rV www.edplaizier.nl KNAAP! "Er loopt nog veel manvolk rond dat we niet kunnen bereiken" 'Geen fusiegemeente, wel samenwerking" Grote alcoholcontrole Tuin-en terreininrichting Zondag 11 november intratuin fST""' h ^WandwOmafiels fietsklaar.nj^ HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 7 NOVEMBER 2012 3 ANBO-voorzitters Nieuwerkerk en Zevenhuizen willen eigen stek behouden verbouwen om te wonen zoals dat wilt Fr! probleemoplossers voor het bedrijfsleven Zuidpias - De Algemene Bond van Ouderen in Zevenhuizen bestaat 14 no vember 65 jaar; de afdeling in Nieuwerkerk vierde onlangs haar zestigjarig bestaan. Beide voorzitters praten over hun clubs, waarvoorin de nabije toe komst een fusie onvermijdelijk is. "Te veel mensen vereenzamen; daar willen wij ze voor behoeden. Door Judith Rikken Na de oorlog is het allemaal begon nen: ouderen vormden groepjes om samen leuke dingen te doen. De ANBO bestond nog niet. In de archieven die Zevenhuizenaar Jaap Zwere (69) een jaar geleden bij zijn aantreden als voorzitter kreeg overgedragen, vond hij de handgeschreven verslagen van vergaderingen uit die tijd terug; het oudste verslag dateert van 1955. Be halve de technische mogelijkheden, is er in de loop der jaren volgens Zweere niet heel veel veranderd. Kaarten, bingo, een uitstapje; de activiteiten zijn grotendeels hetzelfde gebleven. Zijn collega-voorzitter Anton Vor- stenbosch (80) uit Nieuwerkerk, waar de ANBO bridge, yoga en fitness aan biedt: "Het is uiteraard wel wat zake lijker geworden, we zijn er financieel op vooruitgegaan en het ontwikke lingsniveau van de mensen is omhoog gegaan." Busreisjes De ANBO ontstond in 1977 uit een fusie van de Bond voor Staatspen sioennering en de Algemene Bond voor Bejaarden, die samen optrok ken in de strijd voor ouderenbelan- gen. De landelijke ANBO-organisa- tie doet aan belangenbehartiging op gebieden als inkomen, wonen en zorg, terwijl de plaatselijke af delingen zich vooral richten op de ontspannende activiteiten. In Nieuwerkerk heeft de ANBO ruim vijfhonderd leden, in Zevenhuizen zo'n 350. "Velen zijn ooit lid gewor den vanwege de korting op de ziek tekostenverzekering die ze kregen", vertelt Vorstenbosch, die twaalf jaar geleden zelf lid en twee jaar later voorzitter werd. "Het gros van de leden komt nooit naar de activitei ten. Gelukkig hebben we een trouwe klantenkring die dat wel doet." De bridgemiddagen bijvoorbeeld zijn Anton Vorstenbosch en Jaap Zweere: 'We doen ons best om ouderen aan de gang te houden. volgens Vorstenbosch altijd 'hoogst gezellig', net als de busreisjes naar Friesland, Limburg en andere oor den. "Gezongen wordt er niet meer in de bus, maar het blijft toch een soort schoolreisje. Als vaste chauf feur vragen we altijd om Bertus, die de reis tot in de puntjes voorbereidt en van alles weet te vertellen. Zo'n busreisje is voor veel mensen de enige manier om nog ergens te ko men. Anders zitten ze maar thuis." Zuidpias - De gemeenteraad heeft tijdens de raadsvergadering op 31 oktober ingestemd met het voorstel om meer samenwerking te zoeken met andere gemeenten. Verschillende raadsleden waren er, gezien de ontwikkelingen in de landelijke politiek, niet gerust op dat het op de lange termijn alleen bij samenwerking zal blijven. Door Erwin van 't Hof Komend jaar gaat gemeente Zuid- plas kijken welke nieuwe samen werkingsmogelijkheden er zijn met Bodegraven-Reeuwijk, Gouda, Wad- dinxveen, Boskoop, Bergambacht, Nederlek, Ouderkerk, Schoonhoven en Vlist. André Muller (SP) sprak zijn zorgen uit: "Ik hoop niet dat deze nieuwe samenwerking een voor bode is voor een toekomstige fusie. We hebben net een fusie achter de rug en we zijn nog steeds druk bezig om alles in Zuidpias in goede banen te leiden." Hierbij werd het raadslid gesteund door Rik van Wouden berg (D66): "Een samenwerking is prima, maar een fusie is zeker niet gewenst." Burgemeester Gert-Jan Kats