I Jik Moerdregt Sinterklaas van top tot teen Youthhome More Stefan Lipschart op dreef in clubcompetitie Sponsorloop Kids en Zoo voor Unicef Jong-Talentconcert Moordrecht Klassiek Programma Moordrecht Klassiek Intocht Sinterklaas Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt PVC laminaat vloeren HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/NIEÜWERKERK 31 OKTOBER 2012 31 www.enkast.nl 0180-634866 Hobbymarkt in bibliotheek Er werd gebridged Zorgpartners Midden-Holland Moordrecht - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen is van dinsdag 6 november tot woensdag 5 december de expo sitie 'Sinterklaas van top tot teen' te zien. Het is een tentoonstelling voor groot en klein, ingericht met materiaal uit de verzameling van de Nijmeegse Sinterklaaskenner René Klaassen. Hij schreef het boek 'Sinterklaas, meer dan één legende' en is eigenaar en beheerder van een 'documentatiecentrum' over de geschiedenis van Sint Nicolaas en Sinterklaas. Er zijn onder andere enkele oude pakken van Sint en Piet te bezichtigen. Voor meer informatie: www.biblio- theekdegroenevenen.nl. Sinten Piet in 1924. Moordrecht - Na winst tegen Leen Boonstra in de vorige ronde was Stefan Lipschart tegen Aad van den Berg opnieuw succesvol. In een remiseachtige stelling ging zijn te genstander lang door voor de winst. Na een fatale pionzet in een eind spel met twee paarden tegen loper en paard, later loper tegen paard, verspeelde hij echter niet alleen een pion, ook zijn overgebleven paard werd buitenspel gezet. Met zijn pluspion kon Lipschart vervolgens de winst ophalen. Moordrecht - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen vindt op zater dag 3 november van 10.00 tot 13.00 uur een creatieve markt plaats. Hobbyisten tonen hier hun werk, geven informatie en verkopen hun werkstukken. Op de markt vindt men onder meer poppen, beren, kaarsen, siera den, kaarten, poppenhuizen en schilderijen. Voor meer informatie: www.Bi- bliotheekdegroenevenen.nl. De nummers een en twee, Léon Jacobse en Frank Visser, maakten een spannend duel van hun par tij. Jacobse kwam na ruil van twee lichte stukken voor toren plus twee pionnen qua materiaal licht in het voordeel. Dat leidde echter niet tot winstkansen. Die kwamen er wel voor Visser, maar hij liet zijn tegenstander ontsnappen met re mise. Ook voor de nummers drie en vier, Gerard van der Wouden en Hans Lodeweges stond een onder linge partij op het programma. Die duurde echter maar enkele zetten, Moordrecht - Kinder dagverblijf Kids en Zoo hield een sponsorloop om geld in te zamelen voor Unicef. Het door de kinderen bij elkaar ge lopen bedrag werd door Kids en Zoo verdubbeld waardoor een cheque van 416,40 euro aan twee vrijwilligers van Unicef overhandigd kon worden. Moordrecht - De dames Hertog en De Kwaadsteniet zijn, samen met het koppel IJsselstein en Datema op de eerste plaats ge ëindigd van de competitieron de van woensdag 24 oktober van Troef Vrouw. Beide koppels hadden een score van 60 pro cent. Op de derde plaats ein digde het koppel Husselman en Clay met 59,02 procent; 4. Van der Panne en Pieterse 54.86, 5. Offerman en Huijsmans 53.47 en 6. Ramaker en Van Adrichem 50.00 procent. Moordrecht - Stichting Moordrecht Klassiek organiseert voor zaterdag 3 november een Jong-Talentconcert. Dit concert wordt gegeven door jongeren die alleen of als groep het podium tien minuten tot hun be schikking hebben. Naast de vleugel, zal er gitaar en viool gespeeld wor den, wordt er gezongen en is er een dansgroep. Aanvang 19.30 in het Moordrecht - Met als thema 'Tes tify' organiseert Youthhome More voor zaterdag 3 november een avond voor jongeren in gebouw De Schakel aan het Oosteinde 27. Jonge mensen vertellen deze avond hun bijzondere levensverhaal en hun persoonlijk ervaring met