Avondje uit met Karin Bloemen Ouders en hun Social Kids Kunstlezing door theoloog Er werd gebridged Big Fair Bag tijdens Fairtradeweek Lezing over onthaasten Grootmoeders email op rommelmarkt schuifdeurkasten op maat HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN I 31 OKTOBER 2012 21 Kerstworkshop Singend Goetje blij met massaal opgekomen publiek Inzameling oud papier Contactavond Zang en Kleur Diplomazwemmen www.enkast.nl 0180-634866 Geef me de vijf! Droomdekentjes maken Brandweerteam Zevenhuizen wint regionale wedstrijd Zevenhuizen - De Zeven Muzen organiseert voor woensdagavond 12 december een kerstworkshop. De cursisten maken onder leiding van Marije Stikkelman-Zwolle een kerstsstuk voor thuis. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-632067. Zevenhuizen - Het theatercon cert waarmee vrouwenkoor Sin gend Goetje haar tienjarig be staan vierde was een voorstelling 'vol nachtegalen'. Het publiek kon genieten van de kleurige harmo nieën en zong volop mee met de Nederlandstalige nummers. Bij binnenkomst speelde Typies Dries een verrassende rol en het publiek beleefde veel plezier aan zijn zang- en acteertalent en aan de typetjes die hij neerzette. Zevenhuizen - De papiercontai ner van de Wereldwinkel staat donderdag 8 en vrijdag 9 no vember bij de voormalige brand weerkazerne aan de Burgemees ter Boerstraat. Oud papier kan, gebundeld of in stevige dozen, op donderdag ingeleverd worden tussen 12.30 en 18.30 uur en op vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur organiseert voor vrijdag 2 november om 20.00 uur een contactavond in het clubgebouw aan het Nijver heidscentrum 52. Gastspreker is de heer P. Dullaard, keurmeester bij de NBW, die een lezing ver zorgt over het toewerken van het kweekseizoen naar het tentoon stellingsseizoen. De toegang is vrij; iedereen is welkom. Zevenhuizen - In zwembad De Koornmolen is gezwommen voor de diverse zwemdiploma's. Voor het A-diploma zijn geslaagd Zac- ky Boekholt, Evy Boekholt, Dean den Haan, Daan van Galen, Aer- noud Stegmann, Esmee de Rijke, Giel van Veen, Lucas Muilwijk en Thijs ter Haar. Het B-diploma is gehaald door Veerle Sparreboom, Louisa Spar- reboom, Pepijn Breedijk, Finn Bakker, Finn Spanjersberg, lan Hoff, Pien Kempkes, Abel Kluin, Darshani Sewpal, Paola Phillip- sen, Britt van Leeuwen, Fay Smit, Gene Mes, Lieve Zinsmeister, Joy de Hoog en Sem Heemskerk. Re- nee Hoff heeft haar C-diploma gehaald. Zevenhuizen - De Kleine Trompetter geeft zaterdag 3 november een be nefietconcert waaraan Karin Bloe men haar medewerking verleent. De opbrengst gaat naar stichting KiKa en team Zeparo. De sportzaal van dorpshuis Swanla wordt voor het concert omgetoverd tot thea terzaal. Het harmonie orkest van De Kleine Trompetter speelt zowel samen met Karin Bloemen als alleen. Daarnaast verzorgt slagwerkgroep Afslag 9 een kort optreden. Na afloop is er een afterparty met Linda Kant en coverband Cicero. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. Online bestellen kan tot donderdag 1 november. In dorpshuis Swanla kunnen tot op de avond zelf kaarten gekocht worden. Voor meer informatie: www.dekleinetrompetter.nl. Karin Bloemen (foto: Nick van Ormondt) Zevenhuizen - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen wordt op woensdag 14 no vember om 20.00 uur een lezing gegeven met als thema 'Ouders en social kids'. Kinderen en jongeren willen op Hy- ves en Twitter en als ze iets ouder zijn op Facebook. Sociale media bieden hen veel mogelijkheden om in contact te komen met gelijkge stemden. De lezing geeft inzicht in hoe ou ders hun kinderen hierbij kunnen begeleiden en wat valkuilen kun nen zijn. Eén van de grote fouten die ouders maken is het niet willen weten wat hun kind op de sociale media doet; een andere fout is alles op dit gebied juist te verbieden uit angst dat het fout gaat. Vooraf aanmelden kan aan de ba lie van de bibliotheek, via 0180- 638388 of via zevenhuizen@bi- bliotheekdegroenevenen.nl Er zijn geen kosten aan verboden. Week van de Mediawijsheid Van vrijdag 23 tot en met vrijdag 30 november is het de Week van de Mediawijsheid. Veel scholen in Nederland doen dan mee aan het spel Mediamasters met de groepen 7 en 8. Zevenhuizen - Theoloog en beel dend kunstenaar Ruud Bartlema verzorgt op woensdag 31 oktober om 20.00 uur een lezing in de Ont- moetingskerk aan de Dorpsstraat 106. Thema van de lezing is 'God als beeld en verbeelding'. Bartlema neemt zijn toehoorders.mee op zijn zoektocht naar de spiritualiteit in de kunst. