X Ondernemen iets voor u? Kom dan naar de gratis informatieavond! Gemeente Zuidpias gebruikt biologisch, duurzaam wegenzout Gratis strooizout ophalen HBmdP- VERVOLG BEKENDMAKINGEN HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 7 NOVEMBER 2012 Bekendmaking anterieure overeenkomst perceel 's-Gravenweg 121-123 Ontwerp bestemmings plan "'s Gravenweg 121- 123" te Nieuwerkerk aan den IJssel Algemene plaatselijke verordening Verleende omgevingsvergunning Geweigerde omgevingsvergunning Ingetrokken vergunning WiMEillllhr MÊÈÈËËMmÈÊÈSÊÈm secretariaat van de afdeling VROM (telefoon nummer 0180 - 637711], Tegen de overeenkomst kunnen geen zienswij zen of bezwaren worden ingediend. Publicatie ex art. 6.26, lid 3 Wet Ruimtelijke Ordening Burgemeester en wethouders van de gemeente Zuidpias maken bekend dat de gemeente op 22 oktober 2012 een anterieure overeenkomst als bedoeld in artikel 6.26 lid 3 Wet ruimte lijke ordening is aangegaan met de eigenaar van het perceel 's-Gravenweg 121-123 te Nieuwerkerk aan den IJssel. De overeenkomst heeft betrekking op het realiseren van een nieuwe woning met garage, carport en zwembad. De gemeente heeft de intentie uitgesproken haar medewerking te verlenen aan het verzoek en daarvoor de nodige planologische procedures te voeren. In het kader daarvan is de overeenkomst aangegaan. Locatie ter inzage legging Conform het gestelde in artikel 6.2.12 Besluit ruimtelijke ordening ligt vanaf 8 november 2012 een korte zakelijke beschrijving van de inhoud van de anterieure overeenkomst ter inzage in het raadhuis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Burgemeester en wethouders maken op grond van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening bekend dat het ontwerpbestemmingsplan 's Gravenweg 121-123 te Nieuwerkerk aan den IJssel met ingang van donderdag 8 nov.ember 2012 gedurende zes weken ter inzage ligt. Inhoud van het plan Het ontwerpbestemmingsplan betreft de mogelijkheid tot de bouw van een woning met zwembad, bijgebouw en carport. Ter plaatse zal 1 woonstip komen te vervallen. Het ontwerpbestemmingsplan bestaat uit een verbeelding en regels, vergezeld van een toelichting. De planologische doelstelling van het ontwerpbestemmingsplan is een nieuwe woning te kunnen bouwen. Ter inzage Het ontwerpbestemmingsplan met de daarbij behorende verbeelding en bijlagen liggen met ingang van donderdag 8 november 2012 gedu rende zes weken ter inzage in het gemeente huis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. De stukken zijn in deze periode digitaal te raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl (vul bij ID in: NL.IMRO.1892. BpGravenweg121_123-Ow01). Het plan is ook te downloaden vanaf de FTP server van de gemeente (http://zuidplas.gemeentedocu menten. nl). Op de website van de gemeente Zuidpias is het plan tevens als pdf-bestand te zien (www.zuidplas.nl) Reageren Gedurende de termijn van terinzageleg- ging kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen op het ontwerpbestemmingsplan indienen. Schriftetijk Uw zienswijze kunt u sturen naar de gemeen teraad van de gemeente Zuidpias, Postbus 100, 2910 Nieuwerkerk aan den IJssel Mondeling Voor het mondeling indienen van uw ziens wijze kunt u een afspraak maken met het secretariaat van de afdeling VROM telefonisch bereikbaar via 0180 637 711. De volgende vergunning is verleend: Ri-Best Dierendingen, standplaatsvergun ning voor het innemen van standplaats in Zevenhuizen op woensdagochtend in 2012. Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indie nen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt ZEVENHUIZEN doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel.