ft r OP PAD MET DE wijkagent Nederland Leest Hermans Dierencentrale Gemeenteraad stemt in met grenswijziging Zevenhuizerplas Vragen SP over bus en Vestia Besluit Zelling Onderneming uitgesteld O HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 7 NOVEMBER 2012 Het was wel even schrikken toen ik hoorde dat er mogelijk bezuinigd zou gaan worden op de gemeentebikers. Na jaren van investeren zijn de bikers van de gemeente Zuidpias een bekende verschijning geworden, vooral bij de jeugd. De drempel is veel lager dan bij de politie en een praatje met de bikers is al snel gemaakt. Ze nemen de tijd om naar de jeugd te luisteren, vaak al voordat de overlast begint. En dat is nu juist hun kracht. Hierdoor leer je elkaar kennen en kun je ook gewoon praten over het verschil tussen lekker hangen op straat en overlast veroorzaken. Op een informele manier worden grenzen duidelijk. En voor degenen die daar toch lak aan hebben? De bikers weten wie je bent en bij welke groep je hoort en dat is een goede stok achter de deur gebleken. In de anonimiteit lijkt alles te kunnen, maar als je weet dat je bekend bent, dan kijk je wel uit. En dat alles zou nu wegbezuinigd worden? U kunt begrijpen dat ik hiervan schrok. Maar gelukkig, nu de begroting rond is, büjkt dat het college van burgemeester en wethouders besloten heeft dat de bikers blijven. Dat is een pak van myn hart. Natuurlijk zal er altijd overlast blijven. Maar door de keuze van de gemeente Zuidpias voor een samenwerking tuisen burgers, bikers, poütie en andere veiligheidspartners in het veiligheidshuis, kunnen we met z'n allen werken aan een veilige en leefbare woonomgeving. Een goed besluit dus. De wijkagenten Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen bij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Bas Rijfers, wijkagent in Zevenhuizen en Moerkapelle, over het werk van de gemeentebikers. - Zuidpias - De zevende editie van de landelijke actie Nederland Leest is donderdag 1 november van start ge gaan. Volwassen leden van de bibli otheken kunnen tot en met vrijdag 30 november een gratis exemplaar van het boek 'De donkere kamer van Damokles' van W.F. Hermans afha len. Het idee achter de actie is dat zoveel mogelijk mensen het boek tijdens de actieperiode tegelijk le zen. Krasactie Bij het boek ontvangt men, zolang de voorraad strekt, een actieboe kenlegger met een unieke krascode waarmee korting gewonnen kan worden voor bezoeken aan theaters, dierenparken, musea en dergelijke. Voor meer informatie: www.voordeelmetjebiebpas.nl, www.bibliotheekdegroenevenen. nl en www.bibliotheeknieuwerkerk aandenijssel.nl. Zuidpias - Als ook de gemeenteraad van Rotterdam later deze maand de Herindelingsregeling grenswijziging Zevenhuizerplas heeft vastgesteld, mag de gemeente Zuidpias zich 163 hectare groter rekenen. Een deel van de Ze venhuizerplas en de bijbehorende oevers hoort dan vanaf I januari weer bij Zuidpias. De gemeenteraad van Zuidpias stel de de Herindelingsregeling grens wijziging Zevenhuizerplas dinsdag 30 oktober vast. Omdat het over te dragen gebied geen inwoners heeft, heeft de grenswijziging geen directe gevolgen voor de inwoners van de gemeente Zuidpias. De grenswijziging heeft te maken met een convenant uit 1994, dat nodig was voor de bouw van de Rotterdamse wijk Nesselande. In het convenant werden afspraken gemaakt over gebiedsoverdracht Vermist Kater, zwart, witte bef en sokken achter, is gechipt, Burg. Snelplein Moordrecht. Gevonden Kat, cypers, witte snuit, borst en poten, jong, Bredeweg Zevenhui zen. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Zuidpias - "Is de wethouder net zo verrast als ik door de nieuwe dienstrege ling van Arriva?", vraagt SP raadslid André Muller zich af. De partij heeft schriftelijke vragen aan het college gesteld over het verdwijnen per 9 de cember van een directe busverbinding van Zevenhuizen en Moerkapelle naar Nieuwerkerk aan den IJssel. Overdag naar Nieuwerkerk reizen kan volgens Muller alleen nog met een overstap in Gouda of Rotterdam, 's Avonds is er een belbus die via Wad- dinxveen of Rotterdam rijdt. "Het lijkt erop dat niemand op de hoogte was van de wijziging. Ook in het vervoerplan van Arriva stond niks over dat er frequenties veranderd zouden worden", aldus Muller. De SP vraagt de wethouder zich uit te spreken over de nieuwe situatie. Daarnaast wil de partij weten of de wethouder hiertegen bezwaar gaat aantekenen bij de provincie. Ook heeft de SP vragen gesteld over de verkoop van woningen van Ves tia. "We hebben meerdere meldingen binnengekregen van de huurders van Vestia dat deze corporatie laagbouw- woningen aan huurders aan het aan bieden is voor verkoop." Muller wil onder meer weten of de wethouder hiervan op de hoogte is, of er nog overleg i$ tussen gemeente en Vestia, en hoe het staat met de plannen voor de Zevenster en de Tweemaster, die al maanden in de ijskast staan. Zuidpias - Nieuwe informatie zorgde er dinsdag 30 oktober voor dat de behan deling van het raadsvoorstel over de Zelling Onderneming werd uitgesteld. tussen de voormalige gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en de ge meente Rotterdam. In het van Zevenhuizen aan Rotter dam overgedragen gebied moest een bufferzone worden gerealiseerd. Die zou na voltooiing van Nesselande weer worden teruggegeven aan de gemeente Zevenhuizen-Moerkapel le, inmiddels Zuidpias. Het beheer van de 163 hectare grote bufferzone wordt volledig ondergebracht bij Recreatieschap Rottemeren. Dat het daarmee volgens de raad twijfelachtig wordt of de subsidie in het kader van het project Holland- sche IJssel nog kan worden aan gevraagd, nam de wethouder voor lief. Met zijn verzoek om de bespreking van en het raadsvoorstel voor de grondexploitatie van Zelling On derneming van de agenda te halen, kwam wethouder Rinus Bosman onbedoeld de vier oppositiepartijen Trots op NL, D66, SP en GBZ tege moet. Vanwege de investering die met het project is gemoeid, wilden de vier fracties dit onderwerp graag pas na de begrotingsbehandeling op 6 november bespreken. De besluitvorming werd inderdaad uitgesteld, maar om een an dere reden: wethouder Rinus Bosman bleek sinds dins dagmiddag te beschik ken over nieuwe belangrijke in formatie, die nog niet met de raadsleden kon worden gedeeld. Een woordvoerder van de gemeente stelt desgevraagd dat de subsidie aanvraag door het uitstel niet in ge vaar is gekomen, en dat de plannen voor de Zelling Onderneming naar verwachting in de huidige vorm zullen worden uitgevoerd. De investering van gemeente Zuidpias in woning bouw op de zelling bedraagt 725.000 euro. Sanitiem Arbeco B V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel tstf (torufetfi ifen Tel. (0180) 31 41 12 info@arbeco.nl 1 .'.IzZT' GEMEENTE ZUIDPLAS GEMEENTE ROTTERDAM Gemeente Rotterdam OntwiKkel ngsbedrij I Zuidpias

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 8