Gezond ouder worden en blijven SPORTEN 55+ 0) NU EEN MAAND www.fitfirst.nl Speciaal begeleid op alle doordeweekse dagen OP PROEF ZEVENHUIZEN [0180] 634465 HART VAN HOLLAND j V T 31 OKTOBER 2012 In de huidige maatschappij gaat de vergrijzing een steeds grotere rol spelen. Het is fijn dat we steeds ouder worden, alleen willen we allemaal graag fit en zonder al te veel lichamelijke beperkingen oud worden. Om fit en energiek te blijven is het belangrijk dat ouderen voldoende intensief blijven bewegen en dat wordt nogal eens vergeten. Gedurende onze jonge jaren bestaat ruim de heift van ons lichaamsgewicht uit spieren, bij het vorderen van de jaren kan dit afnemen tot slechts een kwart van het totale lichaams gewicht. Door een afname van de spiermassa wordt bewegen voelbaar minder makkelijk met het gevaar dat we op latere leeftijd minder gaan bewegen en de kracht en conditie nog sneller afnemen. Veel mensen denken dat het ver lies van spierkracht hoort bij het ouder worden en dat we daar niet veel aan kunnen doen. Dit is niet waar! Om sterker te wor den moet er juist meer arbeid worden verricht door spieren, hart en longen. Juist ouderen en senioren kunnen veel ge zondheidswinst behalen door regelmatig meer inspanning te leveren dan normaal voorkomt tijdens de dagelijkse bezigheden. Fitness is daarvoor een uitermate geschikte sportactiviteit. Door het trainen met gewichten, toestellen en diverse oefenma terialen kan er op eenvoudige en leuke wijze getraind worden voor een energievol leven en zelfred zaamheid. Denk daarbij ook aan de positieve effecten op: botsterkte spierkracht gewicht hart/longfunctie rug-en gewrichtsklachten hart-en vaatziekten bloeddruk en diabetes Kortom inspannen mag en trai nen met gewichten ook, je bent nooit te oud om aan fitness te doen! Vaak speelt het onbekende een rol, maar eenmaal de drem pel over is men vaak positief verrast over wat ze nog kunnen en raken daardoor meer en meer gemotiveerd. Deze tekst is geschreven door Sylvia Grundlehner inmiddels 50+ en ervaren instructrice bij FitFirst beweegcentrum. Haar bijzondere kracht is dat ze ieder een met de juiste aanpak ver trouwen kan geven in bewegen en gezondheid. Er wordt actief ingespeeld op: Effectieve oefeningen Gezellige ontmoetingsplek Bewegen is behouden Extra gezamelijke activiteiten I FitFirst beweegcentrum Nijverheidscentrum 42 I 2761JP Zevenhuizen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25