Zuidpias Werken aan de weg 32 Nieuwbouw eengezinswoningen aan de Stevensstraat in Moordrecht gemeente Begraafplaats Zevenhuizen gesloten op 1 november Gezocht: buurtcoördinatoren in Moer- kapelle, Moordrecht en Zevenhuizen Werkzaamheden aan de Vecht Wegwerkzaamheden Prorail 2 t/m 5 november HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 31 OKTOBER 2012 WEEK Inloopavond bestemmingsplan "De Hooge Veenen" Nieuwerkerk aan den IJssel Herhaalde oproep De gemeente Zuidpias organiseert op maandag 5 november a.s. een informele inloopavond voor het bestemmingsplan "De Hooge Veenen" te Nieuwerkerk aan den IJssel. De inloopavond vindt plaats tussen 16.30 en 18.00 uur bij Fa. Kandt B.V., Hoogeveenenweg 21, 2913 LV te Nieuwerkerk aan den IJssel. U bent van harte welkom om het concept van het geactualiseerde bestemmingsplan in te zien en er met ons over in gesprek te gaan. Plangebied Het plangebied beslaat het bedrij venterrein de Hooge Veenen. Het plangebied wordt in het noord oosten begrensd door de Eerste Tochtweg, in het zuid-oosten vormt de A20 de grens en in het zuid-westen ligt de grens op de Albert van 't Hartweg.. Bestemmingsplan Voor dit gebied geldt op dit moment het bestemmingsplan "De Hooge Veenen". Dit plan moet voor 1 juli 2013 geactualiseerd zijn. Het bestemmingsplan is conserve rend van aard zijn. Dat betekent dat de bestaande situatie wordt vastgelegd voor zover deze legaal gerealiseerd is. inmiddels is het concept vooront werp van het bestemmingsplan klaar. Voordat we het plan verder gaan uitwerken tot een definitieve versie voor de officiële procedure, leggen we dit concept graag voor aan de inwoners van de gemeente Zuidpias. Tijdens de inloop- Inverband met werkzaamheden is de algemene begraafplaats in Zevenhuizen op donderdag 1 november gesloten. Excuses voor het ongemak. Heeft u vragen over de sluiting? Dan kunt u contact opnemen met de begraafplaats administratie: tetefonisch via 10180] 330300 of per e-mail via begraafplaatsiazuidplas.nl. Heeft u de veiligheid in uw wijk hoog in het vaandel staan? Wilt u de oren en ogen zijn van uw buurt? Dan is de gemeente op zoek naar u! Inmiddels zijn er aanmeldingen binnen voor Nieuwerkerk aan den IJssel. Wij willen graag het aantal buurtcoördinatoren uitbreiden met mensen uit met name de andere dorpen. Buurtpreventie in Zuidpias Buurtpreventie door inwoners is bedoeld om de veiligheid in de buurt te vergroten door een actieve signalerende rol van bewoners zelf. De gemeente Zuidpias is op zoek naar die inwo ners die zich in willen zetten voor de veiligheid in hun buurt en zich herkennen in de onderstaande rol als buurtcoördinator. '<Vat doet een buurtcoördinator? Als buurtcoördinator bent u de oren en ogen van uw wijk. U bent net aanspreekpunt van bewoners °P het gebied van veiligheid en ook leefbaarheid. U signaleert verdachte en onveilige situaties in de wijk en u neemt het initi atief als het gaat om zaken die spelen in uw buurt door contact te leggen met gemeente en politie. Ook woont de buurtcoördinator een aantal buurtbijeenkomsten bij, waar buurtcoördinatoren, gemeente en politie met elkaar van gedachten wisselen over buurtpreventie. Uw motivatie om mee te doen kan zijn: meer contact met buren, een persoonlijke bijdrage willen leve ren aan een veilige en gezellige buurt voor iedereen. Meld u aan! Bent u enthousiast geworden? Meld u dan aan! Dat kan via veiligheid0zuidplas.nl. Uiteraard zorgt de gemeente ervoor dat u uw taak als buurt coördinator goed kunt uitvoeren. Vragen Heeft u nog vragen over buurtpre ventie? Neem dan contact op met veiligheid0zuidplas.nl. avond zijn medewerkers van de gemeente aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Ook kunt u uw op- of aanmerkingen achterlaten op een formulier. De relevante stukken zijn gedu rende 2 weken te raadplegen via www.zuidplas.nl. Aanmelden U kunt zich aanmelden voor de informatieavond per email via secretariaatvrom0zuidplas.nl. Telefonisch aanmelden kan bij het secretariaat van de afdeling VROM via (0180) 637 711. Aanmelden kan tot en met maandag 5 november tot 12:00 uur. Bent u niet in de gelegenheid om het concept voorontwerp bestem mingsplan binnen de gegeven periode in te zien, maar wilt u toch graag gebruik maken van deze