Examenleerlingen in debat over Europa Charme-offensief voor behoud veerdienst Besparen met gratis energieadvies Herdenkingsbijeenkomst Hospice IJsselThuis Wereldwinkel beste Cadeau winkel 2012 Goedgevulde BRAinS Week Met Vedj naar concentratie kamp Bergen-Belsen intratuin Intratuin Zoetermeer Zondag 18 november HART VAN HOLLAND ZUIDPiAS 14 NOVEMBER 2012 Dierencentrale www.scnz.nl - info@scnz.nl Muziek van 11.00 tot 17.00 uur 11 Zuidpias - Wethouders Verbeek van economische zaken en Hazelebach van verkeer en vervoer reizen af naar de gemeente Ouderkerk, om die ertoe te bewegen de veerpont tussen Gouderak en Moordrecht in de vaart te houden, op zijn minst als voet-fietsveer. Deze belofte deden de wethouders in de gemeenteraadsvergadering over de begroting, nadat PvdA daartoe een motie had ingediend. PvdA stelt in de motie dat de veer dienst veel wordt gebruikt door in woners van Gouderak die in Moor drecht inkopen komen doen.Vooral jongeren uit Moordrecht gebruiken de pont om in de zomer te gaan zwemmen in het openluehtbad in Gouderak. Daarnaast is de veer dienst opgenomen in een aantal regionale fietsroutes. De hele raad steunde de motie, die al snel omgedoopt werd tot Waddinxveen/Zuidplas - Voor de tiende keer heeft het Nederlandse publiek haar favoriete winkelke tens benoemd en beoordeeld. De categorie 'Cadeau' kende even als vorig jaar vier genomineer den, waaronder de Wereldwinkel. De fairtrade cadeauwinkel wist de titel in de wacht te slepen wegens de uitstekende prestaties op klant vriendelijkheid en service. "Een groot compliment voor alle me dewerkers in de Wereldwinkel!", aldus een van de woordvoerders. Het personeel van de Wereldwin- Zuidplas - Circa tweehonderd ba sisschoolleerlingen uit de gemeente Zuidpias deden afgelopen week mee aan tal van activiteiten waaronder yoga, een lampion maken voor Sint Maarten, volleybal, een kijkdoos of Nieuwerkerk aan den IJssel - Een van de 15.257 gevangen die zich op 2 december 1944 in het kamp bevonden was een 15-jarig meisje genaamd Anne Frank. Begin au gustus 1944 werd Anne Frank met haar familie op een Amsterdams onderduikadres gevonden en naar Auschwitz afgevoerd. Ze stierf enige weken voor het einde van de oorlog, 'charme-motie'. Hazelebach be nadrukte gevoelig te zijn voor het argument dat 'de koopkracht per pont vanuit Gouderak de IJssel naar Moordrecht oversteekt', maar stelde duidelijk geen verantwoor delijkheden van de gemeente Ou derkerk over te zullen nemen, en ook niet financieel te zullen bijdra gen aan het instandhouden van de veerdienst.Het aantal mensen dat gebruikmaakt van de pont is door de opening van een nieuwe brug afgelopen maanden erg gedaald. De exploitant van het veer dreigt er mee op te houden. kels bestaat alleen uit vrijwilligers. Naast het originele aanbod van ca deauartikelen is ook de kwaliteit van de producten goed te noemen. Het 'stoffige' imago van vroeger is ver dwenen; trend in de Wereldwinkels is nu kleur en design. De toegekende publieksprijs is de beloning voor het vele werk dat het afgelopen jaar is verzet. In aanloop naar de komende feestdagen laat de Wereldwinkel zich van haar beste kant zien. Niet alleen als de beste cadeauwinkel, maar ook als dé fairtrade cadeau winkel van Nederland. een tovertekening maken, haken en taekwondo. Ouders konden een informatieavond bijwonen over de pre-puberteit en leerlingen van het voortgezet onderwijs volgden een duikles. in maart 1945, kort na het overlijden van haar zuster, in Bergen-Belsen. Stichting Vedj organiseert voor zon dag 25 november, onder leiding van Willem Bezemer, een tweede