wist de bezorgde raadsleden gerust te stellen door te verzekeren dat de nieuwe samenwerking in De Nieuwe Regio geen opmaat is voor een fu sie. Wel benadrukte hij dat samen werking van groot belang is voor de toekomst van Zuidpias. "De ge meente krijgt steeds meer taken van het rijk toegewezen en heeft daar steeds minder geld voor in de kas. Door intensievere samenwerking kunnen we schaalvoordelen creëren. Hiermee kunnen we gezamenlijk met andere gemeenten tot oplos singen én nieuwe ideeën komen", aldus Kats. Overigens heeft de Haagse politiek de wens dat gemeenten in de toe komst minimaal 100.000 inwoners hebben, al ingetrokken. Premier Rutte vindt het, net als de politiek in Zuidpias, wel wenselijk dat ge meenten in de toekomst meer de samenwerking met elkaar opzoeken om oplossingen te vinden voor fi nanciële en sociale problemen. Zuidpias - De politie hield op zater dag 4 en zondag 5 november alcohol controles op drie verschillende loca ties. Van 20.00 tot 22.00 uur moesten bestuurders blazen die de rotonde van de Schielandweg en de Zuidelijke Dwarsweg bij Nesselande passeerden. Vervolgens verplaatste de controle zich naar de rotonde van de Hoofd weg met de Laan van Avant-Garde in Nieuwerkerk. Daar werden tot 23.30 uur BOB-sleutelhangers uitgereikt door Veilig Verkeer Nederland. Daarna gingen de agenten opnieuw naar de Schielandweg, maar dan op de roton de met de Zuidplasweg aan de andere kant van Nieuwerkerk. Om 02.15 uur werd de controle beëindigd. In totaal hebben 1328 bestuurders geblazen. Zes van hen hadden teveel gedronken. Eén bestuurder blies 660 ug/l, drie keer zoveel als wettelijk is toegestaan. Tegen zes bestuurders werd proces verbaal opgemaakt voor rijden onder invloed. Eén rijbewijs werd ingevorderd. (foto: Michael de Man) Volgens Zweere is de gemiddelde ANBO-klant tachtig jaar, vrouw en alleenstaand. Beide voorzitters stel len dat er een grote groep ouderen is, die lastig te bereiken is. Zweere: "In zorgcentrum De Zevenster bij voorbeeld loopt nog veel manvolk rond dat we niet kunnen bereiken. Ze hebben geen zin in spelletjes als kaarten en bingo. We zijn nu bezig een koersbalbaan te regelen voor binnen en hopen dat ze daar wel interesse in hebben." Fusie Een fusie tussen beide ANBO-af- delingen is op termijn onvermijde lijk, weten beide voorzitters. "De gemeente zal op een gegeven mo ment niet langer twee ANBO's wil len subsidiëren. Samengaan kan ook voor ons voordelen hebben. We kunnen bijvoorbeeld grotere reizen gaan organiseren. Maar wij willen niet van de mensen vragen om naar een andere locatie te komen voor de bingo of yoga; daarvoor lig gen de kernen van Zuidpias te ver uit elkaar en zijn de verbindingen te slecht. Onze eis is dan ook dat we op onze eigen stek kunnen blijven Intratuin Pijnacker van 10,00 tot 17,00 uur Intratuin Zoetermeer van 11.00 tot 17.00 uur Intratuin Pijnacker Rijskadela, 015-3610000 Donderdag en vrijdag koopavond. Intratuin Zoetermeer Voorweg 192, 079-3515551 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl Intratuin Zevenhuizen iedere doordeweekse dag koopavond en zondag altijd gesloten II geeft aan groen BOUWBEDRIJF BÖUW (oio) 222 io io www.knaapbouwbedrijf.nl De Haij Van der Wende Advocaten De Haij Van der Wende Advocaten in Capelle aan den IJssel werkt voor ondernemingen en (non-profit) organisaties. We adviseren cliënten op het gebied van arbeidsrecht, ondernemingsrecht, vastgoedrecht en ruimtelijke ordeningszaken. -TT Vastgoed Ondernemingsrecht Arbeii Arbeidsrecht Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel Postbus 84233 3009 CE Rotterdam 010-220 44 00 010-220 44 99 mail@haijwende.nl www.haijwende.nl de Haij van derWende advocaten «ffa kabeb|(rt; Vertoiiabaarfov-wcWta* tdeurw w pnms. Dé mobiele fietsenmaker 06-30 72 72 12 Lange Zijde 9a, 2761 AV Zevenhuizen (C1000 plein) WWW.fjetsklaar.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3