gezocht! "Wat is het vlug gegaan, die 65 jaar!" Vrijwilligersavond Zevenster Sinterklaas is in aantocht Karin Bloemen schittert op bene fietconcert Kleine Trompetter Schoenmaatjesloods Verkiezing Beste Buur 2012 mAzep«< ROPARUN «-ptcr- HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 1 NOVEMBER 2012 19 Briljanten bruidspaar Kouwenhoven-Roest Zevenhuizen - Het komt niet vaak voor dat een echtpaar 65 jaar getrouwd is. Arie en Willy Kouwenhoven-Roest bereikten deze mijlpaal op 30 oktober. Burgemeester Gert-Jan Kats bracht het briljanten bruidspaar een bezoek. Beide dochters en een schoonzoon waren er bij. Over en weer werden grapjes gemaakt; het werd een gezellige middag. Vertellend over hun 65-jarige hu welijk concludeert het echtpaar dat ze 'een goed leven hebben gehad'. Me neer voegt eraan toe: "Wat is het vlug gegaan, die 65 jaar!" Door Marianne Fortuin Ze waren nog jong toen ze elkaar leerden kennen; hij was vijftien, zij was veertien jaar. Meneer is on langs negentig geworden, mevrouw is 89 en rijdt nog auto. Ook doet ze nog zelf het huishouden. "Een keer per week ga ik met de buren bood schappen doen. Zij helpen mij, wat dat betreft mag ik niet klagen." Ze wonen sinds anderhalf jaar op het Begoniaplein, nadat ze tiental len jaren op de Zuidplasweg hebben gewoond. Meneer: "Ja, dat was het huis met 'Pluk de dag' erop." Me vrouw vond het prima wonen daar, met het vrije uitzicht. Meneer: "Ja, het is een poldermeisje. Dat mist ze, dat ze kan zien dat er bieten ge rooid worden, en spruiten geoogst." De verhuizing was noodzakelijk in verband met de gezondheid van meneer. Sauna Willy Roest is afkomstig uit Berken- woude; zij komt uit een gezin met tien kinderen. Arie Kouwenhoven stamt uit een gezin met negen kin deren; hij komt uit Bergambacht. Daar woonden ze na hun trouwen. Meneer: "Ik ben begonnen als agra risch medewerker en daarna had ik een hoveniersbedrijf. Ik werkte graag in de tuin, overdag bij de klanten en 's avonds bij ons thuis. Het was mijn hobby." Met hun gezin hebben ze mooie tij den beleefd tijdens vakanties in Er- melo. "We hadden een Alpenkreuzer. Heerlijk was dat. We zaten altijd op dezelfde camping, 35 jaar lang. En ik ging elke dag zwemmen, weer of geen weer", herinnert mevrouw zich. Over de vakanties vertelt meneer: "Ze hoefde niet ver weg met va kantie. Met onze dochters wel hoor, dan gingen ze met zijn drieën naar Het jubilerende echtpaar kreeg burgemeester Kats op bezoek. Benidorm en kookte ik thuis zelf." Mevrouw maakt een zeer kwieke indruk en heeft een behoorlijke conditie: "Ik ga elke week met onze jongste dochter naar de sauna." Ze raadt het de burgemeester ook aan, waarop meneer reageert: "Ik ga ook niet, hoor!" De bruiloft werd met een etentje gevierd, waarbij behalve de kinde ren ook de vier kleinkinderen en het achterkleinkind aanwezig waren. Zevenhuizen - Zorgcentrum De Zevenster organiseert jaarlijks een speciale avond om haar vrijwilli gers in het zonnetje te zetten. Op dinsdag 30 oktober konden de vrij willigers dit keer aanschuiven aan een Indonesisch buffet. Na afloop was er extra aandacht voor hen die 12,5 of 25 jaar of zelfs nog langer als vrijwilliger aan het centrum ver bonden zijn. WaardeCheque Aangeboden namens De Kleine Trompetter MM Ter gelegenheid van Benefietconcert op 3 november 2012 Zevenhuizen - De Kleine Trompetter gaf op zaterdagavond 3 november ter ere van haar 115-jarig bestaan een spetterend benefietconcert waar cabaretière en zangeres Karin Bloemen als publiekstrekker een op treden gaf. Bloemen zong nummers van onder andere Aretha Franklin, Shirley Bassy en Ramses