Moerdregt Mozaïek Wonen nieuwe eigenaar woningen Ambonwijk Praktijkvoorbeelden leveren inspiratie voor kinderboek Cursus over borstvoeding Kraam voor kerstmarkt in Centrum Moerdregt Genomineerd voor Ondernemersprijs Midden-Holland Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Verrassend jong talent concert HART VAN HOLLAND MOORDRECHT7 NOVEMBER 2012 25 Raad opgelucht over verkoop Ambonwijk Ben ge ft je «ji Zorgpartners Midden-Holland Moordrecht - Drie maanden eerder dan gepland werden de renovatiewerk zaamheden aan de Ambonwijk afgerond. Dat heuglijke feit werd zaterdag 3 november in hetJWF-gebouwaan de Prinses Wilhelminastraat gevierd. Tij dens het officiële openingsmoment werd Woningstichting Mozaïek Wonen door burgemeester Gert-Jan Kats als nieuwe eigenaar van de gerenoveerde woningen in de Ambonwijk geïntroduceerd. Door Bart Jansen HetJWF-gebouw in Moordrecht stond zaterdagmiddag in het teken van de Ambonwijk. Inwoners en belangstel lenden werden in het verenigingsge bouw geïnformeerd over de zojuist afgeronde renovatiewerkzaamheden. De ambonwijk is gerenoveerd; drie maanden eerder dan verwacht zijn de werkzaamheden afgerond. Allereerst was daar burgemeester Kats die erg te spreken was over de voortijdige afronding van het project. "Ongeveer een jaar gele den gaven wethouder Rinus Bos man en ik het startschot voor de renovatiewerkzaamheden. En nu is de wijk klaar. Dat is reden voor een feestje." Kats merkte in zijn speech op, net als Bosman daarna deed, dat het niet helemaal van een lei en dakje is gegaan. "Er waren een paar tegenslagen, maar die heb ben niet voor vertraging gezorgd." "Ik wil niet stilstaan bij de te genslagen, want alles is uiteinde lijk meer dan goed gekomen", zei Bosman. Hiermee doelde hij ook op de verkoop van de woningen aan Mozaïek Wonen. "De wonin gen werden al beheerd door de woonstichting, maar nu zijn zij ook eigenaar." Henk Bruckman van Mozaïek Wonen is blij dat de wo ningstichting nu eigenaar is van de woningen in de wijk en laat weten dat er voor de bewoners geen dras tische veranderingen plaats zullen vinden. "Al krijgt u natuurlijk nog wel een brief met daarin de juiste informatie over het overmaken van de huur", zegt Bruckman met een knipoog. Om de overdracht van de wijk te bezegelen overhandigde burge meester Kats een tifa, een Molukse trommel, aan de heer Bruckman. "In de paar jaar dat ik burgemees ter ben heb ik veel geleerd over de Molukse cultuur. Onder andere dat symbolisme een belangrijke rol speelt. Een tifa staat voor familie en wij hopen dat u goed voor zowel deze tifa als voor de inwoners van de Ambonwijk zult zorgen." Henk Bruckman krijgt een tifa van burgemeester Kats. Met pijn in het hart om het verlies van ruim 4,6 miljoen euro overheerste de realiteitszin bij de raadsleden van Zuidpias toen zij dinsdag 30 okto ber akkoord gingen met de verkoop van 140 woningen in de Ambonwijk aan Mozaïek Wonen. Hiermee komt een einde aan de diverse pogingen die de gemeente Moordrecht en daarna Zuidpias hebben ondernomen om de wijk te verkopen nadat de voormalige gemeenteraad van Moor drecht hiertoe bijna vijfjaar geleden besloot. Moordrecht - Voor de belevenissen van Bengeltje, een ondeugend peu- tertje, dienen de kapriolen van het driejarige zoontje van de auteur van het kinderboek als inspiratie. De 34-jarige Harriet Gargoskij, au teur van 'Bengeltje heeft bananen in zijn oren' overhandigt zaterdag 10 november om 14.30 uur het eer ste exemplaar van haar eerste boek aan Stichting Jarige Job. Zij doet dit tijdens haar boekpresentatie bij Boekhandel Moordrecht aan het Kerkplein 13. Een deel van de op brengst van het boekje gaat naar de heeft bananen in Zun oren stichting. De avonturen van Bengel tje zijn bestemd voor kinderen in de leeftijd van nul tot circa vier jaar. Voor meer informatie: www.kinderverhaaltjes-bengeltje.nl en www.jarige-job.nl. Moordrecht - Borstvoeding