OP PAD MET EE WIJKAGENT Senioren bezoeken Alkmaar Winnaars Kwartenfestival 'Lr SP zet schoenen tegen kinderarmoede Decembermaand: feestmaand én vuurwerkmaand HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 21 NOVEMBER 2012 15 De wijkagenten Ruud Danens, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen bij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Ron Jonker, wijkagent in Nieuwerkerk aan den IJssel December staat voor de deur. We vieren het sinterklaasfeest, kerst en de jaarwisseling. Daardoor is december, ook voor veel inwoners, winkeliers, verenigingen en ondernemers in Zuidpias, een drukke maar vooral feestelijke maand. Met andere woorden: een mooie tijd met letterlijk en figuurlijk veel vuurwerk. Een jaarwisseling zonder vuurwerk is niet voor te stellen. Vuurwerk is prachtig, mits het legaal, op de daarvoor aangegeven tijd en op juiste manier wordt gebruikt. Vuurwerk kan echter ook voor veel problemen en overlast zorgen. Bij vuurwerkoverlast gaat het niet alleen om geluidsoverlast vanwege de onverwachte harde knallen, maar ook om stankoverlast door de rook die erhij vrijkomt en om achtergelaten vuurwerkresten. In de tijd vooraf gaand aan de j aarwisseling proberen sommige kopers het gekochte vuurwerk alvast uit. Zo nu en dan zijn er ook. in onze wijken al knallen te horen. Om vuurwerkoverlast zoveel mogelijk te voorkomen, mag in Nederland alleen op 29, 30 en 31 december vuurwerk worden verkocht. Vuurwerk mag niet vóór 31 december 10:00 uur en na 1 januari 2.00 uur worden afgestoken. Politie en gemeente willen gezamenlijk de vuurwerkoverlast aanpakken en het liefst voorkomen. Daarnaast willen we het illegaal afsteken van vuurwerk en vuurwerkschade beperken. Het is uiteraard verboden om illegaal vuurwerk in bezit te hebben, af te steken of te verhandelen. En wanneer iemand (illegaal) vuurwerk in de richting van dieren of mensen gooit, wordt dit niet als overlast, maar als misdrijf gezien. Politie Hollands Midden, en dus ook de politie in ZuidpJlas, houdt tijdens de 'normale' surveillance toezicht op alles wat met vuurwerk te maken heeft. Van sommige locaties is bekend dat daar in het verleden veel vuurwerkincidenten plaatsvonden. Op die plaatsen wordt nu toezicht gehouden met speciale vuurwerkteams. Deze teams bestaan uit wijkagenten,politieagenten,rechercheurs en vuurwerkspecialisten. Net zoals bij veel andere veiligheids- en leefbaarheidsvraagstukken in de wijk hebben wij u als burger nodig om het gebruik van illegaal vuurwerk en vuurwerkoverlast te voorkomen en aan te pakken. U bent per slot van rekening onze 'oren en ogen' in de wijk. Ziet of hoort u iets wat niet door de beugel kan, trek aan de bel. Melden van overlast kan op telefoonnummer 0900-8844. Ron Jonker H4/Ï f Deelnemers aan het ANBO Cultuuruitje bezochten in Alkmaar onder meer het Beatles Museum. Zuidpias - Het ANBO Cultuuruit je ging donderdag 15 november richting Alkmaar waar de deelne mers een bezoek brachten aan het Stedelijk Museum. Ook maakte men een wandeling om de grote Sint Laurenskerk en langs het oude Stadhuis en werd het Beat les museum bezocht. Vervolgens werd nog een kijkje genomen in het Biermuseum en tot slot be zocht het gezelschap Het Kruit huis, een antiek- en curiosawinkel met op de bovenverdieping een klein museum over de eerste we reldoorlog. Zuidpias - De SP in Zuidpias zamelt kinderschoenen in voor de landelijke SP-actie 'Kind van de rekening'. Eind van de maand worden de schoenen aange boden aan de wethouder, waarna ze bij de Tweede Kamer in Den Haag worden gezet. Met de actie vraagt de SP aandacht voor gezinnen die te weinig geld hebben voor een dage lijkse gezonde maaltijd, schoolreis jes of nieu we kleren. Zuidplas/Waddinxveen - In de theaterzaal van Stichting Vonk in Waddinxveen vond op zaterdag 17 november de finale van het Kwartenfestival 2012 plaats. Dit miniconcours voor jonge musici Sinterklaas had de eer de bekers en de certificaten uit te reiken. werd georganiseerd door Stichting Vonk, het Muzikantencoliectief uit Bodegraven en de Stichting MOZ-Art uit Zuidpias. In de categorie tot en met tien jaar won de Nieuwerkerkse Thibaud Bellefroid op piano. In de leef tijdsgroep elf tot en met veertien jaar was er een gedeelde eerste plaats voor Pien Gerrits op dwars fluit uit Waddinxveen en Sven van der Meer op drums uit Bodegra ven. Jorik Algera op marimba won de eerste prijs in de leeftijdsca- lle winnaars op een rijtje. tegorie vijftien tot en met acht tien jaar en het dwarsfluittrio uit Nieuwerkerk bestaande uit Dorien Houkes, Andrea van der Velden en Cathinca Porsius haalde de eerste prijs binnen in de categorie en sembles. Landelijk zouden 367.000 kinderen onder de armoedegrens leven. Over deze kinderarmoede heeft het nieuwe kabinet zich in het regeerakkoord te weinig uitge laten, vindt de partij. Juist in deze tijd van het jaar wordt armoede in gezinnen volgens de SP pijnlijk zichtbaar. "Niet voor alle kinderen zal er iets in de schoen worden gedaan", al dus fractievoorzitter André Muller. "Vijfjaar geleden leefde zo'n zeven procent van de kinderen in de hui dige Zuidplas-dorpen onder de ar moedegrens. We onderzoeken hoe de situatie nu is en zullen voorstel len doen om in actie te komen. We willen bijvoorbeeld weten waarom de Rotterdampas wel populair is onder minima in Nieuwerkerk en niet in Moordrecht." Schoenen kunnen tot 29 november worden ingeleverd bij André Mul ler, Vikingrade 22 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Zelf een schoen knutselen kan met de bouwplaat op www.zuidplas.sp.nl. Na de actie gaan de schoenen naar een goed doel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15