"Omzetverlies maakt exploitatie veer bijna onmogelijk" Gratis baby inloopspreekuur Ik Puber! Halloweenkroeg in 't Blok Uitslagen BC IJsselbridge Amazing Stroopwafels bij 't Loze Vissertje Computerworkshops voor senioren Zondag 4 november intratuin HART VAN HOLLAND ZUIDPALS 31 OKTOBER 2012 3 Nog altijd geen overeenstemming tussen gemeente en veereigenaar KOM ZATERDAG 3 NOVEMBER NAAR HET Veerbaas Wim Verburg en zijn veerdienst Moordrecht-Gouderak. Moordrecht - Door de komst van de Gouderaksebrug is het aanbod van pas santen voor het veer Moordrecht-Gouderak met ruim 55 procent afgeno men. Hierdoor komt het voortbestaan van de veerdienst ernstig in gevaar. Pogingen om tot een goede oplossing te komen hebben tot nog toe geen ge hoor gekregen bij de gemeente Ouderkerk. Door Ruud Groot Dat de komst van de Gouderak sebrug invloed zou hebben op het aanbod passanten voor het veer Moordrecht-Gouderak, was wel voorzien. De inschatting was dat veel reizigers na enige tijd vanwege opstoppingen zouden terugkeren naar gebruik van de veerpont. Maar gebleken is dat de terugloop van het aantal passanten voortduurt, waardoor het voortbestaan van de veerdienst erg in gevaar komt. Na dat eerder een inschatting werd gemaakt van 30 procent omzetver lies, blijkt nu dat de terugval meer dan 55 procent bedraagt. "Daarmee wordt de exploitatie van het veer bijna onmogelijk", zegt veerbaas Wim Verburg. Vorig jaar werd nog een nieuwe veerpont in gebruik ge nomen, waaraan de provincie voor 275.000 euro heeft bijgedragen. Veel passanten hadden moeite om achteruit de boot op te rijden en door de komst van de nieuwe boot is dat probleem ook opgelost. Wim Verburg heeft veelvuldig over- Nieuwerkerk aan den IJssel - Sa- nare Zorg Et Welzijn organiseert in samenwerking met GGZ-organisatie Yulius voor donderdag 8 november een workshop waarin het thema 'de psychoseksuele ontwikkeling van leg gevoerd met de provincie en de gemeente Ouderkerk die de veer- rechten verleent, maar krijgt op al zijn voorstellen een afwijzing. "De provincie blijft volhouden dat het vast wel mee zal vallen. En als ik de gemeente Ouderkerk vertel dat er al twee schippers zijn vertrokken en ik de anderen ook maar heb gead viseerd om naar ander werk uit te kijken omdat het zo echt niet gaat, wordt er vrijwel niet op gereageerd. Ik heb voorstellen gedaan om te kij ken of we er samen uit kunnen ko men. Als ik ook het veer Ouderkerk- Nieuwerkerk kan exploiteren, kan ik met personele uitwisseling toch verder. Maar alles wordt afgewezen en het lijkt wel op onwil", aldus de veerbaas. Laconiek Inmiddels is in Moordrecht een handtekeningenactie opgezet, die binnen twee weken duizend hand tekeningen opleverde. Volgens Ver burg reageerde de gemeente laco niek, omdat het volgens hen wel makkelijk is een boel handtekenin gen te verzamelen. De middenstand is ook spontaan in actie gekomen voor het behoud van het veer. Edwin Raghunath van opticien Kijk op Ogen heeft een brief namens de on dernemers in Moordrecht gestuurd. "Ik heb veel klanten vanuit Goude rak, die speciaal overkomen om bij ons te winkelen. Maar ook van veel andere winkeliers heb ik vernomen dat mensen vanuit Gouderak hier naartoe komen om hun inkopen te doen. Het zwembad en de sportver enigingen hebben veel bezoekers van de overkant. Dat veer mag niet verdwijnen. Bij de C1000 ligt een petitie waarop mensen hun steun kunnen betuigen", zegt Raghunath. Gemeente Ouderkerk laat weten het belang van de veerdienst voor de lokale bevolking wel te zien en wil het veer graag in stand houden. Ze vindt het jammer dat de exploi