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.gkzevenhuizenmoerkapelle.nl. Zevenhuizen - In Dorpshuis Swanla werd dinsdag 23 oktober de eerste zitting van de tweede ronde ge bridged. In de A-lijn werd deze zit ting gewonnen door Didi van Vliet en Betty Zuiderwijk met 63.28%, tweede werden Patricia Niewold en Marijke Stolker met 61.72% en derde Ruud Bantje en Mark de Wall met 61.46%. In de B-lijn wonnen George Moonen en Adrie Perdijk met 61.25%, eindigden Truus Caré en Erika Kluiver met 56.67% als tweede en Frank en Detty Mol met 56.25% als derde. In de C-lijn wer den Ine den Bogter en Wim Burger eerste met 64.58%, Janny Moonen en Joke de Vries tweede met 61.81% en Annelies Brans en John van Eijk derde met 56.60%. Zevenhuizen - Van de hand van Hans van Korije is onlangs 'Geef me de vijf!' verschenen, zijn vijfde boek. Het boek be vat vijf korte verhalen getiteld Nick, Witland, Blauw, Carl en Vinex. Het boek is te bestellen via hansvankorije@gmail.com of 06-13310749. Moerkapelle - De maaksters van de droomdekentjes voor ernstig en chronisch zieke kin deren komen dinsdag 6 novem ber bijeen in het Rode Kruis- gebouw aan het Moerveen 1. Aanvang 13.30 uur. Een ieder die wil meehelpen is van harte welkom. Materiaal is aanwe zig. Voor meer informatie: 06- 27516209. Zevenhuizen - Bij de regio nale brandweerwedstrijden van Brandweer Hollands Midden is het team uit Zevenhuizen zaterdag als beste uit de bus gekomen. In totaal deden teams uit acht gemeenten mee, die hadden zich bij eerdere wedstrijden gekwalificeerd voor de finale. De wedstrijden hadden plaats bij restaurant Tijsterman aan de Nieuwkoopse Plassen; daar werd een incident in scène ge zet en werden de teams op hun vaardigheden getoetst en de onderlinge samenwerking. Op de tweede plaats eindigde het team van Ouderkerk aan de IJssel en als derde de ploeg van Koudekerk aan den Rijn. De prijzen werden uitgereikt door de burgemeester van Nieuw koop F. Buijserd. Zevenhuizen - Ergotherapeut Mari on van den Eijnden geeft dinsdag 6 november een lezing over 'onthaas ten in het dagelijks leven'. Er wordt uitleg gegeven over ont spanning van je lijf, ontspanning vanuit de omgeving, ontspannen handelen, anders denken en anders waarnemen van de omgeving. Bij elk onderdeel hoort een ervarings opdracht. De lezing wordt gegeven in de bi bliotheek van 20.00 tot 21.30 uur. De toegang bedraagt 5 euro, met biebpas 3,50 euro. Aanmelden is gewenst: aan de balie of via www.bibliotheekdegroenevenen.nl Zevenhuizen - De rommelmarkt lijkt momenteel op een museum. Er kwa den de afgelopen periode veel spul- en uit grootmoeders tijd binnen, waaronder een serie oliekannen en authentieke petroleumstellen in lichtgroen en gebroken wit. Ook staat er een partijtje grijs-gewolkt emaillen schalen. Sint- en kerstar tikelen zijn er ook al volop. Zaterdag 3 november van 9.00 tot 12.00 uur kunnen de snuffelliefheb- bers hun hart ophalen aan de Wil genlaan 2. Zevenhuizen - Wereldwinkel Ze venhuizen heeft in het kader van de Fairtradeweek, die nog duurt tot en met 4 november, de 'Big Fair Bag' in de aanbieding. Een goed gevulde tas met een Aziatisch kookpakket. De klant betaalt de inhoud, de can vas shopper is gratis. Bij aankoop van de tas maak je kans op een reis voor twee personen naar Thailand. Met de inhoud van de tas kan een curry of wokmaaltijd bereid worden. Als het naar meer smaakt: Wereld winkel Z-M heeft een ruime sorte ring kookboekjes en receptkaarten voor meer 'faire' maaltijdsugges ties. Aan de komst van de Sint is*ook al gedacht. In het assoritment onder andere chocoladeletters, zowel de Tony letters als de Fairtrade letters. Kindvriendelijk speelgoed is te vin- Big Fair Bag. den in de schappen van Unicef en Lanka Lamai. Daar liggen ook ca deautjes voor baby's en kijk- en voelboekjes voor peuters. De Wereldwinkel is te vinden aan de Dorpsstraat 202D is van woensdag tot en met zaterdag geopend van 10.00 tot16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21