"Als er drie- tot vijfhonderd mensen aan de start verschijnen, ben ik heel tevreden" De IJssel dames verliest in laatste minuut Nieuwerkerk onderuit tegen De Meern Onnodig verlies voor Groeneweg Moerkapelle de kansen en SPV'81 de punten TCN huldigt acht herfst- kampioenen HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 7 NOVEMBER 2012 35 Try-out KredersKlassieker stemt organisatie tevreden Hockey Voetbal Voetbal Voetbal Tennis Nieuwerkerk aan den IJssel - Vanaf het begin van de wedstrijd van Lei-' den tegen de IJssel was duidelijk dat er twee ploegen op het veld stonden die voor niet minder dan de winst speelden. In hoog tempo werden in mooi combinatiespel over en weer speldenprikjes uitgedeeld. Het spel golfde heen en weer en ook de fysieke duels werden niet uit de weg gegaan. Zowel Leiden als De IJssel mochten in de eerste helft voor meerdere strafcorners aanleggen, de corners van Leiden werden goed gepareerd door keep- ster Willeke Renes en door de Nieu- werkerkse verdediging. De aanval lende corner van de Nieuwerkerkse dames verliep echter stroef en veel gevaar had de tegenstander er niet van te duchten; ruststand 0-0. Na rust ging Leiden voor de lange bal. De Nieuwerkerkse ploeg kon de meeste ballen achterin onderschep pen en opnieuw gaan opbouwen. De IJssel was een aantal malen dichtbij de openingstreffer. Leiden pompte meer en meer ballen de Nieuwer kerkse cirkel in en het was aan de uitblinkende keepster Willeke Renes te danken dat ook Leiden niet tot scoren kwam. Met nog minder dan een halve mi nuut te spelen zette Leiden de laat ste aanval over rechts op, en hoewel het overduidelijk was dat er voor de Nieuwerkerkse goal een dikke shoot te zien was van een Leiden speelster weigerde de scheidsrechter hiervoor te fluiten; eindstand 1-0. De Kreders staan klaar voor het startsein. Zevenhuizen - Zo'n dertig wielrenliefhebbers waren zondag 4 november aanwezig bij de aftrap van de Kredersklassieker. "Grote Nederlandse wiel renners als Joop Zoetemelk en Michael Boogerd hebben allemaal een eigen klassieker en het is natuurlijk uniek dat de jongens van Kreder nu allemaal zo goed presteren in hun sport. In en om Zevenhuizen zijn we enorm trots op de wielrennende neven van deze familie en we gaan niet wachten tot ze gestopt zijn." Dat is de reden waarom Henri Gouw en André van der Velden, organisatoren namens de Tourclub Zevenhuizen, deze klassieker in het leven hebben geroepen. Door Bas Pieper Rond tien uur 's ochtends gaven de neven het startschot, waarmee de klassieker officieel werd geopend. Vanwege de mindere weersomstan digheden besloot de organisatie een kortere versie van de tocht te fiet sen. De wielrenners legden een af stand af van ongeveer 45 kilometer. De officiële route van de klassieker, die op 27 april gereden wordt, zal 115 kilometer lang zijn. Het aantal fanatieke wielrenners dat op deze koude ochtend op het evenement is afgekomen, staat gehuld in wielrenoutfit en met de tweewieler aan de hand te wachten tot vertrek. Opvallende verschijning is Rogier Willems, die in zijn norma le kleding op zijn racefiets zit toe te kijken. "Ik heb vandaag al een ande re afspraak staan, dus ik kan helaas niet meefietsen. Toch wilde ik even kijken bij de start van dit mooie ini tiatief. Tijdens de echte klassieker ben ik zeker van de partij en fiets ik hoe dan ook mee." Michel Kreder was na afloop erg content over de eerste rit: "Het is Nieuwerkerk aan den IJssel - De Meern begon zondag 4 november feller aan de wedstrijd dan Nieu werkerk en dat resulteerde in kleine kansjes voor de bezoekende ploeg. Nieuwerkerk kwam nauwelijks voor het doel van de tegenstander. In de 32e minuut ontstond er consterna tie om een niet gegeven strafschop. In plaats daarvan kreeg Godwin Falix geel voor protesteren. Nieu werkerk was even niet bij de les en De Meern buitte dit uit. Een aan val over rechts resulteerde in een strakke voorzet die door Lourens Uiterwijk in de 33e minuut werd