Groot assortiment jeans bij Greenfield Co Zf De langverwachte terugkeer van de mannelijke eer HART VAN HOLLAND 1 MANNENWERELD 1 14 NOVEMBER 2012 Column - De Mannen met de feestdagen De Mannen ook voor maatwerk grap*- Wat dragen mannen de komende feestdagen? Met deze vraag bezochten we De Mannen herenmode in de altijd gezellige Dorpsstraat in Nieuwerkerk a/d IJssel. Het antwoord van eigenaar Marc Olsthoorn is zowel praktisch als duidelijk. "We weten allemaal dat het economisch wat minder gaat dus de mensen zullen het vooral in de huise lijke kring gezellig willen maken. Wij zien nu veel in smart casual of crossed dressing. Dit wil niets anders zeggen dan een leuk colbert met een mooi overhemd en/of trui in com binatie met een goede jeans of vlotte broek. De kleuren zijn rustig met hier en daar een fellere accentkleur. Zwart, antraciet en donkerblauw voeren de boventoon in mooie rijke stoffen. Wanneer het geheel wordt afgemaakt met een paar moderne schoenen klopt het plaatje helemaal. Praktisch is deze kledingkeuze ze ker want de heren kunnen dit als geheel of afzonderlijk ook met andere gelegenheden goed dragen. Je koopt dan niet een set waar je ook na de Kerst veel plezier van hebt. In het verleden waren het vooral de mannen met een moeilijke of grote maat die genoodzaakt waren zich een maatkostuum aan te schaffen. Tegenwoordig kunnen de herenmodewinkels deze mannen nog steeds van een mooi pak op maat voorzien in die hippe stof, met leuke accenten en grappige details. Maar ook voor de mannen die zelf een bijzonder kostuum willen samenstellen, en geen moeilijke maat hebben, zijn er nu heel veel keuze mogelijkheden. Het kostuum op maat heeft echt meer uitstraling dan het confectie kostuum uit een vak. Zeker voor belangrijke en speciale gebeurtenissen is een kostuum op maat zeker een aanrader. Vooral voor bruidegoms is het een moge lijkheid de eigen wensen in het kostuum tot uiting te brengen zodat, behalve de bruid, ook de bruidegom er ex clusief uit ziet. De prijzen beginnen bij 450 euro en lopen op naar gelang de prijs van de gekozen stof. Bij De Mannen op de Dorpsstraat in Nieuwerkerk a/d IJssel kunnen ze u alle opties en mogelijkheden laten zien. Wel zult u wat tijd uit moeten trekken voor een pas-sessie, maar dat kan ook op afspraak en na sluitingstijd. De Mannen Dorpsstraat 40 Nieuwerkerk a/d IJssel 0180-326988 Waddinxveen - Greenfield Co verkoopt vrijetijdsmode voor dames en heren. Belangrijkste onderdeel van het assortiment vormen de spijkerbroeken. De klant kan een keuze maken uit diverse merken en uit vele soorten, maten en modellen. Het modebeeld wordt momenteel bepaald door de 'chino'. Dit model broek wordt, zowel bij de dames als bij de heren, gecombineerd met shirts en colberts in felle kleuren. Musthave deze win ter is de 'Bear Metal' van het merk PME jeans. Een groot assortiment truien en jacks van PME en G-star liggen al in de winkel. Warm blijven in de winter is natuurlijk ook een must. Bij Greenfield Co is het management ook al bezig met het samenstellen van de komende voorjaarscollectie. Trends ook hier de felle kleu ren en veel laagjes over elkaar. Een professioneel team van verkopers staat klaar om de klant een persoonlijk advies te geven. Greenfield Co werkt met een klantenkaart. Bij iedere 25,- euro krijgt men een stempel. Een volle kaart geeft recht op een korting van 25,- euro. De stempelkaart wordt ook gehanteerd bij La Mer en bij Dabasto in de Passage; de twee andere winkels van eigenaar Jaco Groeneveld. Greenfield Co is gevestigd aan de Kanaalstraat 151c. Voor meer informatie: 0182-619523 of www.greenfield-jeans.nl. Mannen, wat hebben wij het zwaar. Hier hoeven we niet macho te doen, geef het maar gewoon toe. Mag ik handen zien van de mannen die bij het voetbal kijken een doos tissues op tafel zetten, naast het bier en de pinda's? Door Pepijn de Groot De maatschappij lijkt zich tegen ons mannen gekeerd te hebben de afge lopen jaren. Via de media hebben wij mannen - of laat ik zeggen, jongens - moeten vernemen dat vrouwen - of laat ik zeggen, meisjes - slimmer zijn, beter hun aandacht kunnen verdelen, beter zijn in taal, makkelijker diploma's halen. Het doet pijn, maar het is niet meer dan een-steek in het hart. De soms meedogenloze wereld laat zien dat er wel degelijk eerlijkheid bestaat; de vrouwen hebben the beauty and the brains, de mannen hebben the face and the force. Geen gezeik, iedereen rijk. Maar helaas stopt het daar niet voor ons mannen. Vrouwen zijn niet alleen slimmer, geduldiger, spraakzamer, kansrijker. In de Telegraaf stond onlangs een artikel over een Brits onderzoek waaruit bleek dat vrouwen boven de dertig meer waarde hechten aan hun morele waarden dan leeftijdgenoten van de andere sekse. No big deal, zouden wij mannen denken, maar dan de kop: 'Vrouwen zitten beter in elkaar dan mannen'. Dat doet pijn. Dat voelt alsof Studio Sport wordt wegbezuinigd ten koste van Boer Zoekt Vrouw, alsof je borsthaar met één harsstrip wordt weggerukt. Als ik bij monde van ons mannen mag spreken: wij vinden het niet erg dat vrouwen zulke opstekers krijgen door allerlei onderzoek. Wij mannen komen er alleen zo berooid vanaf. Alsof wij niets meer kunnen bieden dan lompe kracht. Er zijn zelfs al onderzoeken waaruit blijkt dat vrouwen beter kunnen parkeren dan mannen. Willen de onderzoekers dan dat er helemaal niets overblijft van de mannelijke trots? Gelukkig zijn die onderzoekers niet achterlijk. Zij weten ook wel dat de wereld er niet op vooruit gaat als ze de mannelijke eer om zeep helpen. Dus proberen zij ons mannen weer fier te laten zijn op onszelf. De terugkeer van de mannelijke eer nadert. Uit onderzoek is namelijk gebleken dat wij man nen beter kunnen multitasken dan vrouwen. Als de vrouwen ons mannen verstoten uit ons vakgebied, dan doen wij hetzelfde terug. Mannen kunnen (ook) valse krengen zijn. Dan staan we weer gelijk, wij mannen en de vrou wen. Toch knaagt er iets. Heersen in multitas ken, willen wij mannen dat wel? Moeten we gewoon niet weer de baas willen zijn op het parkeerterrein? Is het asfalt niet veel beter af onder mannelijke dan vrouwelijke hegemonie? Er moet een man opstaan die het lichtend voorbeeld wordt op het par keerterrein, een inspirator die ons mannen weer doet geloven dat wij kunnen parkeren als geen ander. Omdat ik altijd vijf keer moet steken voordat ik goed in een parkeervak sta, zie ik mezelf niet als aangewezen per soon. Ik parkeer niet slecht omdat ik een man ben trouwens. Ik schijn het van mijn moeder te hebben.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19