i Een vol vak K Kinderraad zet zich in voor Beth-San Ondernemers mogen niet uitbreiden op 's Gravenweg Dierencentrale HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 21 NOVEMBER 2012 11 Renault Clio 1.4 16v Authentique Fiat Croma 2.2 Bussines Connect Fiat Punto Evo 1.4 Racing Fiat Panda 1.2 Ed.Cool Cultureel erfgoed tjÖ] Beeldende kunst www.scnz.nl - info@scnz.nl Openbare fractie vergadering D66 Natuurwerkdag Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Nog minder vaak dan een voltallig aanwezige Kamer is er een voltal lig aanwezig Kabinet in de Kamer. Eigenlijk alleen bij heel bijzondere gelegenheden zien we alle minis ters en staatssecretarissen gelijk tijdig in de plenaire zaal. Een van die bijzondere gelegenheden is het debat rondom de regerings verklaring. Bij eigenlijk alle ove rige debatten is er een vakminister of vakstaatssecretaris in 'vak K', zoals het Kabinetsvak heet in de wandelgangen. Soms zijn het er twee, als onderwerpen erg over lappen. Maar de regering spreekt met één mond, en bepaalt in principe zelf wie er afgevaardigd wordt naar een kamerdebat. Na tuurlijk kan de Kamer daartoe wel wensen uiten, dat is allemaal on derdeel van het politieke proces. Zo verzoeken met name oppositie partijen met enige regelmaat om de aanwezigheid van de Minister- President bij een debat waar in principe de aanwezigheid van de vakminister toereikend hoort te zijn. Vaak gaat het dan om het af geven van een politiek signaal dat die betreffende partij het beleid of de inzet van de minister niet toe reikend vindt. Maar bij het debat over de regeringsverklaring staat de Minister-President te midden van zijn voltallige ploeg. Dit is het sluitstuk in het formatieproces, dat volgt op de informatieronde Moerkapelle - De kinderraad van Zuidpias verzorgde woensdag 14 november voor de bewoners van woonzorgcentrum Beth-San een ge zellige middag. Gezamenlijk werden er bloemstukjes en kaarten gemaakt. De bewoners stelden het contact met de kinderen zeer op prijs. en later nog de formatie. Dat deze regeringsverklaring gepaard ging met een reeds bij gestelde versie van het regeer akkoord heeft u ongetwijfeld in de actualiteit gevolgd. Het maakte het debat extra bij zonder om te volgen, omdat duidelijk is dat de regerings fracties als eigenaar van het regeerakkoord het uit te voeren regeringsbeleid nauwgezet zullen volgen. De fractievoorzit ters van de partijen geven met dit debat ook echt hun visitekaartje af, zij slaan de piketpalen en la ten zien langs welke meetlat zij het kabinetsbeleid gaan leggen. Voor mij was dit het eerste debat na mijn benoeming tot viee-frac- tievoorzitter en dat maakte dat ik niet alleen het debat nu volg van uit de voorste bank maar ook spe cifiek let op de moties die zijn in gediend. We willen graag bruggen slaan, ook naar oppositiepartijen maar zullen dit niet doen ten koste van het ingezette regeerakkoord. Het was een stevig debat, dat bijna twee volledige dagen duurde. Met als slotakkoord de stemming waarna traditioneel de voltallige Kamer een felicitatie uitbrengt aan alle bewindspersonen. Oppositie- en coalitieleden, voor of tegen, een ieder schudt de hand van nieuwe en ervaren ministers en staatsse cretarissen. Een mooie afsluiting van het debat, een goede start van een nieuwe regeerperiode. Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl of via twitter tamara_venrooy XJJL'BaB Zuidpias - De commissie Ruimte heeft op 13 november instemmend gerea geerd op de plannen voorde toekomstige ontwikkeling van de 's Gravenweg in Nieuwerkerk aan den IJssel. In de plannen wordt onder meer de wens uit gesproken om bedrijven in de toekomst te verbieden om verder uit te breiden. Door Erwin van 't Hof Wim Janse (CDA) vreest dat een beperking van de uitbreidingsmo gelijkheden van de bedrijven kan leiden tot faillissementen. "Een bedrijf moet zich zeker in deze tijd kunnen blijven ontwikkelen, an ders komt het in lastig vaarwater terecht." Wethouder Rinus Bosman legde uit waarom verdere ontwik keling van bedrijven op de 's Gra venweg niet wenselijk is. "Op deze weg zit momenteel al een aantal bedrijven dat in een flink hoge mi lieucategorie is ingedeeld." Hier mee doelt de wethouder onder andere op de grote slachterij op deze locatie. "Een verdere uitbrei- Vermist Kater, cypers, witte voeten, buik en snuit, is gechipt, jong, Eykmanstraat Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Kater, zwart, witte kin, tenen voor en voeten achter, Molenlaan Moor drecht. Kater, zwart, met witte aftekenin- ding van deze of andere bedrijven in de regio ondermijnt de belang rijkste functie van de weg. Dat is, én blijft in de toekomst, wonen." Detailhandel als hoofdfunctie wordt dus niet toegestaan, er wor den ontwikkelloeaties voor nieuwe huizen aangewezen, en enkele wo ningen die nog niet als legaal in de boeken stonden, worden gelegali seerd. Als de raad de zogenoemde Nota van uitgangspunten voor de toekomstige ontwikkeling van de 's Gravenweg heeft goedgekeurd, wordt tijdens een informatieavond het voorontwerp van een definitief bestemmingsplan voorgelegd aan bewoners en eigenaren. gen, Middelweg Zevenhuizen, Poes, zwart, met veel wit, zwarte vlek op kop, schouders en op ach terlijf, wit aan staartpunt, kitten, Klein Hitland Nieuwerkerk aan den IJssel. Konijn, wit-zwart gevlekt, Europa laan Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl 70.820 km, juli 2005 71.663 km, januari 2007 16 inch lm velgen, 47.000 km, november 2009 airco, 53.000 km, november 2006 Woensdag 28 november 20.00 uur Lezing over het houden van bijen Zespunt, Molenlaan 1, Moordrecht Tot eind november Expositie Suzan Schuttelaar Bibliotheek Moordrecht Woensdag 28 november 19.00-22.00 uur Comeback duo Everywhere Batavier Nieuwerkerk aan den IJssel Entree: 2,50 euro Nieuwerkerk aan den IJssel - De afdeling Zuidpias van D66 houdt maandag 26 november om 20.00 uur een openbare fractievergade ring in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein. Zowel leden als niet-leden uit Zuidpias zijn welkom. Men kan ook zelf onderwerpen voor de vergadering aandragen. Voor meer informatie: www.d66zuidplas.net. Reeuwijk/Regio - IVN IJssel en Gou we houdt zaterdag 24 november een natuurwerkdag op een eiland in de Reeuwijkse plassen. Vrijwilligers le veren, 'in een leuke sfeer' een bijdra ge aan natuurbehoud. Ook ouders met kinderen zijn welkom. Verza melen aan de hoek 's Gravenbroek- seweg/Zoetendijk in Reeuwijk. De boot vertrekt om 9.00 uur en is rond 15.00 terug. Informatie: www.http ivn.nl/afdeling/ijssel-en-gouwe Zaterdag 24 november 11.00 -15.00 uur En woensdag 28 november 13.00-16.00 uur Molen Windlust open Kortenoord 3, Nieuwerkerk aan den IJssel Dinsdag 27 november - 20.00 uur Schrijver Auke Kok te gast 'Nederland Leest' Bibliotheek, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree: 4 euro Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 F (0180)320776 E info@autovanreeuwijk.nl www.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11