Moerdregt Expositie Suzan Schuttelaar in bibliotheek De IJssel verliest tweede RSB-wedstrijd Troef Vrouw Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Marsepeinfiguren maken Najaarsconcert harmonie KndA Lezing imker in Zespunt Urenlang verstoken van internet en telefoon Op vakantie met de Zonnebloem PVC laminaat vloeren HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 14 NOVEMBER 2012 31 www.enkast.nl 0180-634866 Zorgpartners Midden-Holland GameNight in 't Blok Kroeg in 't Blok Moordrecht - Suzan Schuttelaar exposeert haar geschilderde por tretten tot en met eind november in de bibliotheek. Momenteel maakt Schuttelaar voornamelijk 'monu mentale portretten' op groot for maat. In de bibliotheek is het 'kleine werk' te zien, van lieflijke kinder kopjes tot een selectie uit haar serie ouderen. Schuttelaar heeft in bin nen- en buitenland geëxposeerd en dit jaar de publieksprijs van de Salon Gouda 2012 gewonnen. Moordrecht - Tegenstander van De IJssel I in de tweede RSB wedstrijd was het eerste team van Fianchetto uit Schiedam. Een team met zes spelers van de fusieclub, het voormalige Vlaardingse Chess I, aangevuld met twee Schiedammers. Vorig seizoen verloor De IJssel I in Vlaardingen met 5,5-2,5 van Chess; ook nu was er geen winst, de IJssel werd op de valreep geklopt: 3,5-4,5. Werk van Suzan Schuttelaar. Voor de winstpartijen tekenden Justin Jacobse en Gerard van der Wouden. Justin Jacobse speelde de mooiste partij van de avond. Inge sloten stukken leken door opmars van de pionnen op de koningsvleu gel opgepeuzeld te worden. Een mooie combinatie waarbij de dame voor een nog in het centrum opge stelde koning ten koste van twee to rens sneuvelde bracht lucht. Na nog wat ruilwerk had Jacobse dame plus twee pionnen tegen twee torens plus loper voor de tegenpartij. Toen na een listig zetje de loper sneuvel de was de buit binnen. Remise werd overeengekomen door Frank van de Pavoordt, Frank Visser en Ad Multem. Leon Jacobse, Pim te Linteloo en Hans Lodeweges moes ten het hoofd buigen voor hun te genstander. Het derde team in de wedstrijd wist eenzelfde eindresultaat te bereiken bij tegenstander HZP Schiedam. Hier winstpartijen voor Arie Macda- niel jr en Ton van Smirren en remi ses voor Aad van der Meer, Casper de Pijper en Stefan Lipschart. Teus Boere, Frans Dubois en Frank Pen- ders verloren. Moordrecht - Op uitnodiging van Vrouwen van Nu verzorgt de heer Groenendijkop woensdag 28 novem ber een lezing over zijn grote liefde: het houden van bijen. De imker ging zich voor de bijen interesseren toen hij vele jaren geleden een sierbes- senkwekerij begon. Door de komst van veel 'betontuintjes' wordt het voortbestaan van de bij bedreigd. In de grote steden wordt als tegen hanger tegenwoordig steeds meer 'geïmkerd' op daktuinen. De lezing vindt plaats in De Zespunt aan de Molenlaan 1a en begint om 20.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Moordrecht - De dames van bridge club Troef Vrouw hebben woensdag 7 november een kaartje gelegd. Het koppel Hertog-de Kwaadsteniet had de hoogste score, 68.23%, op de voet gevolgd door koppel IJsselstijn-Date- ma met 67.19%. Als derde eindigde het paar Rook-Ramaker met 55.73%. Moordrecht - In de week van 19 tot en met 23 november vinden in Cen trum Moerdregt de volgende activi teiten plaats: P Maandag 19 november, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30- 16.30 uur biljarten, van 14.15- 16.0 uur sjoelen. Dinsdag 20 november, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. Woensdag 21 november, 19.30 uur Het koor Cheerio komt zingen: van het oud-Hollandse lied tot hedendaags werk. Donderdag 22 november, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw ge heugen vitaal en actief met spel letjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: onder andere rum- mikub, scrabble, sjoelen en Wii. Vrijdag 23 november, 10.00 uur Creatief kaarten maken met ver schillende technieken. Informatie over deelname en tarie ven is op te vragen bij de receptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of via 0182-373844. Moordrecht - Muziekvereniging Kunst na de Arbeid geeft op vrij dag 16 november om 20.00 uur haar jaarlijkse najaarsconcert in de Dorpskerk aan het Kerkplein. Het wordt een avond met muziek voor iedereen. Klassiek getint voor de pauze met als openingsmars Arro- manches en musicalmuziek van An drew Lloyd Webber. Na de pauze is er lichte muziek te beluisteren zoals filmmuziek uit Pearl Harbor, Franse chansons en het bekende roman tische Plaisir d'amour. Hoogtepunt van de avond is het hoornconcert van Richard Strauss met solist Sjef de Kort op hoorn. De toegang be draagt 5 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok staat donderdag 22 november tussen 19.00 en 20.30 uur een aan tal PlayStations aangesloten; een ervan zelfs op groot scherm. Deel nemers kunnen meedoen aan een wedstrijd van de spellen FIFA, Call of Duty of Grand Turismo. De toe gang is vrij; wel je eigen Playstation controller meenemen. Aanmelden kan via debbie@jeugdwerkzuid- plas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een drankje drinken, bijkletsen, een pot je tafelvoetbal of schaak spelen of gewoon lekker aan de bar hangen. De kroeg van 't Blok is vandaag, woensdag 14 november, en op 21 november geopend vanaf 20.30 uur. De maandelijkse zondagopening van de kroeg is op 25 november; deur open om 12.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kinderen in de leeftijd van vier tot tien jaar kunnen woensdag 28 november meedoen aan een workshop marsepeinfiguren ma ken. Er een is een workshop van 14.00 tot 15.00 uur en een van 15.00 tot 16.00 uur. Gratis toe gangskaarten zijn verkrijgbaar in de bibliotheek. Moordrecht - Maandagavond was er een storing in het KPN netwerk waardoor abonnees in deze regio urenlang verstoken waren van telefoon, internet en televisie. Bij de storingsdienst kwamen veel klachten binnen vanuit Waddinxveen, Gouda Bloemendaal, Reeuwijk-Dorp en Moordrecht. De storing duurde ruim vijf uur. Een woordvoerster van KPN kon de oorzaak niet met zekerheid vaststellen, maar dacht aan een kabelbreuk. Regio - De provinciale Zonne bloemafdeling Zuid-Holland orga niseert voor de week van zondag 21 tot en met vrijdag 26 april van het volgend jaar een vakantie voor mensen van 40 tot en met 65 jaar met een lichamelijke beperking. De reis gaat naar Bad Peterstal in het Zwarte Woud in Duitsland. Tijdens de vakantie is er een luxe rolstoel bus aanwezig voor het vervoer van de deelnemers naar de verschil lende excursies. De medisch/ver pleegkundige handelingen worden uitgevoerd door gediplomeerde verpleegkundigen. De kosten van de reis bedragen 540 euro per persoon. Aanmelden kan via 06-20738350 of rdekoning@casema.nl. De hulp van vrijwilligers, met of zonder een verpleegkundige achter grond, is welkom. Voor hen worden geen reiskosten in rekening ge bracht. Voor meer informatie: www.zonnebloem.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 31