organisatie La Leche League start woensdag 14 november met een cursus borstvoeding. In drie avonden komen tal van onderwerpen aan de orde, waaronder starten met borst voeding, werk en borstvoeding combineren en oplossingen bij problemen. Er is voldoende ruimte voor het stellen van vragen. Baby's en partners zijn ook welkom. Aanmelden kan via marja.olieman@laleche- league.nl of via 0182-525409. La Leche League is een vrij willigersorganisatie. Wie haar werk wil ondersteunen kan een gift overmaken op 53.91.280 ten name van Stichting La Le che League Nederland te Zie- rikzee. Moordrecht - In Centrum Moer dregt aan Land voor Water 3 vindt op vrijdag 14 december van 13.00 tot 16.00 uur een kerstmarkt plaats. Voor deze markt zijn nog kramen te huur. Voor meer informatie: 0182-373844. Moordrecht/Waddinxveen - De vakjury van de KvK Ondernemersprijs Mid den-Holland heeft vrijdag 2 november de drie genomineerden bekend ge maakt. Uit ruim vijftig kandidaten werden HBM Machines BV en Vitamine Et Zo uit Moordrecht en De Kruipruimte-isolatiespecialist.nl uit Waddinxveen geselecteerd. Dendrie bedrijven werden door ju rysecretaris Boukje van de Ven van Kamer van Koophandel Rotterdam aangenaam verrast met een taart en een oorkonde. De komende maanden gaan de drie genomineerden de strijd met elkaar aan om zowel de stem van de vakjury als die van het grote pu bliek voor zich te winnen. De winnaar wordt op maandag 7 januari bekend gemaakt tijdens een feestelijke prijs uitreiking in de Goudse Schouwburg. Moordrecht - Het jong talent concert van Moordrecht Klassiek bracht dit keer veel publiek op de been. Circa honderd belangstellenden kwamen zater dag 3 november samen in het gebouw van Harmonie Kunst na de Arbeid om te luisteren naar bijvoorbeeld de 'kleine vleugelstukjes' van Max Dul of om te kijken naar de act op licht klassieke muziek van een dansgroep. Voor meer informatie: www.moordrechtklassiek.nl. Een van de hoogtepunten van de avond was de vertelling van het muzikale sprookje Peter en de Wolf van Prokofjev. Een tiental kinde ren had hier ruim een half jaar voor geoefend. Gitta Posthumus schitterde in haar rol van vertel ler. Voorafgaand aan het concert konden kinderen 's middags onder leiding van Trudi Bos een schilde rij maken over het sprookje. Deze werken werden tijdens het concert tentoongesteld. Nieuwkomers Ivo en vader Peter Hora lieten zingend van zich spre ken op gitaar en achter de vleugel, Jet en vader Mark Lippe deden niet onder voor professionals op viool en vleugel en Noortje Fletterman bracht een prachtige uitvoering van A Thousand Miles van Vanessa Carlton. Ivo Hara. Moordrecht - In de week van 12 tot en met 18 november vinden in Centrum Moerdregt de volgende activiteiten plaats: Maandag 12 november, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30-16.30 uur biljarten, van 14.15-16.0 uur sjoelen. Dinsdag 13 november, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. I Woensdag 14 november, 14.30 uur Bingo., het populaire cijferspel met voor elke deelne mer een prijsje. Donderdag 15 november, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw geheugen vitaal en actief met spelletjes, quizzen en oefenin gen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: onder andere rum- mikub, scrabble, sjoelen en Wii. Vrijdag 16 november, 14.30 uur Diavoorstelling van een fietsreis naar de Noordkaap. Zondag 18 november 14.30 uur Filmmiddag met veel nostalgische beelden. Op donderdag 29 november kun nen senioren uit Moordrecht uit eten in Centrum Moerdregt. In recreatiezaal De Kroon worden vanaf 17.00 uur een stamppot menu geserveerd. Reserveren is noodzakelijk, uiterste aanmeld- datum is maandag 12 november. Informatie over deelname en tarie ven is op te vragen bij de receptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of telefonisch via 0182-373844.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25