Gezondheidsmarkt in De Kristal Discussie Diner voor 40+ Omgaan met sterven, afscheid en rouw Gratis spreekuur kinderfysiotherapie Stillevens schilderen Bustocht door Rotterdam Dinnershow met Marjolein Meijers O O w O O O w 0 A A R 0 W L A /V A /V P P l A /V K R U K R V L P L P R V R K U l i O O N R B IJ L O 0 5 p A P L A N P O 0 /V P L A A R P A A R HART VAN HOLLAND I NESSELANDE I 31 OKTOBER 2012 37 /Y\ /VI /V) 1 1 P Nesselande - In De Kristal aan de Cypruslaan wordt zaterdag 10 no vember van 12.00 tot 16.00 uur een gezondheidsmarkt gehouden. Aanwezigen organisaties zijn onder andere het IJsselland Ziekenhuis, Buurtwerk Alexander, Fysiotherapie Gezondheidscentrum Nesselande, AllesklTs, Flumanitas en de biblio theek. Wat is er zoal te doen? Bezoekers kunnen hun bloeddruk of bmi laten meten, een kijkje nemen bij een fo to-expositie, hun looppatroon laten analyseren, een smaaktest doen of meedoen aan een activiteit voor het goede doel. Ook is er een oud-kind workshop waar gezonden traktaties worden gemaakt en zijn er muziek- en dansoptredens. Nesselande - Éénmaal per maand vindt in Multifunctioneel Centrum De Kristal op de maandagavond een Discussie Diner plaats voor belangs tellenden van veertig jaar en ouder. De kosten bedragen 5 euro per per soon. Er wordt van de deelnemers verwacht dat er onderling wordt afgesproken wie het diner gaat be reiden. Tijdens de maaltijd wordt over een onderwerp gesproken waar vooraf voor gekozen is. Diners vinden plaats op 12 novem ber, 17 december, 14 januari en 18 februari en duren van 18.30 tot 20.30 uur. De koks kunnen vanaf 16.00 uur terecht. Voor meer infor matie en aanmelden: aan de balie van De Kristal aan den Cypruslaan 404, via 010-2862760 of Tineke. vandenberg@buurtwerk.nl. Nesselande - In Multifunctioneel Centrum De Kristal aan de Cyprus laan 404 is elke eerste donderdag van de maand een deskundige op het gebied van sterven, afscheid en rouw aanwezig om mensen in deze levensfase een hart onder de riem te steken; deze maand op 8 november van 13.30 tot 15.00 uur. Voor meer informatie: 010-2021627 of info@weerschijn.nl. Nesselande - De kinderfysiother apeuten van gezondheidscen trum Nesselande, gevestigd in De Kristal aan de Cypruslaan 404, houden zaterdag 3 november hun maandelijkse baby spreekuur. Be langstellenden zijn welkom tus sen 9.00 en 11.00 uur (ingang bij apotheek). Voor meer informatie: 010-2229746 of www.fysiothera- pieinnesselande.nl. Nesselande - In De Kristal aan de Cypruslaan 404 gaat woensdag 30 januari een cursus 'Stilleven schil deren' van start. De cursus voor volwassenen omvat acht lessen die geschikt zijn voor zowel beginners als gevorderden. Voor meer informatie en aanmelden: 010-2518988 of www.curzusenzo. nl. Rotterdam - In het kader van het thema 'Dag Wereld' wordt door de Immanuelkerk en de Verrijzeni skerk voor vrijdag 16 november een bustocht langs gebedshuizen in Rotterdam georganiseerd met als doel de wereld achter de di verse 'muren' te ontdekken. Onder leiding van stadsgids Co van Schaik wordt hier en daar een tus senstop gemaakt. De bus vertrekt om 9.30 uur vanaf de Immanu elkerk aan de Berlagestraat. Onder weg wordt een koffiestop gehoud en. Rond 13.30 uur is men weer terug bij het beginpunt. De kosten bedragen 10 euro. De tocht gaat alleen door indien er voldoende deelnemers zijn. Aanmelden kan tot maandag 5 november via 010- 4219454. ledereen is welkom. Nesselande - M/os het in april nog 'Toen was geluk heel gewoon' acteur Simon Stokvis die voor een vrolijke noot zorgde in het Humanitas res taurant in De Kristal, op zondag 18 november komt Marjolein Meijers naar Nesselande. Meijers, bekend van theatergroep De Berini's, verzorgt met haar ban dleden een spetterend optreden tijdens de dinnershow die wordt georganiseerd door medewerkers van het restaurant en vrijwilligers van Buurtwerk.nl. De dinnershow duurt van 17.00 tot 21.00 uur en omvat een viergangen diner met rondom een programma met zang en dans. Vooraf kan een keuze gemaakt worden uit een vis- of vleesmenu. De kosten be dragen 30 euro. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar aan de balie van De Kristal aan de Cypruslaan 404, via 010-2862760 of baliekristal.sba@ buurtwerk.nl Nederland Leest De zevende editie van de landelijke actie 'Nederland Leest' gaat donderdag 1 november van start. Tot en met vrijdag 30 november kunnen volwassen leden van bibliotheek de Groene Venen, met vestigingen in onder meer Moordrecht, Waddinxveen en Zevenhuizen, en van de Openbare Bibliotheek in Nieuwerkerk aan den IJssel een gratis exemplaar van het boek 'De donkere kamer van Damokles' van W.F. Hermans afhalen. Het idee achter de actie is dat zoveel mogelijk mensen het boek tijdens de actieperiode tegelijk lezen. Wat past er tussen? Zoek een woord, passend achter het eerste en vóór het tweede woord, waardoor het in beide gevallen een nieuw woord vormt. Onder het pijltje leest u vervolgens de oplossing. Oplossing week 43: Puzzelen houdt de hersenen stofvrij. i u

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 37