tant veel omzet misloopt, maar wil hem niet financieel compenseren. "Het risico is primair de zorg van de ondernemer. Er is geen sprake van onwil, maar de exploitant moet zelf met een plan tot redding komen. Wij kunnen dan kijken wat binnen onze verantwoordelijkheden ligt, maar dit betreft geen financiële bij drage aan de exploitatie", aldus een woordvoerder van de gemeente. pubers met een autismespectrum- stoornis (ASS)' centraal staat. Yulius heeft de 'Ik Puber'-training ontwikkeld, waarin jongeren met een vorm van autisme leren over alle on- Nieuwerkerk aan den IJssel - De woensdagkroeg in 't Blok aan het IJsermanpad 1 staat vanavond, 31 oktober, in het teken van Halloween. Je deelt de bar met griezels, grol len en trollen. De Halloweenkroeg is open vanaf 20.30 uur. derwerpen die te maken hebben met puberteit en seksualiteit. Het wordt een interactieve avond, waarin veel ruimte is voor persoonlijke verhalen en vragen. De workshop vindt plaats bij Sanare aan het Raadhuisplein 5 en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Aanmelden via info@sanare.nl of 0180-310180. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie: www.sanare.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kinderfysiotherapeuten van kinder- fysiotherapie M en M houden zater dag 3 november hun maandelijkse, vrij toegankelijke, babyspreekuur. Belangstellenden zijn welkom tus sen 10.00 en 12.00 uur in de praktijk aan de Kerklaan 81a. Voor meer informatie: 0180-313045 of www.kinderfysiotherapiemenm.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De tweede speelavond van de tweede competitieronde bij BC IJsselbridge, gespeeld op maandag 29 oktober, heeft in de A-lijn met een percentage van 59,38 twee winnaars opgeleverd: Ruud Bantje en Patricia Niewold én Leo de Hoog en Gerard Nieuwenkamp; 3. Laila en Roel Bakker 55,56. B-lijn: 1. Tonnie van Gerwen en Joke Vermeulen 61,01; 2. Nel Vente en Marga Blok 57,44; 3. Loes Vink en Leo Hesseling 55,95. C-lijn: 1. Tineke Goedkoop en Bepvan Boheemen 61,67; 2. Jan van Rheenen en Jannie Otterspeer 58,33; 3. Bep Meijer en Riet Overgaag 56,25. Moordrecht - De Rotterdamse band The Amazing Stroopwafels verzorgt op zaterdag 10 november een op treden in café 't Loze Vissertje aan de Westbuurtstraat 7. De toegang bedraagt 10 euro. Het optreden be gint om 19.00 uur. 't Loze Vissertje is geopend van woensdag tot en met zondag vanaf 16.00 uur. Moordrecht - Seniorweb organi seert een tweetal computerwork shops voor ouderen in de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen: een workshop Fotoboek ma ken en een workshop Adresbeheer en etiketten maken. Beide workshops omvatten twee bij eenkomsten op donderdag 15 en 22 november, respectievelijk van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.30 uur. De bibliotheek is gevestigd aan de Sportlaan 3b. Aanmelden kan aan de balie van de bibliotheek, via 0182- 374621 of via www.moordrecht. seniorweb.nl óf via 0182-373014 of moordrecht@bibliotheekdegroene- venen.nl. Intratuin Pijnacker Rijskade la, 015-3610000 Donderdag en vrijdag koopavond. Intratuin Zoetermeer Voorweg 192, 079-3515551 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl Intratuin Zevenhuizen iedere doordeweekse dag koopavond en zondag altijd gesloten 11 geeft aan groen met De Kleine Trompetter en Karin Bloemen en steun KiKa en Team Zeparo. Dorpshuis Swanla. Aanvang 20.00 uur Informatie www.dekleinetrompetter.nl Intratuin Pijnacker van 10.00 tot 17.00 uur Intratuin Zoetermeer van 11.00 tot 17.00 uur

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3