Schoolontbijtje zonder haast Er werd gebridged... Herdenkingsbijeenkomst Hospice IJsselThuis Een Amerikaanse Droom Wereldwinkel bestaat 25 jaar Antiekmarkt in Reigerhof winkelcentrum HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL I 7 NOVEMBER 2012 13 Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse Elimschool was vorige week een van de 2.500 Nederlandse scholen die een gezond en vezelrijk ontbijt serveerden. Het ontbijtpakket bestond uit bruinbrood en volkorenbrood en er kon uit een rijk assortiment beleg worden gekozen, waarbij hagelslag veruit favoriet was. Door Cees Visser Nog niet zo heel lang geleden dekte moeder 's ochtends de ontbijttafel en zorgde ze ervoor dat elk gezins lid met een gezond gevulde buik de deur uit ging. Vader ging naar 'de baas' en moeder zorgde voor de huishouding, uitzonderingen daar gelaten. Nu dat patroon is door broken, is het voor zowel vader als moeder 's ochtends meestal haastje repje, en wil het ontbijt er, zeker voor de kinderen, nog wel eens ge heel of gedeeltelijk bij inschieten. Het Voorlichtingsbureau Brood or ganiseerde vorige week voor de tien de keer het Nationaal Schoolontbijt om ouders, leerkrachten en kinderen van het belang van een gezond ont bijt als goede start van de dag bij te brengen. Het Voedingscentrum en de Maag Lever Darm Stichting on dersteunden dit initiatief. Directeur Allie de Koning van de Elimschool toonde zich een groot voorstander van het schoolontbijt, hoewel zij inschat dat de kinderen op haar school 's morgens groten deels met een gevulde maag naar school gaan. Vitamines In haar kleuterklas startte juffrouw Marjan donderdag met het 'Goede- morgenliedje' dat door de kinderen enthousiast werd meegezongen. Na het morgengebed stelde zij vragen over het ontbijt en het nut daar van. "Papa's en mama's hebben vaak geen tijd en daarom ontbijten som mige kinderen niet", antwoordde Bart. Max vertelde waarom een ontbijt nodig is: "Er zitten vitami nes in." Daarna gingen de kinderen Voor één keer kwamen de kleuters van juf Marjan donderdag met een lege maag naar school. eten, waarbij Evy vertelde, dat ze haar brood neemt en Husseen be- hagelslag op zijn morgenboterham vaak hagelslag met pindakaas op nadrukte dat hij altijd alleen maar strooit. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd maandag 29 oktober de tweede zit ting gespeeld van de tweede com petitieronde. In de A-poule eindig den Ineke van den Heuvel en Lenie de Kreek met een score van 64,17% op de eerste plaats.Op een gedeelde tweede en derde plaats eindigden Wim Schreuder en Cor Lageman én Marijke Blok en Gerda Vissers met 62,50% In de B-poule was het echt paar Irma en Ab Sonneveldt opper machtig met een score van 65,00%. Rob Moelker en Arie van Veen wer den tweede met 60,83% en Ria Bohm met Marja Catsburg eindigden op de derde plaats met 56,67%. Nieuwerkerk aan den IJssel - Hos pice IJsselthuis organiseert voor maandag 19 november van 20.00 tot 20.45 uur een herdenkingsbij eenkomst in De Lichtkring aan De Dreef 1. Tijdens deze sfeervolle bijeenkomst worden de bewoners herdacht die in de periode van 15 september 2011 tot 1 september van dit jaar in het hospice zijn overleden. Ook wordt stilgestaan bij het overlijden van cliënten thuis, die door de vrijwilligers van het hospice zijn bijgestaan. Na de bijeenkomst is een kort sa menzijn met coördinatoren, met vrijwilligers van het hospice en met de thuiszorg. Wie behoefte voelt de bijeenkomst bij te wo nen omdat men een bewoner of cliënt heeft gekend is welkom. Aanmelden kan via 0180-391300 of administratie@ijsselthuis.nl. Inloop vanaf 19.15 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Wereldwinkel