w mm. SSlfe? Wisselvallig NieMo blijft tekortkomen Indoor dressuurwedstrijd Zuidplasruiters Bleiswijkse Najaarscross Open dag langlaufvereniging Pot scoort voor Nieuwerkerk Moerkapelle boekt nuttige overwinning Makkelijke overwinning Groeneweg V.V. GROENEWEG - GOUDA HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 31 OKTOBER 2012 55 c Waterpolo Rolschaatsen Roldansers naar Hettange Paardensport Atletiek Voetbal Voetbal Voetbal ZONDAG 4 november Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De waterpoloërs van WSG NieMo-Van Vliet hadden na twee nipte nederlagen dit weekend een goede kans om de enige drie punten, overgehouden tegen de Kempvis, uit te breiden. De startcombinatie tus sen ORKA'97 en Van Vliet Barracuda moest echter na een wisselvallige wedstrijd haar meerdere erkennen in d'Elft: 9-8. Ludmilla Wolters terug na blessure In Bergambacht hadden de water- polodames een zware dobber aan BZC/ZPS. Met een 9-1 nederlaag gingen ze huiswaarts. Ludmilla Wol ters maakte daarin haar herstart na een lange blessureperiode. Coach Sander Boer, die een schorsing kan verwachten na het krijgen van een rode kaart, baalde ervan. "We kwamen er niet aan te pas. Aanval lend konden we geen vuist maken en verdedigend hadden we teveel persoonlijke fouten. BZC speelden pressing op het hele veld en daar hadden we veel moeite mee." Moerkapelle - Met een elfde plaats op de Eu ropacupwedstrijd vorige week in Portugal heeft Iris Dijkema in een sterk deelnemersveld naar kunnen gepresteerd. Veel tijd om uit te rusten is er niet voor Dijkema; met Chelsie Rupke, Daph ne Stormbroek, Charelle Grootenboer, Laura Pak en Kelly Stekelenburg schaatst ze vrijdag 2 en zaterdag 3 november op een prestigieuze inter nationale danswedstrijd in het Franse Hettange. De wedstrijd wordt door veel kampioenen uit Europa bezocht. Moordrecht - Paardensportvereni ging De Zuidplasruiters houdt in het weekend van 10 en 11 november een dressuurwedstrijd op haar terrein aan de Oost Ringdijk 3a. Op beide dagen kunnen twee proeven wor den gereden door ruiters en ama zones op paarden en pony's in de dressuurrubrieken B tot en met M2. Deze wedstrijd valt onder auspiciën van de KNHS, de officiële overkoe pelende organisatie voor hippische disciplines. Er wordt gejureerd door gediplomeerde juryleden. De resul taten van de dressuurproeven tellen mee in de promotieregeling van de KNHS. Inschrijven kan tot zaterdag 3 november: www.zuidplasruiters. nl/knhswedstrijden. Regio - Atletiekvereniging De Kie viten organiseert voor zondag 4 november haar jaarlijkse Nar- jaarscross. Rond de kanovijvers in het recrea tiegebied nabij de Rotte wordt een parcours uitgezet onder het motto 'lekker banjeren door de blubber'. Het vernieuwde parcours brengt de lopers door het gras, langs oevers, en over ruiter- bos- en schelpen paden. Kruisingen met de verharde weg worden voorzien van kunst- grasmatten, zodat deelnemers des gewenst gebruik kunnen maken van hun spikes. Pupillen (acht tot elf jaar) lo pen 1200 meter; jongste junioren (twaalf tot vijftien jaar) 2400 meter; junioren (zestien tot negentien jaar en senioren) 4000 en 8600 meter. De 1200 en de 2400 meter starten om 10.00 uur; de 4000 en 8600 me ter om 10.30 uur. De start is op de Merenweg, nabij de Retraiterie. Voorinschrijven kan via www.in- schrijven.nl, inschrijven op de dag zelf en afhalen van de startnum mers kan vanaf 8.45 uur tot vijftien minuten voor de start in de kantine van korfbalvereniging De Weide vogels aan de Götzenhainsingel 8. Hier kan ook gebruik gemaakt wor den van de kleedkamers en douches. Bij de finish is water, sportdrank en fruit beschikbaar. J F yr 1 r-4 f' Gouda/Regio - Langlaufvereniging dag op de natuurspeelplaats Groen- Gouda houdt zondag 4 november heuvel in het Groenhovenpark. Be- van 12.00 tot 15.00 uur een open langstellenden kunnen deelnemen Kennismaken met Langlaufen. aan kennismakingslessen langlau fen, biatlon, nordicwalken, skiken en rolskiën. Nieuwerkerk aan den IJssel - We kenlang moest Robert Pot met een knieblessure vanaf de kant toekij ken, maar zondag 28 oktober viel hij in Den Haag tegen ADO in en kopte in de 90e minuut zijn ploeg naar een- 1-2 overwinning. Het was een hele opluchting, want de ploeg gaf in de tweede helft het initiatief simpel en onnodig uit han den en zag hierdoor de Hagenaars de 0-1 voorsprong uit de eerste mi nuut teniet doen. Door de goal van Pot kon Nieuwerkerk met drie pun ten huiswaarts keren en klom door dit resultaat en passant samen met De Meern naar een gedeelde tweede plaats. Beide ploegen treffen elkaar zondag op sportpark Dorrestein. Moerkapelle - Het duel tussen Siveo '60 en Moerkapelle startte zater dag 27 oktober rustig en aftastend. Moerkapelle had in het eerste half uur een licht veldoverwicht maar echt gevaarlijk werd het zelden. Voorzichtig kwam Siveo ook iets meer aan aanvallen toe. Een goed genomen vrije trap gaf Siveo een goede kans op voorsprong, maar de spits kon net niet met het hoofd bij de bal. Aan de andere kant miste Jaron van Dommele zijn eerste kans na een goede voorzet van Arco Ver- weij. Hij maakte dit vlak voor rust goed toen hij na mooi voorberei dend werk van Stefan Sallevelt, de bal keurig achter de keeper van Si veo kopte. In de tweede helft werd het betere veldspel van Moerkapelle meer en meer zichtbaar. Menno Verschoor liet een vrije bal voor de verdediging vallen en Justin van der Hoven liep in en schoot de bal direct op doel. De keeper was kansloos. Moerkapel le kwam hiermee op een 0-2 voor sprong. Siveo kon geen vuist meer maken en Moerkapelle speelde de wedstrijd zorgvuldig uit. Zevenhuizen - Groeneweg profiteer de optimaal van het ontbreken van maar liefst vier vakantievierende basisspelers bij Haastrecht. Al na tien minuten was de wed strijd door twee doelpunten van Joey Grootscholten eigenlijk al be slist. Eerst kopte Grootscholten een voorzet op maat van Meivin Wetzel binnen, die gevolgd werd door een individuele actie waar Haastrecht geen antwoord op had. Doelman Johan Hoogeveen hoefde slechts terugspeelballen te verwer ken. Direct na de rust was de wed strijd helemaal gespeeld door een intikker van Erwin Hof. In het laat ste kwartier drukte Groeneweg het overwicht nog na drukkelijker uit door doelpunten van weer Grootscholten, Maurice Eek- hardt en invaller Sam Boudewijn. Eindstand 0-6. lidplosroiters advertentie Hoofdsponsor

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 55