Aanpassen afrit kent lange voorgeschiedenis Bijeenkomst Longpunt Welkom Open Deur dienst in Open Hof WffiïVM HART VAN HOLLAND REGIO 7 NOVEMBER 2012 29 De herinneringen van Marinus Otterspeer (1934) Vervolg van voorpagina. "Fantastisch dat ze deze eikenbo men sparen," zegt Ed Diersmann. Als raadslid van Moordrecht was hij jarenlang betrokken bij het project rond de beruchte afrit 18. De afrit vormt al jaren een knelpunt door dat onderaan de afrit voorrang ver leend moet worden aan het verkeer op de N456/Middelweg. Hierdoor ontstaan vaak files op de belang rijkste verbindingsweg tussen Rot terdam en Utrecht. In 1993 werd al gesproken over aanpassingen; dit jaar zijn de werkzaamheden einde lijk gestart. De verkeerssituatie zal pas in 2016 helemaal verbeterd zijn als de werk zaamheden volgens planning verlo pen. In de eindfase van het project Rotterdam - In de nieuwe Open Hof bij Winkelcentrum Hesseplaats vindt op zondag 18 november om 19.00 uur een Welkom Open Deur dienst plaats met als thema 'Geloven en komt de nieuwe afrit Moordrecht een paar honderd meter verderop te liggen, richting knooppunt Gouwe. Deze wordt door middel van een vi aduct over de rijksweg en het spoor aan de nieuwe N456 verbonden. Voor fietsers en lokaal autoverkeer komt een tunnel onder het spoor, waardoor er voor hen ook een veili gere situatie ontstaat. vertrouwen, ook al is het moeilijk'. Medewerking wordt verleend door Christelijk Gemengd koor Debarim. De koor- en samenzang worden op het orgel begeleid door Martin Zon- Gemengd koor Debarim. nenberg; voorganger is dominee C. van Velzen. De samenzang start om 18.45 uur. ledereen is welkom. Voor meer informatie: www.openhof-ommoord.nl. Regio - In Cultureel Centrum Concordia aan het Concordiaplein 1 te Haastrecht vindt op donderdag 8 november van 15.00 tot 17.00 uur de ne gende bijeenkomst van Longpunt Gouda plaats met als thema: Zorgstan- daard COPD; wat kan de huisarts voor u betekenen? Een lezing over dit on derwerp wordt verzorgd door R. Smithuis, huisarts te Gouda. Longpunt is een maandelijkse ont- chronische longaandoening met moetingsplek voor longpatiënten, elkaar in contact te brengen. Long hun omgeving en zorgverleners en punt is een initiatief van het Astma heeft tot doel om mensen met een Fonds, Groene Hart Ziekenhuis en ZorgBrug. Aanmelden kan via longpuntgou- da@astmafonds.nl. Deur open om 14.30 uur; de toegang is vrij. Con cordia is goed bereikbaar met auto en openbaar vervoer. Het gebouw is toegankelijk voor rolstoelen en scootmobielen. Voor meer informatie: www.astmafonds.nl. Door Elly van Gelderen De Moordrechtse Elly van Gelderen gaat voor het Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touw- banen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvis sers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Bij de brandweer: Marinus in het midden, rechts broer Jan en links diens zoon John. "Aan de Rottekade 34 ben ik opgegroeid. Mijn vader had een beurtschip waar hij vrachtjes mee vervoerde. Voor de recreatievissers verhuurde hij ook roeibootjes. Het was fijn wonen daar. Als er ijs ligt zijn er veel schaatsers op de Rotte, want Zevenhuizenaren houden van schaatsen. In mijn diensttijd ben ik bij de marine geweest in Den Helder en Rotterdam. Ik was bij de onder zeedienst maar ik ben nooit met een onderzeeër meegevaren, wel heb ik er eens in geslapen, dat was een krappe boel, je moet geen claustrofobie hebben. Mijn kleindochter werkt sinds vier jaar bij de marine. Na mijn diensttijd ben ik bij Gijs Dekker, de keukenfabrikant uit Zevenhuizen gaan werken, en bleef daar veertig jaar. We maak ten meubels op maat, keukens en ledikanten. Zelf heb ik veel keu kens geplaatst bij klanten. Ik ben daar nog werkplaatschef geweest. Later nam zijn zoon Arie Dekker de zaak over. Zij begonnen aan de Zijde, dat was al voor de oorlog en later hadden zij een groot bedrijf op het industrieterrein. De show room was aan de Tweemanspol der 15 en is later omgebouwd tot oudheidkamer voor de histori sche vereniging, de stichting Oud Moerkapelle-Zevenhuizen 'Ons verleden'. Op die locatie zijn nog steeds wisselende exposities te bezoeken. Zelf heb ik nog mee geholpen met het ombouwen. Met mijn vrouw en twee kinde ren woonde ik aan de Noordelijke Dwarsweg in Zevenhuizen. Inmid dels zijn er drie kleinkinderen. Brandweer Bijna dertig jaar was ik bij de brandweer, eerst als spuitgast 1e en 2e klas, toen brandwacht en later werd ik brandweercom mandant. Je hebt dan best veel verantwoording. Vooral bij de hulpverlening. Met ongelukken op de weg gebeuren er veel nare dingen, gelukkig nam ik het niet mee naar huis anders zou je dit werk niet kunnen doen. Soms zijn die dingen niet te leren, het moet in je zitten. In Zevenhuizen waren twee brand weerauto's, een materiaalwagen en een bluswagen met perskracht en hoge druk. De grootste branden die ik in Zevenhuizen meemaakte waren de fabriek van Kemp waar veel lege kunstmestvaten wa ren opgeslagen en de fabriek van Dekker waar ik werkte. Dat was heel erg, want alle meubels waren verbrand. Daarna bouwde men een nieuwe fabriek. De oefenavonden bij de brandweer waren altijd gezellig. Door het bestuur werd er veel vergaderd. We hebben eens een oude brand weerwagen naar Polen gebracht en later nog een ziekenwagen die hebben onder andere Tjebbe Zijl stra en ik helemaal opgeknapt. We hebben de ziekenwagen uitgerust met allerlei moderner apparatuur die voor de hulpverlening nodig is. Ook ging er een couveuse mee. Zelf ben ik ook mee geweest naar Polen. We hadden gelukkig nogal wat sponsors, maar Van Vliet Trucs was denk ik de grootste. Het repareren kostte veel tijd en geld door de dure onderdelen. Modelbouw Net als mijn broer in Nieuwerkerk die onder andere een stoomtrein piaakte heb ik ook jarenlang als hobby modelbouw gedaan. Ik maakte kleine stoommachientjes, elektromotortjes, een draaior geltje en nog veel meer, ook wel voorwerpen van houten latjes. Ze staan hier op de kast en mijn kinderen hebben ook wat exem plaren. Het kan ook allemaal draaien, daar had ik veel plezier in, vooral als de rookwolkjes er uit ploften. Thuis waren we allemaal erg tech nisch. Helaas kan ik er momenteel niet veel meer aan doen door al lebei lichamelijke klachten, mijn ene arm kan ik bijna niet gebrui ken en dat is jammer, je zou de tijd wel terug willen draaien. Als je oud bent krijg je nu eenmaal allerlei ongemakken, daardoor woon ik nu in het zorgcentrum." De zes eikenbomen krijgen een paar meter verderop een nieuwe plek.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 29