APK keuringen in het buitenland Snel suvje Vernieuwde Kia Sorento lichter, zuiniger en met een riante standaarduitrusting Ford houdt Mondeo binnen 20 procent Actiemodel van Porsche Panamera Opel Cascada weer voorzien van softtop Renault lanceert Initiale Braziliaanse BMW's Minder S-klasses HART VAN HOLLAND I AUTO WERELD 31 OKTOBER 2012 Mercedes heeft de produc tie van de huidige S-klasse verlaagd door het aantal productieshifts te halve ren. Aan deze verlaging liggen twee redenen ten grondslag. Ook de markt voor topklasse limousines is minder groot dan voorzien, maar ook is in de wereld de komst van de volgende generatie bekend, waardoor de verkopen afnemen. Een van de belangrijkste noviteiten van Ford tijdens de afgelopen Parijse autosa lon was de nieuwe Mondeo. Deze auto wordt pas in de loop van volgend jaar leverbaar, zodat het merk nog enige tijd voort moet met het huidige model. Tot nu toe levert Ford de 1.6 liter dieselmotor (1.6 TDCi Econetic) die met een C02-uitstoot van 114g/km voldoet aan de normen voor 20 procent bijtelling. Maar aan gezien de grenswaarde per 1 januari aanstaande weer wordt verscherpt, zou de auto naar de normale 25 procent gaan. De technici van Ford hebben echter met wat kleine ingre pen 2 g/km kunnen besparen, waardoor de auto naar 112 g/km gaat en geheel 2013 nog in aanmerking komt voor de lagere bijtelling. Renault gaat de topklasse benaderen met een nieuw merk, Initiale de Paris. Tot nu toe was het een label dat voor het meest luxueuze uitrustingsvariant stond. Volgens het merk moet Initiale de Paris een krach tige designtaai voeren met een duidelijke boodschap die tientallen jaren stand houdt. Kwalitatief moeten de producten top worden. BMW heeft officieel me degedeeld in groeimarkt Brazilië een nieuwe fabriek te gaan bouwen. Verdere details worden nog niet vrij gegeven. De verkopen in het land groeien aanzienlijk en ook het feit dat Brazilië gastland is voor de wereld kampioenschappen voetbal (2014) en de Olympische Spelen (2016) spelen bij BMW's beslissing mee. Wie besloten heeft Nederland voor een deel van het jaar te verlaten en naar zonniger oorden te vertrekken, kent het probleem dat de nog steeds Nederlands gekentekende auto precies tijdens het buitenland se verblijf aan een APK keu ring toe is. Het lijkt onbegon nen werk om alleen daarvoor vanuit bijvoorbeeld Spanje naar Nederland te rijden en weer terug. Daarom is het met directe ingang nu mogelijk om de Nederlandse APK in Spanje te laten verrichten. Er is besloten om een proef van maar liefst zes jaar in te stellen bij een aantal keuringsstations in Spanje. Natuurlijk gaat het om populaire vakantieoorden als Alicante, Benidorm, Bar celona, Marbella en Sevilla. De procedure is niet anders dan bij een Nederlands APK station. De auto Wordt gekeurd in een bedrijf dat herkenbaar is aan het RDW-schildje op de gevel. De auto wordt door de keurmeester in het Neder landse systeem afgemeld en de eigenaar krijgt een Nederlands APK keuringrapport mee. Of de RDW ook steekproeven gaat uitvoeren, dat wordt niet gemeld. Er is gekozen voor een proef van zes jaar. Mogelijk dat er daarna sprake is van een Europese APK. Overigens was het in België al langer mogelijk een Nederlands gekentekende auto APK te laten keuren. Daarvoor kan men terecht op tien verschillende stations, uitsluitend in Vlaanderen. De Porsche Panamera Platinium Edition is er met meer dere motoren, beginnend met de diesel vanaf 105.200 euro. Zelfs Porsche past het fenomeen veel voor weinig toe door een 'actiemodel' te brengen van de Panamera. De Panamera Platinum Edition heeft diverse details in een platinum kleur zoals de spijlen in het front, de spiegelkappen en de dif fuser achter. Deze uitvoering is er in een beperkt aantal lakkleuren en hebben allemaal zwarte hoogglans sierlijsten rond de zijruiten. Zaken als bi-xenon koplampen, parkeer- sensoren en zelfdimmende binnenspiegel zijn net als de 19 