ZuidplaS Begroting 2013-2016 Begroting goedgekeurd Werken aan de weg Voorstellen van de fracties De gemeenteraad heeft gekozen Wekelijks spreekuur iri het CJG voor mensen met een (vermoedelijke) beperking gemeente Afsluiting Moerkapelse Zijde Werkzaamheden Torenstraat HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS] 14 NOVEMBER 2012 De tarieven van heffingen en belastingen in december bekend Algemene Plaatselijke Verordening Él centrum voor jeugd en gezin Agenda Monumenten commissie ter inzage Agenda Welstands commissie ter inzage Moerkapelle »Nieuwerkerk aan den IJssel Op 6 november vergaderde de gemeenteraad over de begroting 2013-2016. In deze begro ting geeft het college van burgemeester en wethouders aan wat Zuidpias wil bereiken en wat de kosten daarvan zijn. Ook geeft de begroting voor de periode 2013-2016 weer wat de financiële positie van de gemeente is. En hoe Zuidpias uitgaven financiert. De Programmabegroting 2013-1016 is in meerjarenperspectief sluitend. Het resultaat van de raadsvergadering op 6 november en een eerdere inspraakbijeen komst. voorafgaand aan deze raad op 31 oktober, is een goedgekeurde begroting. Van de 27 raadsleden stemde de meerderheid voor de begroting, daarmee is de begroting goedgekeurd. Dat betekent dat er een totaal pakket van extra ombuigingen wordt gerea liseerd voor een bedrag oplopend in 2016 tot bijna 11,6 miljoen euro. Om welke bezuinigingen gaat het? Een aantal bezuinigingen voor u op een rij: Bezuinigingen op subsidies en werkzaam heden voor monumenten. Het effect is dat uitsluitend nog de Rijkstaken op dit gebied worden uitgevoerd. Het gaat dan om rijksmonumenten; Er wordt minder subsidie verstrekt aan verenigingen en instellingen; De stedenband met Bückeburg wordt for meel niet ondersteund; Er wordt mindergeld uitgegevenaan het beheer van de openbare ruimte. Het kwali teitsniveau mag daarbij niet te ver dalen; Op de formatie van de organisatie en de kosten van bedrijfsvoering van de gemeente wordt verder bezuinigd. Wilt u het totale overzicht raadplegen? Kijkt u dan op de website op het raadsinformatie- systeem onder 'bestuur en organisatie De verschillende fracties hebben amendementen en moties ingediend. Een amendement is een voorstel waarmee een wijziging in een officieel stuk, in dit geval de begroting, wordt aangebracht. Een motie is een opdracht voor het college van burgemeester en wethouders. De (drie] aangenomen amendementen betreffen o.a: 1. Het schrappen van bezuinigingen op de bijdrage aan de sociale raadslieden en op de bijdrage aan de Rotterdampas. 2. Een extra taakstelling met betrekking tot de formatie van de ambtelijke organisatie. 3. Een aanvullende taakstelling op het totaal van de subsidieplafonds van 60.000 in 2013 en 80.000 in 2016. Onderdeel van die taakstelling is een korting op de in 2012 verleende overige subsidies van 10% in 2013 en 20% in 2016 en de daaropvolgende jaren. De (zes) aangenomen moties betreffen de opdracht aan het college om: 1. De systematiek van realistisch begroten te continueren. 2. In elk raadsvoorstel voortaan aan te geven welke uitvoering (door samenleving 3. In 2013 een discussie met voor- en tegenstanders van een gemeentelijke monumentenlijst te voeren en op basis daarvan beleid voor de gehele gemeente op te stellen zodat er onder eigenaren van cultuurhistorische monumenten geen rechtsongelijkheid meer is en de cultuurhistorische monumenten in de gemeente Zuidpias zo mogelijk beschermd kunnen worden. 6. Zich in te spannen voor het behoud van een oeververbinding tussen Moordrecht en Gouderak, minimaal voor voetgangers en fietsers. 5. In het 1e kwartaal 2013 samen met de raad een minimale stand van de algemene reserves vast te stellen en vervolgens, zodra de vastgestelde minimale stand van de algemene reserves is bereikt, in principe geen aanspraak meerte maken op de algemene reserves. Als het noodzakelijk is om geld an de algemene reserves te ontrekken zal een evenredige bezuiningsmaatregel getroffen moeten worden. 