"Bij de profs ontbreekt de gezelligheid die dorpsclubs wél hebben" Gratis bloedglucosetest Veel belangstelling voor thema-avond over kanker r Geen verrassingen in eerste ronde knock out bekertoernooi COPD-dag in GHZ HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/ZUIDPLAS 7 NOVEMBER 2012 Johan Derksen bij kick-off businessclub Moordrecht 27 Verkoop loten kerstrad KNDA Voorlichtingsavond over autisme Moordrecht - "Komt Johan Derksen hier straks echt?", vraagt een verbaasde voetballer aan zijn trainer. De oefenmeester van Moordrecht probeert de jonge pupil te overtuigen. De jongen besluit om na de training rond de kan tine te blijven hangen. Wellicht dat hij op deze laatste dag van oktober een glimp kan opvangen van 'de invloedrijkste voetbaljournalist van Nederland'. Johan Derksen was in de kantine van vv Moordrecht ouderwets op dreef. Door Lieuwe Jan Hettema De pronkende rode schoenen onder zijn nette broek vallen direct op als Johan Derksen de met tl-buizen ver lichte kantine inkomt. Onderuitge zakt neemt hij plaats in één van de stoelen die vooraan bij het geïmpro viseerde podium staan. Al snel volgt een fotomoment met de auteur van een boek met humoristische voetba lanekdotes. "Zet de bierkraan open en iedereen vindt dit boekje leuk." Dan serieus: "Voetballers hebben te genwoordig een gekke auto en een ordinair wijf, maar lachen doen ze niet meer." Een uitgesproken mening doordrenkt met vaak'schunnige humor. Dat is Johan Derksen, door velen gezien als de invloedrijkste voetbaljour nalist van Nederland. "Ik weet het wel zeker," reageert hij gekscherend. "Maar ik denk niet dat veel mensen van mijn mening wakker liggen. Al leen Louis van Gaal en zijn babbel zieke vrouw. Ik zie hem al thuis met de deuren slaan. Vermakelijk." Vol gens de 63-jarige journalist durven weinig mensen uit de voetbalwereld op televisie hun mening te geven. "Er komt wel geluid uit, maar ze zeggen niets. En bij de NOS is er een verbod op lachen." In de kantine van voetbalvereniging Moordrecht is er geen sprake van een lachverbod. "Als hij ieder jaar komt, wil ik best sponsor worden," grapt een ondernemer. Want spon soren heeft de club nodig, om zo de jeugdteams beter te ondersteunen. "De voorzitter ziet er verstandig uit, dus ik hoop dat hij niet meegaat in die gekte om spelers te betalen", zegt Derksen tijdens het statische vraaggesprek, waarbij hij continu zijn linkerhand in een broekzak heeft gestoken. "Hier moeten geen klootzakken uit Gouda spelen die hun zakken komen vullen, maar jon gens uit het dorp." Derksen vindt dat het sociale karak ter van een dorpsclub met ouder wetse gezelligheid bepalend moet zijn. Iets dat je niet meer in het betaald voetbal ziet. "Terwijl onze competitie helemaal niets voorstelt. Je kunt de uitzendrechten alleen aan Suriname verkopen, maar dan krijg je nooit je geld." Voetbalvereniging Moordrecht leverde reeds twee spe lers aan deze 'amusante' competitie af. Misschien dat de jonge pupillen na vanavond, dankzij Derksen, ook de faciliteiten krijgen om succesvol te worden. Dat resulteerde op de speelavond in snelfe winstpartijen voor Pim te Lintelo tegen Frank Penders, Aad van den Berg tegen Maikel Ter louw, Ronald Mandersloot tegen Peter Koolmees, Ad Multem tegen Willem Schouten en Léon Jacobse tegen Arie Macdaniël jr. Ook Frank Visser had tegen Jan Vink niet lang werk. Aad van der Meer sneuvelde tegen Gerard van der Wouden. Jan van den Dorpel liet zich niet ver rassen door Harm Hoogeveen én dat was ook het geval voor Casper de Pijper tegen Bastiaan Rietveld. Wim Mulder won van Sjaak in 't Veld, Teus Boere van Stefan Lips- chart. De klapper van de avond was het gevecht tussen Mick van den Berg en Arie Macdaniël. Van den Berg leek aanvankelijk de beste Moerkapelle - Een groot aantal be langstellenden kwam naar dorpshuis Op Moer om geïnformeerd te worden over de bijwerkingen van de diverse behandelingen van kanker. Twee oncologieverpleegkundigen van De ZorgBrug in Gouda verzorgden een presentatie. Duidelijk werd dat de begeleiding bij de behandeling van kanker veelomvattend is. Een goede voorbereiding op de behandeling is onontbeerlijk. De ontwikkelingen in behandelmethoden gaan snel. Voorts is er steeds meer aandacht voor een goede begeleiding bij vervelende bij werkingen. papieren te hebben, maar Macda niël kwam in het middenspel goed terug. Vervolgens veroverde zijn tegenstander in het eindspel een pionnetje en had toen opnieuw de beste