugd biedt jongeren die obsessief gamen een combina tiebehandeling aan. Hierbij worden gesprekken met een behandelaar gecombineerd met online modules. Hiermee wordt het middel waaraan jongeren verslaafd zijn ingezet om hun verslaving aan te pakken. "Het lijkt vreemd om juist de compu ter in te zetten als hulpmiddel, terwijl het om jongeren gaat die een groot deel van de tijd achter de computer doorbrengen", aldus Mariken Muller, psychologe bij Brijder Jeugd. "Maar hierdoor leren ze de computer an ders te benaderen en te gebruiken. Je komt er als jongere dagelijks mee in aanraking. Dan kun je maar beter le ren om hier goed mee om te gaan." Voor meer informatie: www.brijder. nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Parkzoomhai werd dinsdag 23 oktober het laatste toernooi van het herfstvakantie zaalvoetbal toernooi van Jeugdwerk Zuidpias gehouden. Een week eerder werd gespeeld in Moordrecht en Zevenhuizen toen het daar herfstvakantie was. In Nieu werkerk deden acht teams mee en de Luchiano's uit Moordrecht gingen met de beker naar huis. Moessie uit dit team scoorde maar liefst zestien keer en was daarmee topscoorder van de dag, Martijn van team Bar celona scoorde vijftien goals. Voor de eerste week van de kerstvakantie staan nieuwe toernooien gepland. Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl. Zaterdag 3 november - 20.00 uur Concert van Wim (orgel) en Wil- bert Margré (piano) Oude Kerk, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 10 euro; kinderen tot 12 jaar 5 euro Zaterdag 3 november - 20.00 uur Benefietconcert De Kleine Trom petter met Karin Bloemen en Afslag 9 Dorpshuis Swanla Zevenhuizen Kaarten: www.dekleinetrompetter. nl en aan de bar van Swanla. Nieuwerkerk aan den IJssel - Man nenkoor Prins Alexander verleent zondag 11 november haar medewer king aan de Open Deur Dienst in het Ontmoetingscentrum aan de Bospol derstraat 10. Een belangrijk deel van het repertoire van het koor bestaat uit liederen met een christelijke ach tergrond. De dienst begint om 17.00 uur; samenzang vanaf 16.50 uur. Do minee Wim van der Kooij uit Rotter dam gaat voor in deze dienst. Chapeau:Moordrecht-8loemstukjes schikken, cupcakes versieren en een leuke quiz. De kinderraad van Zuid- plas en de ouderen van zorgcentrum Moerdregt hadden het er maar druk mee. Woensdag 24 oktober vond in Moordrecht de eerste middag plaats van het project Jong Et Oud. De kara vaan reist nu door naar Nieuwerkerk aan den IJssel. Op 29 mei werd het voorstel 'Pro ject Jong Et Oud' van de kinderraad van Zuidpias door de gemeenteraad aangenomen. De huidige kinderraad voert het idee uit. Tijdens het project ontmoeten jongeren en ouderen el kaar voor groepsactiviteiten. Op vier woensdagmiddagen bezoeken de deelnemers evenzoveel zorgcentra in de gemeente. Elk van deze midda gen wordt voorbereid door vier leden van de kinderraad. Hierin worden zij ondersteund door zowel de Stichting Jeugdwerk Zuidpias, ouderenadvi seurs als de zorgcentra zelf. In de komende weken bezoekt de kindergemeenteraad nog drie andere zorgcentra. Op woensdag 31 oktober reizen de leden af naar zorgcen trum Meander in Nieuwerkerk aan den IJssel. De aanwezigen gaan aan de slag met herfststukjes maken en schilderen op canvas. De derde mid dag vindt plaats op woensdag 5 no vember in zorgcentrum De Zevenster in Zevenhuizen. Op het programma staan dan koekjes bakken, bingo en bloemschikken. Woensdag 12 november is Moerka pelle aan de beurt. Op deze slotdag worden de ouderen van Beth-San toegezongen door een kinderkoor en worden er kaarten gemaakt. In totaal nemen ongeveer 120 ouderen deel aan de creatieve middagen. Jong Et Oud versieren samen cupcakes. Zevenhuizen - De afdeling Zuidpias van D66 houdt maandag 5 novem ber om 20.00 uur haar maandelijkse openbare fractievergadering in de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen aan de Dorpsstraat 87. Fractievoorzitter Rik van Wou denberg en tijdelijk raadslid Joop Huson bespreken de onderwerpen van de gemeentelijke commissie vergaderingen in november. Leden en niet-leden uit Zuidpias kunnen meedenken en meespreken over deze punten, die zo snel mogelijk op de website van D66 zullen worden ge publiceerd. Voor meer informatie: www.d66zuidplas.net. ieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens Progfrog, dé zondagmiddag met progressieve rock in 't Blok, wordt op 11 november live opgetreden door de Nederlandse band ICE. Deze band is ais een phoenix herre zen uit de as van Maryson. De songs worden, net als bij Maryson, gecom poneerd op een vast thema. Neo- progressieve rock op z'n best, sterke instrumentale stukken met lyrische gitaarsolo's en fijne vocalen. Deur open om 14.00 uur open, entree in de voorverkoop 8 euro, aan de deur 10 euro. Bestellen via progfrog@ telfort.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 14