Shaffy en praatte het programma aan elkaar. Jantien van de Boogaard verzorgde een solo-optreden op trompet en slagwerkgroep Afslag 9 liet alvast Zevenhuizen/Moerkapelle - Sinter klaas is al onderweg naar Nederland. Verwacht wordt dat hij zaterdag 24 november met al zijn Pieten in de ge meente Zuid plas arriveert. De ondernemers in Moerkapelle en de Middenstandsvereniging Zeven huizen hebben plannen gemaakt om Sinterklaas op die dag welkom te heten. Gezeten op zijn paard Ame- rico arriveert Sinterklaas met een groot aantal pieten om 10.00 uur in de Dorpsstraat van Moerkapelle. Hier wordt hij toegesproken door de burgemeester en door de jeugd- burgemeester van Zuidpias. Samen met de Zwarte Pieten band wordt vervolgens een aantal Sinterklaas liedjes gezongen waarna Sinterklaas naar Dorpshuis Op Moer gaat waar de Rabo-Theater-Pieten een spette rend toneelstuk opvoeren. Na de lunchpauze vertrekt de Sint met zijn Pieten naar Zevenhuizen waar hij rond 14.00 uur arriveert bij de Noordelijke Dwarsweg, ter hoogte van drukkerij Elgersma. Van daaruit gaat het gezelschap naar het Dorps plein waar de Sint opnieuw welkom wordt geheten door de (jeugd)bur- gemeester. Vervolgens gaat Sinter klaas richting Theater Swanla waar de Rabo-Theater-Pieten nogmaals hun geweldige toneelstuk opvoe ren. Een vette cheque voor Team Zeparo. een voorproefje uit het nieuwe re pertoire horen. De opbrengst van de avond was bestemd voor het goede doel. Een cheque ter waarde van 2000 euro werd overhandigd aan Team Zeparo en KiKa kreeg een donatie van 2500 euro. Leden van Team Zeparo kon den op hun beurt iets terug doen voor De Kleine Trompetter door voorafgaand aan het concert en in de pauze mee te helpen aan de bar. De ondernemers van Moerkapelle en de Middenstandsvereniging Ze venhuizen organiseren een leuke Sinterklaasactie voor de kinderen waarmee leuke prijzen te winnen zijn. Informatie hierover volgt via de scholen of bij de deelnemende winkeliers. Zevenhuizen/Moerkapelle - De Stichting Huurdersbelangenorga nisatie Waddinxveen/Zevenhuizen- Moerkapelle (HWZM) organiseert voor de vijfde keer de 'Verkiezing Beste Buur'. Huurders die in een woning van Woonpartners Midden- Holland in Waddinxveen, Zevenhui zen of Moerkapelle wonen, kunnen hun buren of andere huurders die het afgelopen jaar iets voor hun bu ren of voor de buurt hebben gedaan voor die verkiezing nomineren. Kan didaten kunnen aangemeld worden via secretariaat@hwzm.nl, via 0182-610155 of 0182-638015 of schriftelijk naar Wingerd 12a, 2742 SK Waddinxveen. Alle genomineer den worden zaterdag 24 november vanaf 14.00 uur feestelijk onthaald. De jury maakt dan rond 14.15 uur bekend wie als 'Beste buur 2012' in het zonnetje gezet zal worden. Zevenhuizen - Het Truckcenter aan het Noordeinde 57 doet evenals in voorgaande jaren ook dit jaar dienst als inleverpunt voor Schoenmaatjes. Hier kan iedereen zijn of haar versierde schoenendoos met schoolspullen, bedoeld voor kansarme kinderen in Afrika, Azië en Oost-Europa, inleveren, leder jaar doet een groot aantal scholen, kerken en verenigingen in de om geving mee aan de actie. Gevulde schoenendozen kunnen tot en met vrijdag 21 december tussen 9.00 en 16.00 uur ingeleverd worden. Vrijwilligers gezocht Een groot aantal vrijwilligers •is op werkdagen in de weer om de inhoud van de dozen te controleren (etenswaren mo gen bijvoorbeeld niet meege stuurd worden) en te verpakken. Vrijwilligers kunnen zich aanmel den voor een aantal weken, dagen of dagdelen. Voor meer informatie en aanmelden: 033-4606010 of www.edukans.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19