Tarzan vernieuwt en daagt uit In Touch vrouwen koffieochtend Plantenexpeditie naar dak van wereld Door naar finale Kwartenfestival Compromisvoorstel tuinders en omwonenden rondt bestemmingsplan Wilde Veenen af Concert in Hervormde Dorpskerk II HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 7 NOVEMBER 2012 21 Goed voorbeeld doet goed volgen jongens nog iets nieuws aangebo den: freerunning. Bij freerunning is het de bedoeling hindernissen te overbruggen met snelle, soepele en acrobatische bewegingen. Met deze vernieuwingen in de lessen en de nieuwe materialen hoopt de vereni ging het turnen aantrekkelijker en leuker te maken. Of Moerkapelle is wakker geschud en meer gaat bewegen zal moeten blijken, maar volgens de organisato ren was het in ieder geval 'een ge zellige middag vol beweging'. Bergschenhoek/Regio - In Touch vrouwenbijbelkring houdt dinsdag 13 november van 9.30 tot 11.00 uur een koffieochtend in de Hervormde kerk aan de Kerkstraat 1. Martine Bremmer spreekt over het thema 'Een vrouw een vrouw, een woord een woord'. De koffieochtend is een interkerkelijk initiatief van chris tenvrouwen uit de regio. De koffie staat vanaf 9.00 uur klaar en er is een kinderoppas aanwezig. Voor meer informatie: 015-3693596 of in-touch.atspace.com. Gouda - Op uitnodiging van vereni ging Groei Et Bloei Gouda verzorgt Harry Jans op donderdag 15 novem ber om 20.00 uur een presentatie over zijn reis naar Lhasa in Tibet. Jans toont voorbeelden van onder andere bijzondere planten en ver gezichten. De avond vindt plaats in zaal De Brug achter de Pauluskerk aan de Willem de Zwijgersingel 1-3. De toegang voor leden is vrij; niet- leden betalen 3 euro. Voor meer informatie: www.gouda.groei.nl. Moerkapelle - 'Er moet meer bewo gen worden', vindt turnvereniging Tarzan. Daarom hield de club een promotiemiddag om te laten zien hoe dat op een leuke en goede ma nier gaat. Door Harriëtte Boone Zevenhuizen/Moerkapelle - Voor de voorronde van het Kwartenfestival op zaterdag 3 november hadden zich drie leerlingen aangemeld. On danks de lage opkomst werd er ver dienstelijk muziek gemaakt. Marlies Biemond op blokfluit gaat in de ca tegorie elf tot en met veertien jaar door naar de finale. In de categorie tot en met tien jaar namen Chris- tien de Jong op blokfluit en Lars Reijm op gitaar het tegen elkaar op. De jury had enige tijd nodig om tot een keuze te komen. Uiteinde lijk werd besloten dat Lars naar de finale gaat. Deze wordt gehouden op zaterdag 17 november in het gebouw van Stichting Vonk, Kerk straat 13 in Waddinxveen. Aanvang 19.30 uur. Dorpshuis Op Moer opende zater dag 3 november de deuren voor alle inwoners om te komen kijken bij 'Tarzan vernieuwt en daagt uit.' Tijdens deze promotiemiddag, vol demonstraties van de verschillende leeftijdsgroepen, wilden de leden van de Moerkapelse turnvereniging laten zien wat ze in huis hebben en de toeschouwers aanmoedigen ook lid te worden. De opkomst was re delijk en men vond de middag 'wel een leuk initiatief. Er werd voornamelijk aandacht ge vestigd op de nieuwe materialen die Tarzan heeft kunnen aanschaffen met de hulp van het coöperatief dividendfonds van de Rabobank. Dit fonds ondersteunt lokale projecten van verenigingen en stichtingen. Nederlands kampioen tweede divi sie Boaz Floor was uitgenodigd om een demonstratie flanken te geven, waarbij de turner op het paard vol tige op zijn handen steunt en zijn lichaam rond het steunpunt roteert. Dit onderdeel is onlangs bij de jon gens van Tarzan geïntroduceerd. Naast het flanken wordt er voor de Boaz Floor laat zien hoe het moet: