De klasgenoten van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle Bijna 700 euro voor brandwondenstichting Maatschappelijk verantwoorde kerstpakketten Spannend begin rapidcompetitie Kunst in Agnietenkapel 22 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 31 OKTOBER 2012 Open Doors in Vluchtheuvel Kidsdisco met ballonnen Infoavond voor schild klierpatiënten Inloopspreekuur Wervelkolom Cocktail Tropicana voor tieners Schaken Nieuwerkerk aan den IJssel - De bijeenkomst van vrouwenge spreksgroep Lydia, op woensdag 14 november om 9.15 uur in de Vluchtheuvel aan de Kerkgang 4 staat in het teken van Open Doors, een stichting die zich inzet voor vervolgde christenen. Een spreek ster van Women to Women, een initiatief van Open Doors, vertelt over getuigenissen van vervolgde christenvrouwen. De collecte is bestemd voor het werk van Open Doors. Voor meer informatie: 0180- 795138 of www.opendoors.nl/ women. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok wordt vrijdag 9 november een kidsdisco gehouden. Dit keer met heel veel ballonnen, dus dat wordt feesten en dansen tussen de ballonnen. De avond begint om 19.00 uur, er is toezicht en er wordt geen energydrink geschon ken. De kidsdisco is voor alle kin deren van de basisschoolleeftijd. DJ Daniel draait leuk muziek en de toegang is vrij.'t Blok is gevestigd aan het IJsermanpad 1. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Schildklierstichting Nederland afdeling Zuid-Holland houdt op dinsdag 13 november van 20.00 tot 22.00 uur in de Openbare Bi bliotheek aan het Raadhuisplein een informatieavond voor schild klierpatiënten en andere geïnte resseerden. Dokter Hoogma, inter- nist/endocrinoloog van het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda verzorgt deze avond een lezing. De toegang is vrij. Aanmelden kan tot zater dag 10 november via snzuidhol- land@hotmail.com, 079-3516823 of 0182-536688. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Wervelkolom, de Nederlandse Vereniging van Rugpatiënten, verzorgt op dinsdag 13 novem ber van 14.00 tot 15.30 uur een inloopspreekuur in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuis plein. Iemand van de vereniging is aanwezig voor het beantwoor den van vragen. De Wervelkolom heeft tot doel de individuele en gemeenschappelijke belangen van rugpatiënten te behartigen en hen een houvast te bieden om 'over eind' te blijven. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een feest voor de jeugd tussen de twaalf en zestien jaar (leerlingen van het voortgezet onderwijs): op zaterdag 10 november kan er van 21.00 uur tot 0.30 uur gedanst worden in 't Blok. De avond staat in het teken van het zelf (alcohol vrije) cocktails shaken, 't Blok is gevestigd aan het IJsermanpad 1. De foto van deze week dateert on geveer van 1960. Het betreft de ho gere klassen van de openbare lagere school te Zevenhuizen (klassen 4, 5 of 6) Op de voorste rij van links naar rechts: Anton Rietveld, Hans van Halm, Andy van der Zee, Gert Hol, Elly Gerhards, Gerda Bazen, Diana de Koning en Baradina Spekman. Op de tweede rij: Ko Koppejan, Piet Stuurman, Piet Keizer, Piet Brand horst, Bert Haag, Trudy Wiggers en Heieen Vente met daarnaast mees ter Slijkhuis. Op de derde rij: Peter Schmidt, Jo- han de Ruiter, Frans Trommel, Klaas Schmidt, Ed Bergkotte, Kees Hordijk -en Lenny Paul. Van de vier meisjes links is er één bekend: Pien van der Broek. Vorige keer De foto van de vorige keer betrof een schoolreisje van de christelijke school te Oud Verlaat in 1949. Er zijn geen verbeteringen/aanvullin gen binnen gekomen. Op de onderste rij van links naar rechts: Bert Oudijk, Adrie Krijgs man, Cor Stofberg, Rob Arendse Piet Dullaard, Dik van den Berg, Piet Maasland, Molenaar?, Adrie Nieuw- land, Henk Clazing, Arie