mogelijkheid? Neem dan contact op met mevrouw J. van Elsacker van de afdeling VROM, te bereiken via het secretariaat VROM (0180) 637 711. Op maandag 29 oktober starten de werkzaamheden aan de Vecht in Nieuwerkerk aan den IJssel. Fase 1 van de werkzaamheden bestaat uit het kappen van diverse bomen. Een week later wordt gestart met het herstellen van de riolering in fase 2. Aansluitend zal in fase 3 de reconstructie en herinrichting van de Vecht plaatsvinden. ProRail werkt een weekend aan de nieuwe spooronder- doorgangen in de Zuidelijke Dwarsweg, Bredeweg en de Vijfde Tochtweg. Hiervan kunnen onwonenden zowel 's nachts als overdag overlast ondervinden. De werkzaamheden De werkzaamheden bestaan onder anderen uit het uittrillen van damwanden, heien, graaf- en takelwerk en het openbreken en terugplaatsen van de spoorfun- dering en het spoor. Ook zal er aan- en afvoertransport plaatsvinden. De Zuidelijke Dwarsweg zal ter hoogte van de spoorwegovergang zijn afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid; dit staat met borden aangegeven en er zullen verkeerregelaars aanwezig zijn. Planning De werkzaamheden starten in de nacht van vrijdag 2 november op zaterdag 3 november om 01.00 uur en duren tot maandagochtend 5 november 05.30 uur. De afsluiting van de Zuidelijke Dwarsweg duurt van vrij dagavond 2 november 19.00 uur tot maandagochtend 5 november 05.00 uur. Meer informatie over de werkzaamheden Voor algemene informatie over de verschillende soorten werkzaamheden die ProRail uitvoert kunt u terecht op de speciale internetpagina www.prorail.nl/onderhoud. Ook kunt u 26 uur per dag, zeven dagen in de week gratis bellen met de afdeling Publiekscontacten via 0800 - 776 72 45. t 19b 19a 17b 17a 15b X X 13a 11b 11a 9b 9a 7b 7a 5b 5a 3b 3a CJa B2 CJo 92 B2 Cl 92 92 Cl B2 CJO CiO 82 BI B2 Cjo 92 Cl C*Vi C36 CJb C2 16b 16a 14b 14a 12b 12a 10b 10a 8b 8a 6b 6a 4b 4a X niet beschikbaar 273 Huisnummer In de Stevensstraat in Moordrecht worden 32 eenge zinswoningen gebouwd. Dit is de 2e fase van het project herstructurering Stevensstraat. De 1e fase is medio 2012 afgerond. Het ligt in de verwachting dat de in aanbouw zijnde woningen in het 1e kwartaal van 2013 kunnen worden opgeleverd. De woningen die op de situatietekening aangegeven zijn met blauwe huisnummering zijn beschikbaar. U kunt op meerdere woningen inschrijven. Huurprijzen en servicekosten Straat en huisnummer: Stevensstraat 3a tot en met 19b (uitgezonderd nummers 13b en15a) Stevensstraat 4a tot en met 16b Huurprijzen per maand en type woningen: 3 woningen type A: 488,62 (exclusief 5,-- servicekosten) 11 woningen type B: 528,34 (exclusief 5,-- servicekosten) 18 woningen type C: 659,50 (exclusief 5,-- servicekosten) Volgorde van woningtoewijzing Woningzoekenden, die een vergunningplichtige huurwoning vrijmaken in Moordrecht Woningzoekenden die een vergunningplichtige huurwoning vrijmaken in Zuidpias Starters, waarbij starters uit Moordrecht voorrang genieten Overige woningzoekenden die een binding hebben met Moordrecht Overige woningzoekenden die een binding hebben met Zuidpias Overige woningzoekenden Voor deze woningen geldt dat woningzoekenden met een urgentie geen voorrang genieten. De woningen worden toegewezen aan de woningzoe kende met de hoogste B/Lscore. Voorwaarden: Minimaal 2 personen Maximum bruto verzameljaarinkomen 34.085,-- Voor type C geldt een minimum bruto verzameljaar inkomen van 29.901,-- Aanvaarding van de woning in overleg. Voor meer informatie en een overzicht van de plattegronden van de woningen kunt u Woningbouwvereniging Moordrecht bellen (telefoonnr. 0182-378022) of raadpleeg de web site www.WBVM.nl. Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaar den? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeen tehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 330 300 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 7 november 2012 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volle dig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij een kopie van het IB-60 formulier 2011. (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomsten- gegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kuht u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5