trainen als een Nederlands kampioen. Moerkapelle - In 2008 werd het bestemmingsplan 'Tweemanspolder en pol derde Wilde Veenen' vastgesteld. Het college wilde dat polder De Wilde Vee nen een open karakter kreeg. Daarvoor moesten de glastuinders aan de He renweg verkassen naar de Zuidplaspolder. De gemeente kon de kosten voor de verhuizing echter niet opbrengen. Ook sanering in het kader van ruimte voor ruimte liep spaak. De tuinders bleven aan de Herenweg en werden be perkt in hun uitbreidingsmogelijkheden. Onaanvaardbaar volgens de Raad van State die de gemeente in 2010 opdroeg de bedrijven ontwikkelingsper spectief te bieden. Diverse voorstellen van wethouder Bosman werden al in commissie verband afgeschoten, te groot en te veel glas, aldus de commissieleden. Ook zij wilden de polder liever open houden. Ook een second opinion bracht geen uitkomst. Wat de po litiek niet lukte, lukte de tuinders, LTO en omwonenden uiteindelijk wel. Zij kwamen voor de raadsver gadering van dinsdag 30 oktober met een compromisvoorstel waar in het aantal hectare uitbreiding wordt beperkt tot 24,5. "De raad kan met dat compromis goed le ven", aldus wethouder Rinus Bos man. De raadsleden sloten zich bij hem aan en daarmee kwam aan dit 'feuilleton in meerdere delen' een einde. Rotted ijk De geplande bouw van een kan toorgebouw aan de Rottedijk 10a leek nog even struikelblok te wor den. Bij de vaststelling van het be stemmingsplan in 2008 wilden de toenmalige raadsleden geen woning toestaan op deze plek. In een amen dement werd bepaald dat er al leen een kantoor met bijgebouwen mocht worden gebouwd. Ook de maximale omvang van het gebouw werd keurig vastgelegd. Op basis hiervan is een vergunning afgege ven voor de bouw van een kantoor pand van drie verdiepingen, dat zes meter boven de dijk uitsteekt. On gewenst, vinden de raadsleden nu, die zich in allerlei bochten wrongen om hier onderuit te komen. Zinloos, volgens wethouder Bosman. Om wonenden hebben bij de rechter bezwaar aangetekend tegen de ver gunning. Die zal uitspraak doen op basis van het bestemmingsplan uit 2008 waarop de vergunning is af gegeven, wijzigingen in een nieuw bestemmingsplan worden niet mee genomen: de spelregels kunnen niet achteraf worden aangepast. Aan het einde van de avond lagen twee amendementen op tafel. De WD stelde voor om de omvang van het pand te beperken en dit vast te leggen in het nieuwe bestemmings plan. "Een wijziging van de planre geling", aldus wethouder Bosman. Het bestemmingsplan zou dan op nieuw ter inzage moeten worden gelegd. De CU/SGP kwam met een amendement voor enn wijzigings bevoegdheid om binnen het perceel van de Rottedijk 10a met het bouw oppervlak te schuiven. Dit amende ment maakt het mogelijk om het nieuw te bouwen pand op een lager gelegen deel van het terrein te bou wen, zodat het minder boven de dijk uitsteekt. Moerkapelle - Ensemble Animé ver zorgt op zaterdag 17 november om 20.00 uur een concert in de Her vormde Kerk aan de Dorpsstraat 15. Het ensemble wordt gevormd door Gerrieke van Dam en Gerlinde Nee- Ie, die beiden deel uitmaken van blokfluitensemble het Lindeconsort, én door Hans Pors, die werkzaam is als muziekdocent. Ensemble Animé. De muzikanten bespelen tijdens het optreden blokfluit, cello, spinet en orgel. Het trio legt zich voorname lijk toe op barokmuziek. Het pro gramma omvat deze avond werken van onder andere Bach, Caldara, Frescobaldi, Graupner en Telemann. De toegang is vrij; er wordt een col lecte gehouden. Voor meer informatie: www.ensemble-anime.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21