"Zwemmen is goed voor hart en geest" Goud voor Unity'99 op Belgian Open NieMo laat winst glippen Nieuwerkerk komt tekort tegen koploper Moerkapelle wint op inzet en karakter HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 14 NOVEMBER 2012 45 Zwemvereniging Barracuda is op zoek naar nieuwe jonge leden c Karate Waterpolo Voetbal Voetbal Atletiek Team Zeparo loopt klaverblad Voetbal Moordrecht komt tekort tegen koploper Korfbal Tjoba wint van CKV Waterpolo NieMo-vrouwen beperken schade Nieuwerkerk aan den IJssel - Zwemmen is een sport die bij een breed publiek bekend is van de Olympische Spelen en andere grote kampioenschappen. Wat zich daadwerkelijk achter de schermen vóór die wedstrijden afspeelt blijft veelal onbekend. Daar moet verandering in komen, vinden ze bij zwem vereniging Barracuda. De zwemvereniging wil een hoger ledenaantal en zo de zwemsport meer bekendheid geven. "Het is prachtig om het gevecht met de weerstand van het water aan te gaan. Door Job van der Plicht "De barracuda is een roofvis, die misschien wel de snelste roofvis in het water is", vertelt Walter Rolloos, hoofdtrainer van zwemvereniging Barracuda. De club probeert zijn naam eer aan te doen en met het wedstrijdzwemmen ook de snelste in het water te zijn. Volgens Rol loos lukt dat heel aardig: "We zijn een regiovereniging en hebben niet de faciliteiten die de nationale top- verenigingen wel hebben, maar gek genoeg zwemmen we wel in de na tionale top." "Aan de landelijke competities doen 235 verenigingen mee en Barracuda behoort daarvan tot de beste 25," legt Rolloos uit, "maar ons oplei dingsniveau en de medische bege leiding zijn niet van topniveau. Daar hebben we simpelweg de mogelijk heden niet voor." Olympische Spelen De laatste jaren is er te weinig jonge aanwas van onderaf en de leeftijds groep zes tot tien jaar is te klein bij Barracuda. Door recente ledenwer vingsacties en de goede prestaties van de Nederlandse zwemsters op de Olympische Spelen in Londen, is dat ledenaantal wel iets gestegen, maar volgens Rolloos moeten er nog meer jongens en meisjes tussen de zes en tien jaar bij. "We kunnen deze groep begeleiden bij het zwemmen en ze kunnen bij ons het opleidingstraject doorlopen en zo doorgroeien tot Europees top niveau", stelt Rolloos, die zelf in de jaren tachtig tot de nationale top behoorde. "Als de zwemmers dan zo goed worden dat ze toe zijn aan een volgende stap moeten we ze laten gaan, maar dat is dan helemaal niet erg. Dat hebben we in het verleden gedaan met Bastiaan Lijesen, Robert Lijesen en Steven Nonnekes." Aantrekkelijks Volgens Marike Koelé, facilitair manager van Barracuda komt de ledendip door het grote aanbod van sporten. "Zwemmen raakt toch een beetje in de vergetelheid en als mensen dan zwemmen op de Olym pische Spelen zien, zoals afgelopen zomer, denken ze: 'oh ja, zwemmen is er ook nog'. Zwemmen lijkt niet aantrekkelijk, omdat het solistischer is." "Het is bij ons echter ontzettend gezellig. We werken ook in teams waarbij kinderen leren elkaar te stimuleren", vervolgt Koelé. "Bij wedstrijden heerst er echt een cam pingsfeer; iedereen neemt dan zijn eigen eten en drinken mee." Gevecht Rolloos vult Koelé aan: "Het is prachtig om het gevecht met de weerstand van het water aan te gaan. Zwemmen is goed voor je hart en geest. Doordat je zo met jezelf bezig bent, maakt het je helemaal leeg van binnen." Nesselande - Een groot deel van het Nederlandse team dat zondag deel nam aan de Belgian Open bestond uit leden van Unity'99. De Rotter dammers kwamen ook als club in actie tijdens dit toernooi. Tanya Ize- laar (12) won goud in haar klasse. Alyssa van Wijgerden en Melissa van Oudenaarden wonnen beide het zilver en River Luns, Eli Muis en Enrico van Ravesteijn behaalden een bronzen plak. Om op dit niveau een medaille te winnen moetje van goede huizen komen; het toernooi wordt door vele Nationale selecties bezocht en geldt als een A toernooi in de kwalificatie reeks voor het EK dat in februari plaatsvindt in het Turkse Konya. In deze kwalificatiereeks deed Uni ty'99 goede zaken. Goud was er ook voor Nick Gerrese, Elmar van Kleef en Laury Vogelzang. Zilver ging naar Estelle Waltz en Bryan Lusse Van links naar rechts Alyssa van Wijgerden (zilver), coach Patrick van Daalen en Tanya Izelaar (goud). en Manon Bakker won een bronzen medaille. www.unity99.nl Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - Het is de waterpoloërs van WSG NieMo-Van Vliet niet gelukt om zich in de middenmoot van de eerste dis trictsklasse te nestelen. NieMo en thuisploeg AZC trokken zich aan elkaar op gedurende drie periodes. Pas in de laatste periode ontstond er een krachtver- schil dat de stand op 13-10 zette. Coach Zlatko Rakonjac hield er een dubbel gevoel aan over: "We speel den goed bij vlagen, waarbij we op sommige momenten de controle verloren en we beginnersfouten maakten." Assistent-coach Meivin Blokland voegde daaraan toe: "In de derde periode hebben we het eigenlijk weggegeven, want daarin misten we een aantal kansen. Had den we drie, vier doelpunten voor gestaan, wat had gekund, dan had den we het gecontroleerd kunnen uitspelen." Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor Nieuwerkerk stond zondag 11 no vember de wedstrijd tegen koploper VOC op het programma. VOC domi neerde de beginfase, zonder echt gevaarlijk te worden. Nieuwerkerk deelde af en toe speldenprikjes uit. VOC kwam op voorsprong toen de scheidsrechter in de 27e minuut een penalty gaf, nadat Sander Hoffmann ex-Nieuwerkerkspeler Guillermo Liesdek ten val bracht. Nieuwerkerk drong daarna stevig aan, VOC moest terug. In de 37e minuut resulteerde dat in de 1 -1Remco Langerveld gaf voor op Godwin Falix, die met een man in de rug snel draaide en bin nen schoot. In de tweede helft startte VOC fel, maar ook Nieuwerkerk kreeg kans jes. In de twaalfde minuut miste Fa lix een grote kans. De doelman nam de doeltrap snel en in no time stond Liesdek alleen voor Hoffmann. Hij miste niet: 2-1. Nauwelijks beko men van de schrik stond de 3-1 op het scorebord. Opnieuw een schot van Liesdek die simpelweg voorbij drie Nieuwerkerkers kon lopen. In de 26e minuut tekende Jorge Redan de 3-2 aan na goed voorbereidend werk van Falix, die zich knap vrij speelde aan de achterlijn en een voorzet gaf die niet te missen was. In de 42e minuut van de tweede helft kwam VOC nog op 4-2. Moerkapelle - Moerkapelle liet za terdag 10 november in Driebruggen van meet af aan zien dat zij tegen WDS van plan was om uit een an der vaatje te tappen dan vorige week. Met veel inzet werd direct de aanval opgezocht. Dat leverde niet meteen echte kansen op maar het zag er wel dreigend uit. Moer kapelle had het betere van het spel maar wist voor rust niet tot scoren te komen. In de tweede helft hetzelfde spel- beeld. Moerkapelle bleef aanval len en drong WDS hoe langer hoe verder terug in de verdediging. Tien minuten na rust zag Harmen Ver- weij zijn kans schoon na een bijna onhaalbare bal op links. Hij legde de bal terug op de opkomende Ja- ron van Dommele die met een per fecte assist rechteraanvaller Brend Hoogma wist te bereiken. Hoogma draaide om zijn as en schoot zuiver en hard binnen. Moerkapelle ver diende een aantal vrije trappen op de rand van het strafschopgebied maar deze leverden wel gevaar maar geen resultaat op. De hard werkende Brend Hoogma kreeg nog enkele schietkansen maar ook deze gingen net naast. Eindstand 0-1. Zevenhuizen/Moerkapelle - Ie dere zondagochtend trainen de leden van Team Zeparo voor de Roparun. Regelmatig worden de trainingen onderbroken voor een wedstrijd in de omgeving. Zondag 11 november deden zij mee aan de klaverbladloop in Zoetermeer. De 15 km werd gelopen door Pieter Tensen in 59.20, door John Heijkoop in 1.12.24 en Sjaak de Graas in 1.14.10. De 10 km werd gelopen door Le- nie van't Wout in 59.45. De 5 km werd gelopen door Peter de Kooter in 25.03 en Niels El- gersma in 25.03. Moordrecht - Moordrecht speelde zondag 11 november in Nieuwveen tegen koploper Nicolaas Boys. Die ploeg lijkt dit seizoen patent te hebben op doelpuntrijke wedstrijden. Deze week vielen de ballen alleen in het doel van Moordrecht. Eind stand 4-0. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieuwerkerk begon zaterdag 10 november slecht aan de zaalcompetitie en werd door Tjoba met 22-15 naar huis ge stuurd. Op de overwinning was niets af te dingen want Tjoba was gedurende de hele wed strijd de bovenliggende partij. Maar Nieuwerkerk maakte het Tjoba niet gemakkelijk, er werd voor iedere bal gestreden en de duels werden op het scherpst van de snede uitgevochten. Nieuwerkerk aan den IJssel/ Moordrecht - De waterpo- losters van WSG NieMo-Van Vliet zijn nog steeds niet ver lost van de nul. Ook in de uitwedstrijd tegen het sterke BZEtPC in Bodegraven, vorig seizoen bondstweedeklasser en nu een belangrijke titelkandi daat, leed de ploeg van trainer/ coach Sander Boer een 8-3 ne derlaag. NieMo kon anderhalve periode gelijke tred houden met de thuisploeg (1-1). Pas in deel drie en vier liep het verschil op. Boer: "We hebben een goede wedstrijd gespeeld. Dat klinkt raar als je met 8-3 verliest, maar vergeet niet dat we met Maritza Hoes, Svetlana Wol- ters en Karin van Leeuwen drie blessuregevallen hadden. Elk wedstrijd missen we weer drie speelsters. In de zomer hebben we al een forse aderlating ge daan met het vertrek van De- nise Boereboom, Vera Gouw en Brenda van den Baard."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 45