6. Het snippergroenbeleid zeer actief te gaan uitvoeren en dus actief snippergroen te verkopen. Voor heffingen, zoals de afvalstoffen- en rioolheffing, geldt dat ze kostendekkend moeten zijn. De gemeenteraad beslist in december over de tarieven. Conform het bepaalde in afdeling 3.6 van de Algemene wet bestuursrecht wordt het ontwerp-aanwijzingsbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken ter inzage gelegd gedurende zes weken; van 16 november 2012 tot en met 26 december 2012 in het raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. De besluiten zijn tevens te vinden op www.zuidplas.nl. Elke belanghebbende kan binnen zes weken na deze publicatie een mondelinge of schrif telijke zienswijze indienen op het ontwerp- aanwijzingsbesluit. Uw mondelinge zienswijze kunt u kenbaar maken door tijdens kantoor uren contact op te nemen met de heer Richard van Put telefoonnummer (0180) 639 988. U kunt uw schriftelijke zienswijze sturen aan: Het college van burgemeester en wethouders van gemeente Zuidpias T.a.v. project 'Afval Anders' zienswijze ondergrondse container Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk a/d IJssel. De volgende vergunning is verleend: Vereniging Bartiméus Sonneheerdt, col lectevergunning voor het organiseren van een collecte t.b.v. de Vereniging Bartiméus Sonneheerdt voor blinden en slechtzien den in de periode 9 december 2013 t/m 16 december 2013 in de gemeente Zuidpias. Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van Zuidpias Sinds kort kunnen ouders/opvoeders van een kind met een (vermoedelijke) ontwikkelings achterstand, verstandelijke of lichamelijke beperking, chronische ziekte, niet aangebo ren hersenletsel of autisme al hun vragen stellen tijdens een wekelijks spreekuur in het Centrum van Jeugd en Gezin Zuidpias. Ook volwassen mensen, die moeilijk lerend zijn of een beperking hebben, kunnen hier terecht. Het spreekuur vindt plaats in het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG), Raadhuisplein 35 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Het spreekuur indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180)330 691. De zitting van de Monumentencommissie vindt plaats op dinsdag 20 november 2012 van 19.30 tot 21.30 uur. De Monumentencommissie behandelt de aanvragen voor een omgevingsvergunning die betrekking hebben op een monument in de gemeente Zuidpias. De zitting vindt plaats op het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel. De agenda voor de zitting ligt vanaf maandag 19 november 2012 9.00uurvooreen ieder terinzage in het gemeentehuis. Wilt u de zitting bijwonen? Meldt u zich dan vóór 19.15 uur aan in het is iedere woensdagochtend van 9.00 tot 12.00 uur. U kunt zonder afspraak binnenlopen. De consulenten van MEE Midden-Holland zoeken samen met u naar oplossing voor de proble men waar u tegenaan loopt. Ook kunt u hier terecht met vragen over opvoeding, ontwikke ling, school, werk, wonen, relaties, regelge ving, geldzaken of vrije tijd. Meer informatie? www.cjgzuidplas.nl en www.meemiddenholland.nl gemeentehuis. Om de zitting niet te verstoren, worden na 19.30 uur géén belangstellenden meer toegelaten. De zitting van de afgevaardigden van de Welstandscommissie vindt plaats op dinsdag 20 november 2012 van 10.00 tot 16.00 uur. Deze afgevaardigden behandelen de bouw- aanvragen van de gemeente Zuidpias op het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel. De agenda voor de zitting ligt vanaf maandag 19 november 2012 10.00 uur voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis. Wilt u de zitting bijwonen? Meldt u zich dan vóór 9.65 uur aan bij de receptie. Om de zitting niet te verstoren, worden na 10.00 uur géén belangstellenden meer toegelaten. Woensdag 21 november 2012 tussen 9.30 en 16.00 uur is de Moerkapelse Zijde in Moerkapelle geheel afgesloten voor alle verkeer in verband met het herstellen van schade aan het wegoppervlak. Maandag 19 november 2012 start het herbestraten van de parkeervakken in de Torenstraat in Nieuwerkerk aan den IJssel. Naar verwachting duren de werkzaamhe den twee weken. Tijdens de werkzaamhe den kan er geen gebruik worden gemaakt van de parkeervakken. In verband met de bereikbaarheid wordt het werk in fases uitgevoerd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 6