Nieuwerkerk aan den aan den IJssel is eigenlijk een stichting, de Stichting Werk aan de Wereld. Deze stich ting wordt gedragen door veertig vrijwilligers waaronder een bestuur van vijf personen. De stichting werd officieel op 18 november 1987 opgericht en veranderde in de loop van de jaren van een documentatie- en voorlichtings winkel met een klein assortiment derde wereldartikelen aan de Prins Bern- hardstraat in een moderne, inspirerende cadeauwinkel aan de Dorpsstraat. Voordat de Stichting een stichting werd en nog niet in de Prins Bern- hardstraat onderdak gevonden had, bestond er al een groep idealistische Nieuwerkerkers die een non pro- fit winkeltje bemanden op de plek waar nu de juwelier aan de Dorps straat gevestigd is. De doestelling van toen is nog steeds actueel: "Wij, Werkgroep Wereld winkel Nieuwerkerk aan den IJssel, voelen het als onze plicht op een geweldloze manier de aandacht te vestigen op de oorzaken van de pro blemen in onze eigen samenleving in samenhang met die van de Derde Wereld. Wij willen dit bereiken door aan de mentaliteitsverandering te werken met als grondgedachte streven naar een rechtvaardige en vreedzame wereldsamenleving". "Dat is een hele mondvol prachtige De Wereldwinkel aan de Dorpsstraat. gedachten maar ook nu nog streven we eigenlijk naar hetzelfde en zou het instituut Wereldwinkel overbo dig moeten zijn", aldus een van de vrijwilligers. Jubileumprogramma In het kader van haar jubileum or ganiseert De Wereldwinkel voor dinsdag 13 november van 20.00 tot 22.00 uur een thema-avond over Fair Trade wijnen. Op woensdag 14 november vinden tussen 14.00 en 17.00 uur diverse activiteiten voor kinderen van vier tot twaalf jaar plaats. Kinderkoor MozArt verzorgt een optreden, kin deren kunnen zich laten schminken en voor elk kind ligt een presentje klaar. Van 20.00 tot 22.00 uur vindt een Sieradenparty voor volwassenen plaats en op donderdag 15 novem ber wordt tussen 11.00 en 15.00 uur een speksteendemonstratie gegeven waarin men ziet hoe van een grove steen een mooi sculptuur gemaakt wordt. Voor thema-avond en siera denparty aanmelden via wereldwin- kel.nieuwerkerkijssel@gmail.com, via twitter @WereldWinkelNwk of in de winkel. Op zaterdag 17 november worden klanten ontvangen met koffie of thee en gebak. De Wereldwinkel aan de Dorpsstraat 51a is geopend van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 17.30 uur; op zaterdag tot 16.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Van de hand van Charles Muetstege is onlangs het boek 'Een Amerikaanse Droom' verschenen; een spannend verhaal over een joodse jongen uit Rotterdam die tijdens de Tweede Wereldoorlog van het ene in het andere avontuur verzeilt raakt en uiteindelijk in Amerika terecht komt Nieuwerkerk aan den IJssel - De vier de editie van de Antiek- en Curiosa- markt in winkelcentrum Reigerhof vindt plaats op zaterdag 10 november van 9.30 tot 16.30 uur. Ook deze keer worden uitsluitend antieke voorwer pen, mooie spulletjes uit grootmoe ders tijd en leuk curiosa verkocht, waar hij een, volgens de auteur 'dazzling carreer' maakt. De auteur heeft zestien jaar in Nieuwerkerk gewoond, is inmiddels verhuisd, maar houdt er nog altijd kantoor. 'Een Amerikaanse Droom' is onder meer verkrijgbaar bij Boekhandel Van Delft; ISBN9789461531971 zoals servies, glaswerk, sieraden, lepeltjes, puddingvormen, kruiken, gemberpotten en speel- en school platen. Beslist geen boeken en geen rommel. De markt biedt een mooie gelegenheid om verzamelingen aan te vullen of om alvast Sinterklaas- en kerstcadeaus in te kopen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13