(0180)330 691. De Bonk 1 (2761 EG) Bouwen berging (verzonden 26-10-2012) Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180)330 300. Zuidelijke Dwarsweg 3 (2761 JN) Oprichten bedrijfswoning (geweigerd 26-10- 2012) Zuidplasweg 5 (2761 JK) Realiseren aanbouw (ingetrokken 17-10-2012) Op 22 november 2012 organiseert Kamer van Koophandel Rotterdam een bijeenkomst voor mensen die van plan zijn een eigen bedrijf te beginnen. De bijeenkomst wordt gehouden bij Hotel Nieuwerkerk aan den IJssel (Van der Valk), Parallelweg-Zuid 185, 2916 LE Nieuwerkerk aan den IJssel. De zaal is open vanaf 19.00 uur en de toegang is gratis. Aanmelden Aanmelden kan via de website van de Kamer van Koophandel of telefonisch via 010-602 76 10. Meer lezen? Kijk op www.zuidplas.nl. Voor de strooiperiode vanaf 1 november 2012 maakt de gemeente Zuidpias gebruik van biologisch en duurzaam wegenzout, het zogenaamde Bio-zout. Biologisch zout is een restproduct van biodiesel en daarmee duurzaam. Gewoon strooizout komt uit zoutmijnen en raakt door de tijd heen op. Biozout heeft dezelfde eigenschappen als gewoon strooizout, alleen de kleur is iets donkerder. Belangrijk om te weten: De strooiperiode loopt van 1 november 2012 tot 1 april 2013; De routes zijn ter inzage op www.zuidplas.nl en in het gemeentehuis. Waar wordt ër precies gestrooid? Hoofdroutes en wijkontsluitende wegen; Busroutes en fiets- en schoolroutes; Wegen rond openbare gebouwen, schoten, bushaltes, bejaardenhuizen, winkelcentra en brandweerkazernes; Tijdens hevige sneeuwval kan het voorkomen dat alleen de hoofdroutes worden gestrooid. Wanneer wordt er gestrooid? Er wordt preventief gestrooid voordat het glad wordt, maar ook tijdens de gladheid zijn de strooiwagens actief. Wat werkt wel Bij sneeuwval wordt de weg eerst sneeuwvrij gemaakt door sneeuwschuivers of sneeuwborstels; Direct daarna, door dezelfde wagen, wordt het wegenzout gestrooid; Pas nadat er veel verkeer is gepasseerd isdewerkingvan het zout optimaal. Wat werkt niet Strooien onder -7°C; de werking van het zout is vrijwel nihil bij -10°C; Strooien tijdens sneeuwval werkt onvoldoende; zout wordt door meerdere schuifrondes grotendeels van de weg geschoven en mist daardoor zijn uitwerking. Veel inwoners verzoeken ook in woonstraten en woonerven te strooien. Deze strooiacties hebben nauwelijks effect. Doordat er in deze straten weinig verkeer is, is het effect van zout minimaal. Wat kunt u zelf doen? 1. Sneeuwschuiven: Het gebruik van een sneeuwschuiver of platte schep is de goedkoopste en ook meest milieuvrien delijke vorm van gladheidbestrijding. Let op, dat u de goot en vooral de rioolput vrij houdt, zodat smeltwater gemak kelijk weg kan lopen. 2. Strooizout strooien: Strooi het zout niet te dik (maximaal één handje strooizout per vierkante meter) en gelijkmatig uit. Geef het strooizout de tijd om zijn werk te doen. Veeg de natte drab richting stoeprand zodat dit niet op een later tijdstip opnieuw kan bevriezen. Denk bij strooien ook aan achterpaden en/of brandgangen rondom uw woning. Het strooien van zout heeft voorat zin als er vervolgens over heen wordt gelopen of gereden. 3. Denk om het milieu: Gebruik strooizout altijd spaarzaam. Overmatig strooien leidt er toe dat het zoute smeltwater in de bodem dringt en wortels van bomen en planten bescha digt. Het is beter om geen zout te strooien op plaatsen waar dit geen of nauwelijks effect heeft. Het levert onnodige mitieuschade op en niet het gewenste effect: schone straten. 4. Wees voorzichtig! De gemeente doet er alles aan om u veilig op weg te laten gaan. Pas uw snelheid in het verkeer daarom altijd aan en maak gebruik van winterhanden. Ook dit jaar stelt de gemeente gratis strooizout ter beschikking voor de inwoners die hun steentje willen bijdragen aan het bestrijden van gladheid op eigen stoep. U kunt op de zaterdagen 10 november en 17 november bij de gemeentewerven strooizout ophalen Gemeentewerf Nieuwerkerk aan den IJssel Eerste Tochtweg 9b Geopend op zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur Gemeentewerf Zevenhuizen Zuidplasweg 14b Geopend op zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur Neemt u zelf een zak of een emmer mee. Bewaar het zout op een droge plaats, want anders gaat het klonteren. Mocht het aanhoudend of herhaaldelijk glad zijn, dan volgen meerdere gelegenheden om strooizout op te halen. Voor vragen of opmerkingen over gladheidbestrij ding kunt u contact opnemen met het Meldpunt van de gemeente Zuidpias, bereikbaar op (0180) 330 300 of via het meldingsformulier op de website www.zuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 6