inch turbowielen standaard. Na een conceptversie met links en rechts stuur, gaat Nissan enkele tientallen exemplaren bouwen van de Juke-R die voor een half miljoen worden verkocht. Onderhuids draagt de kleine SUV de techniek van de GT-R. De vormgeving is identiek gebleven aan de concepts en datzelfde geldt voor de techniek met onder meer een 550 pk sterke motor die zorgt voor een top van 275 km/u. Binnen de reeks van de huidige Opel Astra is er nog steeds geen cabriolet. Opel gaat dit gemis opvullen met een nieuwe auto, die niet meer Astra cabriolet heet, maar Cascada is gedoopt. Met de 4,70 meter lange, rank gelijnde vierzitter wil Opel zich anders neerzetten dan met de Astra TwinTop. Door de grote lengte heeft de Cascada een uiterst elegant voorkomen. Het het familiegezicht van de meest recente Opel-modellen is in het front herkenbaar, maar toch wijken alle elementen van de Astra af. Uiteraard is wel gebruik gemaakt van het Astra platform. De voorwiel ophanging is identiek aan dat van de GTC, die is uitgerust met HiperStrut veerpoten die veel meer dan de meer vertrouwde McPherson constructie de wielen aan de grond houden bij spor tief bochtenwerk. Opel kiest bij de Cascada voor een softtop, de harde cabriodaken lijken op hun retour. Daarmee toont de achterkant minder zwaar, weegt de auto minder en ziet er ook in gesloten toe stand beter uit. Het baga gevolume varieert van 280 tot 350 liter. De Cascada start begin volgend jaar met de 1.4 Turbo (140 pk) en de 2.0 CDTI van 165 pk. Daarbij komt iets later de splinternieuwe 1.6 turbo benzine van 170 pk. De 4,70 meter lange Opel Cascada heeft een elegant voor komen en leunt technisch op de Astra. Kia presenteert de vernieuwde Sorento die begin volgend jaar bij de dealer staat. De SUV is iets lichter, zuiniger en rijker uitgerust. De vernieuwde Sorento is te herkennen aan een anders gestileerd front met gewijzigde bumper, grille en koplampu nits met de onvermijdelijke led-dagrijverlichting. Aan de achterzijde valt direct op dat de vierkante lichtclusters zijn vervangen door moderne, slankere exemplaren. Een hele verbetering. Ook hier een nieuw design voor de bumper en achterklep. De 19-inch wielen uit het Super Pack ma ken het plaatje compleet, al is met de standaard 17-inch ook weinig mis. De Sorento deelt zijn ver nieuwde platform met zijn neefje Hyundai Santa Fe. De stijfheid van het chassis is met 18 procent verbeterd en dankzij lichtere materialen is het gewicht ook iets afgeno men. Kia heeft de subframes nieuw ontwikkeld, maar maakt onveranderd gebruik van de McPherson veerpoten voor en een multi-link set-up achter. Dat zorgt voor veel comfort, waarbij de koets wel de neiging heeft tot overhellen. Het motorenpalet bestaat uit een 2.4 GDi benzinemotor met 192 pk of een 5 pk sterkere De vernieuwde Kia Sorento lijkt op wat details na sterk op z'n voorganger, maar heeft een volledig herziene bodemgroep als basis. 2.2 CRDi met een fors koppel van 436 Nm. Die laatste geniet de voorkeur, die aan trekkracht geen gebrek heeft. De motor gaat over het algemeen rustig te werk. De honderdsprint verloopt in 9,3 seconden en de topsnelheid ligt op 190 km/u. De automaat, die de Sorento drie mille duurder maakt, past helemaal bij het karakter van de grote SUV. De standaarduitrusting (Plus Pack geheten) is riant. Bij de vanafprijs van 39.995 euro voor de 2.4 GDi is onder meer navigatie, een achteruitrij- camera, stoelverwarming, airco, cruise control en een regensensor inbegrepen. Aan de 2.2 CRDi diesel Plus Pack hangt een prijskaartje van 42.995 euro. Het Super Pack is uitsluitende te bestellen in combinatie met een automaat en biedt bovenop het Plus Pack nog 19-inch lichtmetaal, leren bekleding met verwarmbare en geventileerde voorstoelen, Flex steering en sleutelloze toegang. Met Super Pack kost de So rento 2.4 GDi 48.495 euro en de 2.2 CRDi 53.995 euro.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 51