bezoek aan Bergen-Belsen. Aanmelden kan via info.vedj@gmail.com of 06- 14606126. Voor meer informatie: www.vedj.info. Regio - Leerlingen uit 6 VWO van Thorbecke Voortgezet Onderwijs, het Emmauscollege, het IJsselcol- lege en het Krimpenerwaardcollege strijden op maandag 19 november om de bokaal voor het beste debat. Thema dit jaar is 'Europa'. In groep jes van zes presenteren de leerlin- Zuidpias - Honderd huishoudens in Zuidpias krijgen vanaf janüari een gratis energieadvies aan huis. Wie de tips opvolgt, kan zo'n twee honderd euro per jaar op de ener gierekening besparen. Met de actie wil gemeente Zuid- plas bedrijven en bewoners 'aan dacht voor het milieu en hun om geving' bijbrengen. Daarbij stelt wethouder Arjen Hazelebach: "Een financiële meevaller kan iedereen wel gebruiken in deze tijd." De eerste honderd aanmelders krijgen een adviseur op bezoek, die informatie geeft over energie besparing jpnder daarvoor extra kosten te hoeven maken. Ook ont vangen ze een gratis energiebox met hulpmiddelen. Aanmelden via maddink@odmh. nl of 0182-545574. Vermist Kater, zwart, witte bef en sokken achter, is gechipt, Burg. Snelplein Moordrecht Kater, rood, gevlekt met wit op rug, witte poten met rode vlek op hiel, is gechipt. Sikkelkruid Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Kater, zwart, witte kin, tenen voor en voeten achter, Molenlaan Moor drecht. Kater, zwart, met witte aftekenin gen, Middelweg Zevenhuizen. Kater, rood, met veel wit en witte poten, rood vlekje naast neus, Kor- tenoord Nieuwerkerk aan den IJs sel. Poes, zwart, met veel wit, jong, Klein Hitland Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl gen hun beste argumenten, menin gen en voorstellen. Elk van de drie rondes levert een winnaar op. De finalestelling luidt 'de Europeaan bestaat niet'. De jury wordt gevormd door oud- Europarlementariër Hans Blokland (SGP/CU), voormalig Tweede Kamer- Zaterdag 17 november 20.00 uur Concert Ensemble Animé Hervormde Kerk, Dorpsstraat 15, Moerkapelle lid Metin Celik en Zeny Rosalina van de Jeugdraad Capelle. Het debat vindt plaats in de aula van Thorbecke Voortgezet Onderwijs aan de Prinsenlaan 82 in Rotterdam. Zaal open om 15.45 uur. Rond 18.30 uur worden de winnaars bekend ge maakt. Publiek is welkom. Intratuin Zoetermeer Voorweg 192, 079-3515551 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl Intratuin Pijnacker gesloten Intratuin Zevenhuizen iedere doordeweekse dag koopavond en zondag altijd gesloten I 1 geeft aan groen Thorbecke Voortgezet Onderwijs won vorig jaar de debatwedstrijd. Nieuwerkerk aan den IJssel - Hos pice IJsselthuis organiseert voor maandag 19 november van 20.00 tot 20.45 uur een herdenkings bijeenkomst in De Lichtkring aan De Dreef 1. Tijdens deze sfeervolle bijeenkomst worden de bewoners herdacht die in de periode van 15 september 2011 tot 1 september van dit jaar in het hospice zijn overleden. Ook wordt stilgestaan bij het overlijden van cliënten thuis, die door de vrijwilligers van het hospice zijn bijgestaan. Na de bijeenkomst is een kort samenzijn met coördinatoren, met vrijwil ligers van het hospice en met de thuiszorg. Wie behoefte voelt de bijeenkomst bij te wonen omdat men een bewoner of cliënt heeft gekend is welkom. Aanmelden kan via 0180-391300 of administra- tie@ijsselthuis.nl. Inloop vanaf 19.15 uur. Vrijdag 16 november Najaarsconcert Harmonie Kunst na Arbeid Grote Kerk, Moordrecht Woensdag 21 november 16.30 uur Limonadeconcert kinderen voor kinderen Aula MOZ-Art, Schubertstraat 50, Nieuwerkerk aan den IJssel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11