God. More organiseert voor iedere eerste zaterdagavond van de maand uit eenlopende, laagdrempelig avonden voor jongeren uit Moordrecht en omgeving. De toegang is voor jon geren van twaalf jaar en ouder. Voor meer informatie: youthhome- more@gmail.com. Moordrecht - Stichting Moordrecht Klassiek organiseert diverse concer ten van klassieke en lichtklassieke muziek met exposities van zowel amateurs als professionals. Tijdens de concerten kunnen naast muziek ook andere vormen van kunst aan de orde komen waaronder proza en poëzie. Op het programma staan drie con certen: op zaterdag 3 november het Jong Talent concert, op zaterdag 26 januari het Professioneel concert en op zaterdag 9 februari het Open Po dium concert. Voor meer informatie: 0182-374789 of www.moodrechtklassiek.nl. remise, en vervolgens vertrokken zij huiswaarts. Winstpartijen was er voor Rien Duine tegen Mick van den Berg, Wim Mulder tegen Sjaak in 't Veld, Arie Macdaniël tegen Aad van der Meer, Leen Boonstra te gen Casper de Pijper, Jan Vink van Arie Macdaniël jr, Harm Hoogeveen tegen Peter Koolmees en Willem Schouten tegen Bastiaan Rietveld. Jan van den Dorpel en Teus Boere deelden de punten. Stand aan kop: 1 Léon Jacobse, 2 Frank Visser, 3 Gerard van der Wouden. Moordrecht - Sinterklaas is inmid dels uit Spanje vertrokken en is on derweg naar Nederland. Hij moet natuurlijk nog een heel eind varen, maar de kapiteinspiet van de stoomboot verwacht dat Sin terklaas op zaterdag 24 november rond 11.00 uur aankomt in Moor drecht, bij het kanaal ter hoogte van Garage Het Centrum. Sinterklaas zal daar ontvangen worden door de burgemeester. De dikke pieten reizen vooruit, want zij zijn verliefd geworden op een heel mooi meisje met zwart krul lend haar dat felgekleurde kleding draagt. Ze durven alleen niet tegen haar te praten. Uit nood hebben ze een brief aan de Moordrechtse 'Ro bert ten Brink' gestuurd in de hoop dat hij hen kan helpen bij het ver overen van het hart van het meisje. Vanaf half november is op www.dik- kepieten.nl te zien hoe het verder gaat met de Dikke Pieten en 'Robert ten Brink'. Harmoniegebouw, Sportlaan 5. Voor kinderen is er van 15.00 tot 17.00 uur een schilderworkshop met als thema 'Peter en de Wolf' in hetzelfde gebouw. De gelijknamige muziek wordt 's avonds uitgevoerd en de producten van de workshop zijn 's avonds tijdens het concert te bekijken. De toegang is vrij, maar een bijdrage wordt op prijs gesteld. Moordrecht - In de week van 5 tot en met 11 novembe/ vinden in Centrum Moerdregt de volgende activiteiten plaats: ■Maandag 5 november, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30- 16.30 uur biljarten, van 14.15- 16.0 uur sjoelen. Dinsdag 6 november, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. ■Woensdag 7 november, 10.30 uur Groene vingers, doe uzelf of een ander een groot plezier met een zelfgemaakt bloemstukje. 19.30 u Een muzikale avond, verzorgt door Accordeonvereniging Accor- deonata. (Donderdag 8 november, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw geheugen vitaal en actief met spelletjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: onder andere rummikub, scrabble, sjoelen en Wii. ^rijdag 9 november, 10.00 uur Creatief kaarten maken met ver schillende technieken. Zondag 11 november, 14.30 uur Filmmiddag met de film Seven years in Tibet deel 2. Op donderdag 29 november kun nen senioren uit Moordrecht 'uit eten' in Centrum Moerdregt. In recreatiezaal De Kroon wordt van af 17.00 uur een stamppotmenu geserveerd. Reserveren is nood zakelijk, uiterste aanmelddatum is maandag 12 november. Informatie over deelname en ta rieven is op te vragen bij de recep tie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of telefonisch via 0182-373844.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 31