Kruiwagenrace voor echtpaar Kats Dat is schrikken... Graffiti wall draagt naam Bud Bruinsma Magré Et Magré in Oude Kerk Oudheidkamer open Raam decoratie www.enkast.nl 0180-634866 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 31 OKTOBER 2012 Heropening Raadhuisplein Herfstdrive Open Speeldag speel-o-theek Koffie -uurtje Iconenkunst bij Vrouwen van Nu <v kj HxlmJ Eén van de Klein-Hitlandtekeningen op de kalender van de postduivenvereniging uit 1978. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een bewoonster van de Linge werd don derdag 25 oktober rond 3.30 uur wakker van een harde knal. Daarna hoorde de vrouw beneden gestom mel. In eerste instantie dacht zij dat haar katten herrie maakten. Even later ging het licht op de overloop aan en werd er met een zaklamp op het plafond geschenen. De inbre ker opende de slaapkamerdeur en scheen met de zaklamp richting de bewoonster. Zij werd verblind door het licht en heeft niet kunnen zien hoe de inbreker eruit zag. De inbre ker schrok hiervan, deed de deur weer dicht en verliet de woning. Mogelijk was er nog een inbreker in huis, omdat de vrouw de onbekende man hoorde praten. Er is niets uit de woning gestolen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de feestelijke heropening van het Raadhuisplein en de vrijdagmarkt was vrijwel alles gratis. Bezoekers kregen vrijdag 26 okto ber koffie met koek, kinderen een ijsje. Bloemenmeisjes deelden plan ten uit, er kon een ontbijtje worden genuttigd en de jeugd vermaakte zich op een springkussen. Bijzon- Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij bridgeclub IJsselbridge werd vo rige week de herfstdrive gespeeld. Berty van Lieshout en Toon de Kort wonnen in de A-lijn met 61,82%. Marijke Blok en Renate Tournier eindigden als tweede met 60,29% en het koppel Wil en Jan van Rheenen als derde met 57,68%. Kees van der Made Et Cees Mertens scoorden het hoogst in de B-lijn met 64,58%. Op de tweede plaats eindigden Gerda Goedhart en Tiny Looije met 62,24% en derde wer den Leen Klein en Edo Pouwelse met 60,68%. In de C wonnen Eliy de Liaan en Netty Koolhaas met 63,75%. Het koppel Diny Gijzen en Dicky Ver hoef werd tweede met 61,46% en als derde eindigden Riet Crone en Nel Kooijman met 56,25%. Nieuwerkerk aan den IJssel - Speel-o-theek De Speelbal houdt zaterdag 3 november van 13.30 tot 15.30 uur open dag. De dag staat in het teken van de herfst; er zijn knutselactiviteiten met kastanjes, bladeren, verf, kralenwerk- jes, schminken en nog veel meer. De Speelbal, te vinden aan de Wolga 6, leent speelgoed uit voor kinderen van nul tot tien jaar. Voor meer informatie: www.despeelbal. nl of sotdespeelbal@hotmail.com Nieuwerkerk aan den IJssel - Ou derenadviseur Mattanja van Ou denaarden houdt woensdag 7 november van 10.00 tot 11.00 uur een koffieuurtje in de 'huiskamer' in de Meidoorn la. Senioren kun nen elkaar voor de gezelligheid ontmoeten. Ook is er gelegenheid vragen te stellen. dere activiteiten om de heropening van het Raadhuisplein te vieren. Het lint werd doorgeknipt en de feestelijke ballonnen werden opge laten. Burgemeester Gert-Jan Kats en de voorzitter van de marktcom- missie Lammert Jan de Graaf lieten zich lovend uit over de samenwer king van marktkooplui, winkeliers, gemeente en wegenbouwers. Het burgemeestersechtpaar kreeg een kruiwagenrace aangeboden. Gert-Jan en Jantine Kats maakten een rondje over de markt; hun krui wagen vulde zich met leuke atten ties. Kats liet weten de producten met andere Zuidplassenaren te delen; zo zijn onder andere de bewoners van de woonlocatie aan de Franse- zoom van de stichting Gemiva-SVG groep verblijd. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vader en zoon Magré gven zaterdag 3 no vember een concert in de Oude Kerk in het Oude Dorp. Met Wilbert ach ter de vleugel en Wim op het orgel wacht het publiek een bijzondere muzikale avond. Het programma omvat zowel geestelijke als licht klassieke werken. Het concert be gint om 20.00 uur; de toegang be draagt 10 euro voor volwassenen en 5 euro voor kinderen tot en met twaalf jaar. Vooraf reserveren, de toegang be draagt dan respectievelijk 7,50 en 4 euro, kan via www.wimmagre.nl. De heren Magré. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's-Gravenweg 6a in de monu mentale boerderij "Nooit Gedacht". De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - De nieuwe, legale graffitimuur naast hetskatepark bij 't Blok is vrijdag 26 oktober geopend. Een viertal artiesten zette vakkun dig een aantal 'pieces' op de muur. De muur is opgedragen aan Bud Bruinsma, de Rotterdamse graffi tilegende die twee weken geleden plotseling overleed. Bruinsma had een belangrijk aandeel in de komst van de muur. Als eerbetoon aan Bruinsma heeft de graffitimuur in het vervolg Bud's Place 't Blok. Zijn 13-jarige zoon Moa spoot, samen met zijn vriend Ismaël uit Nieuwerkerk, officieel een herden kingsgraffiti als ode aan zijn kleur rijke vader. Aan de zijde van de Schielandweg werd in kunstletters 'Jeugdwerk Zuidpias' op de muur gezet door Mathieu en Arend. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is zaterdag 3 novem ber open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder wordt op één pa neel aandacht besteed aan het ei gen twintigjarig bestaan en zijn de andere panelen ingericht met een jubileumtentoonstelling met als thema 'Arm en rijk: kunst met Klein Hitland'. Onder andere zijn daarin geëxposeerd twee van de zes teke ningen van de kalender, uitgegeven door postduivenvereniging De Reis duif in 1978. Nieuwerkerk aan den IJssel - De koffieochtend van de Vrouwen van Nu op donderdag 8 november staat in het teken van de Iconen kunst. Tonny de Munck vertelt over de Vensters op de eeuwigheid' in De Batavier. Aanvang 10.00 uur. tl ZuidP135

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17