binnengeschoten, 0-1. In de 43e minuut kreeg Nieuwerkerk een vrije trap op achttien meter van het doel van De Meern. Nog voor de muur stond schoot Bruce Godvliet de bal binnen, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt af. In de twee de helft probeerde Nieuwerkerk het tij te keren en ging het op zoek naar de gelijkmaker. Daarbij ontstond ook ruimte voor de counter van De Meern. Nieuwerkerk schoof steeds verder op richting het doel van De Meern, echter zonder echt gevaar lijk te worden. De counters van De Meern waren of leken gevaarlij ker en in de 89e minuut kwam De Meern op 0-2 door een doelpunt van Wesley Vaes die een goede aanval koppend afrondde. Peter den Otter kon na afloop zijn ploeg niet veel verwijten. "Ze heb ben geknokt voor wat ze waard zijn, maar dat was in deze wedstrijd niet voldoende. Het lukte niet boven onszelf uit te groeien." natuurlijk altijd een eer als er een tour speciaal voor jou wordt geor ganiseerd. Daarnaast was het super leuk om met de Tourclub over ons trainingsgebied te fietsen. Ik kijk erg uit naar de eerste officiële rit in onze eigen klassieker." Ook Van der Velden was goed te spreken over de aftrap. "Een goede opkomst met een gezellige groep mensen. Het was koud en natuur lijk nog maar een testrit. Als er bij de officiële klassieker op 27 april drie- tot vijfhonderd mensen aan de start verschijnen, ben ik heel ge lukkig." De inschrijving is inmiddels geopend. Voor meer informatie: www.kredersklassieker.nl Moerkapelle - Moerkapelle speelde zaterdag 3 november thuis tegen SPV '81 uit Polsbroek. Het werd de eerste competitiewedstrijd op het kunstgrasveld. Moerkapelle koos van meet af aan, voor de wind, voor de aanval. Kansen werden volop gecreëerd, maar doelpunten bleven de eerste helft uit. Na tien minu ten in de tweede helft nam Menno Verschoor een vrije trap die precies op het hoofd van Jurn Hoogma be landde. Deze kopte keurig binnen. Moerkapelle bleef gejaagd aanval len en vervolgens luidde een misser op het middenveld de zeer onver wachte gelijkmaker in. Een nieuwe voorsprong hing even in de lucht, totdat SPV '81 op de linkerflank een vrije trap kreeg. De lange spits van SPV'81 toornde hoog boven Taco Drost uit en kopte de 1-2 binnen. Zevenhuizen - Groeneweg speelde zondag 4 november een prima wed strijd tegen titelkandidaat Gouda. In de eerste minuut keek de thuisclub al tegen een 1-0 achterstand aan. Doelman Johan Hoogeveen liet op het spekgladde kunstgrasveld een schot los waarna Mohammed Ben- haddou de bal simpel binnentikte. Groeneweg herstelde zich vervol gens kwam in de dertigste minuut langszij door een goal uit een kopbal van Maurice Eckhardt na een voor zet op maat van Joey Grootscholten. Nog voor de rust joeg aanvoerder Richard Koekebakker van Gouda de bal vanaf 30 meter stijf in de krui sing: 1-2. Na de rust een gelijkopgaande wed strijd waarin Eckhardt uit een corner de 2-2 inkopte. Aziz el Bouazzati stond al klaar voor de wissel en sa men met Nordin Azahhaf kwam hij direct na de gelijkmaker in het veld. Bij zijn eerste balcontact ontdeed El Bouazzati zich van Luuk Gritter door de bal met de borst mee te ne men en van dichtbij snoeihard in te schieten; eindstand 2-3. Jongens 13 team 1: Daniel Mareinek, Marnix van Prooijen Schuurman, Mack Hoogendoorn, Thijs van der Wal en Matthijs Bracke. Nieuwerkerk aan den IJssel - TC Nieuwerkerk sloot dit weekend de herfstcompetitie af met maar liefst acht kampioenen van de 24 deelne mende teams. Sinds 19 september werd wekelijks op veel tennispar ken in het district de herfstcom petitie gespeeld. Bij TCN werden op woensdagmiddag de volgende teams kampioen: jongens 13 jaar team 1, 2 en 3 en bij de jongsten: meisjes team 1 en jongens team 2. Op de vrijdagavond bleken de da mes 30+ de sterkste en op zater dag was het feest voor gemengd 35+. Op zondag was meisjes tot en met 13 jaar team 1 de beste in hun poule. Ccen Schiereck

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 35