Maasland, Adrie Vente, Teunis Rietveld en Mo lenaar? Staande: Leo Mulder, Piet Boevé, Wim Stofberg, Wijnie de Jong, Adrie Oskam, Janny Krijgsman, Annie Hordijk, Alie Krijgsman, An nie van Dieren?, Annie Nieuwland, Lenie Voshol, Hannie Vente, Dikkie Nieuwland, Ria Stofberg, Jannie Cla zing, Nel Hordijk, Ada Clazing, Adrie Biemond, Jans Mulder en Mientje Biemond. Op de trap: Jannie?, Rini Boevé, Jannie Bos, Aris Verduijn, Dick Clazing, Dik Paul, Jan Paul, Piet Oudijk, Maarten Nieuwland, Gerrit Schurink, Maarten Nieuwland, Dik Verduijn en Jan Ottespeer. Aanvullingen en verbeteringen zijn welkom bij Pim van der Zalm, tele foon 0180-633077 of famvdzalm@ hetnet.nl (bellen tussen 20.00 en 22.00 uur). Gepubliceerde klassenfoto kunnen nabesteld worden tegen kostprijs vermeerderd met 2 euro. De extra bijdrage komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer kapelle. Klassenfoto's van vóór 1980 zijn welkom bij Van der Zalm. Wellicht verschijnt de foto in deze rubriek. Er gaat een kopie naar de Stichting OZM. Nieuwerkerk aan den IJssel - De 685,25 euro opgebracht voor de onlangs gehouden collecte door de brandwondenstichting, leden van de jeugdbrandweer heeft Nieuwerkerk aan den IJssel - De We reldwinkel biedt organisaties de mo gelijkheid om zich door middel van fairtrade kerstpakketten en einde jaarsgeschenken op een eenvoudige manier maatschappelijk te profile ren. Gekozen kan worden voor een traditioneel pakket, zelf een pakket samenstellen of een keuze maken uit de folder. De pakketten worden gevuld met ambachtelijke, kleurrijke cadeaus en lekkernijen. Elk artikel is op lokale en traditionele wijze in ontwikkelingslanden onder fairtrade criteria vervaardigd. Voor meer informatie: wereldwin- kel.nieuwerkerkijssel@gmail.com, 0180-319458 of kom langs. De Wereldwinkel is vinden in de Dorps straat 51a en is geopend van dins dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur, op zaterdag tot 16.30 uur. Moerkapelle - De opkomst tijdens het rapidtoernooi bestond vrijdag 26 oktober uit achttien spelers, uit komend in drie groepen van vier en één van zes. Niemand minder dan Brabants kam pioen Bart von Meijenfeldt maakte zijn opwachting. Ook ex-lid Tim van Breda en Dirk Molenaar waren van de partij. In groep één verloor Dick Bac verrrassend van Mart-Jan Luteijn maar van schrik won hij de overige partijen simpel en werd hij met Luteijn en Van Breda gedeeld eerste. In groep twee verloor Gerard van Ommeren van Arno Luinenburg, die op zijn beurt van Arrian de Bruij- ne verloor die groepswinnaar werd. Groep drie was een makkelijke prooi voor Wouter Vroegindeweij. Dirk Molenaar haalde 1,5 punt en won van Maarten Pilgram. In groep vier verloor Jesse van Elteren van zijn broer Hugo, die op zijn beurt van Von Meijenfeldt verloor. Laatstge noemde verloor in een duizeling wekkende thriller van Jesse, maar won de overige partijen zodat in deze groep ook een driemanschap bovenaan stond met vier uit vijf: Von Meijenfeldt, Jesse en Hugo van Elteren. Gouda/Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder het motto 'Kunst in de kapel' wordt van donderdag 8 tot en met zaterdag 10 november in de Agnie tenkapel in Gouda een expositie gehouden van keramiek, schilde rijen, tassen en sieraden, vervaar digd door vijf vrouwelijke kunste naars. Het gaat om keramiek van Vera Maguire en Anneke Vermaas, schilderijen van Monique Bleeker en Rina Smit en tassen en sieraden van Irma Holt. Vier van hen nemen deel aan het Open Atelier in Nieu werkerk. De expositie is op donderdag te be zichtigen van 10.00 tot 21.00 uur, op vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De Agnietenkapel is te vinden aan de Nieuwe Markt 100, achter het Waaggebouw. Keramiek van Vera Maguire.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 22