kansen. Hij zag de winstweg echter niet en er werd besloten tot remise. Vijf-minutenpartijtjes moesten toen de beslissing bren gen. Na er elk een gewonnen te hebben was Mick van den Berg in de beslissende derde de gelukkig ste. Naast de winnaars gingen ook Leen Boonstra en Hans Lodeweges, die waren vrijgeloot, naar de volgende ronde. Dat was ook het geval voor Rien Duine en Frans Dubois, hun tegenstanders Ton van Smirren en Lotte van der Wouden, lieten ver stek gaan. De avond vond plaats op initiatief van de NPV Zuidpias en was de derde en tevens laatste avond in het kader van het jaarthema 'Kanker'. De NPV Zuid- plas wil ook in 2013 een jaarthema centraal stellen. Suggesties zijn wel kom op zuidplas@afdeling-npvzorg. nl en via twitter @npvzuidplas. Voor meer informatie: www.npvzorg.nl/zuidplas. Oncologieverpleegkundigen Martine Jansen en Bianca Boekhorst gaven uitgebreid voorlichting over de bijwerkingen bij diverse behandelingen van kanker. Moordrecht - Tijdens de nationale diabetesweek van 12 tot en met 16 november verricht Apotheek Moor drecht gratis bloedglucosetests. Er zijn landelijk 250.000 mensen die diabetes hebben zonder dat ze het weten. Een eenvoudige test Gouda - COPD-dag vindt dit jaar plaats op woensdag 14 november. Dan wordt landelijk aandacht be steed aan de chronische longziekte COPD (Chronic Obstructive Pulmo nary Diseases). Het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) biedt deze dag een test en informatie aan voor iedereen die meer wil weten over deze ziekte. COPD is een chronische longziekte waarbij ademen steeds moeilij ker wordt. De longen raken blij vend beschadigd en men krijgt het steeds benauwder. Mensen met COPD krijgen steeds meer moeite met bijvoorbeeld traplopen, aan kleden of werken. Risicogroepen zijn mensen vanaf veertig jaar die laat zien of u deel uitmaakt van die groep. Belangstellenden kunnen bij de apotheek aan de Smidse 35 terecht voor een gratis test op maandag 12, dinsdag 13 en donderdag 15 no vember van 9.00 tot 12.00 uur. roken of gerookt hebben. Het is be langrijk om in een vroeg stadium van de ziekte te weten of er sprake is van COPD, zodat ergere aandoe ningen voorkomen kunnen worden. De COPD-dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur en vindt plaats op de Polikliniek Longgeneeskunde op de Bleulandlocatie. De voorlichtings bijeenkomsten beginnen om 10.30, 11.30 en 14.30 uur en duren circa dertig minuten. De COPD risico test bestaat uit tien screeningvra- gen waardoor men direct kan zien hoe hoog het risico op COPD is. Vóór meer informatie: www.ghz.nl/voorlichting. Moordrecht - Harmonie Kunst na de Arbeid (KNDA) houdt zaterdag 15 december voor de 23e maal de 'Kerst-Rad-Van-Avontuur-Show' in het clubgebouw bij sporthal De Zuidpias. Vanaf 14.00 uur draait kerstman Adrie van Meeteren aan het rad en zijn er vele mooie (kerst-) prijzen te winnen. Loten zijn te koop bij de leden van de harmonie, bij Kapsalon Angelique in de West buurtstraat en tijdens de pauze van het Najaarsconcert op 16 november in de grote Kerk van Moordrecht. De opbrengst van de actie gaat naar het Piet Boere Instrumentenfonds van de harmonie. Voor meer infor matie: 0182-379215. Gouda - GGZ Midden-Holland or ganiseert voor dinsdag 20 november van 19.30 tot 21.30 uur in de Veste aan de Ridder van Catsweg 300 in samenwerking meteen aantal ande re organisaties een informatieavond over autisme. Onderwerpen die aan de orde komen zijn onder meer autisme bij volwassenen, de oor zaken, de verschillende vormen, de verschijnselen, welke hulp en welke ondersteuningsmogelijkheden zijn er voor de persoon zelf en voor de omgeving. Saskia van Manen, psy choloog bij GGZ Midden-Holland verzorgt deze avond een lezing. Na de pauze is er ruimte voor discus sie en voor het stellen van vragen. De avond is toegankelijk voor een breed publiek: mensen met autis me, partners, familieleden, hulpver leners en andere geïnteresseerden. Vooraf aanmelden is niet nodig; de toegang is vrij. Voor meer informatie: 0182-563656 (ma), 0182-563728 (di-do) of via preventie@ggzmiddenholland.nl. Moordrecht - Dertig namen van deelnemers telde de loterij die de duels voor de eerste ronde om de ko-beker van dit seizoen moest bepalen. Hoewel de mogelijkheid dat kanshebbers elkaar al in de eerste ronden treffen behoorlijk groot is, was dit nu niet het geval. Wel een aantal duels met grote krachts verschillen. iHiaS

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27