mjJsss Ontdek en versterk je eigen kracht met IMMA Intocht Sinterklaas in Oude Dorp Muzikaal weekend in 't Blok Eigenaar huishoudelijke producten meldt zich Tekentherapie voor kinderen Koffieuurtje met Sinterklaas Bram Peper over de verzorgingsstaat HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 21 NOVEMBER 2012 17 "Je bent veel sterker dan je denkt" Nieuwerkerk aan de IJssel - IMMA staat voor Internal Mix Martial Art, een relatief onbekende bewegingsvorm in Nederland. IMMA maakt gebruik van de uiterlijke bewegingen en de zachtheid van tai chi, het hart van aikido en de uitwerking van karate. Dat levert een uiterst interessante mix op. Enthou siaste leraren in de regio willen de sport bekendheid geven omdat IMMA bij draagt aan 'een soepel lijf en dito geest.' IMMA is fun!Sparreboom en Melkert doen de oefening voor. Door Kristien Zuidland Een herfststorm kan een flinke boom ontwortelen maar heeft op een rietkraag geen vat. De mensen die IMMA beoefenen proberen te zijn als riet. "Een soepel lichaam kan veel meer hebben dan een star, stijf lijf", vertelt Saskia Melkert, assistent leraar, "Probeer zelf maar uit", vult Peter Sparreboom aan, hoofdleraar IMMA in Nieuwerkerk, en geeft me een duw. "In balans zijn, en dus te gen een stootje kunnen, wordt be paald door je basishouding. Vanuit een ontspannen houding, herstel je gemakkelijker dan met strak ge spannen lijf", grijnst Sparreboom. Dat blijkt. Bewegingen als een dans Het is een prachtig schouwspel: tweetallen maken doorlopende bewegingen als in een dans. Hun handen raken elkaar, de één duwt zacht, de ander ontvangt de inko mende energie en geeft dit terug. Zo ontstaat een doorlopende be weging waarbij de energie blijft Kindertekentherapie is geschikt voor kinderen van 4 tot 18 jaar en wordt gegeven in TekenAtelier Zo merland in Nieuwerkerk aan den IJssel door kindertekentherapeute Emmy Verkerke. Elk kind heeft een eigen 'tekentaal', een eigen manier waarop en hoe hij dingen tekent. Hiermee laat het onbewust zien wat hem bezighoudt. Via de tekening kan een gesprek worden gevoerd over eventuele pro blemen, maar wordt ook duidelijk stromen met als doel de soepelheid van lijf én geest te vergroten. "We worden voortdurend geconfron teerd met onenigheid, ruzie, agres sie, verweer en tegenkracht. Je kunt star reageren, je eigen standpunt nog eens herhalen en blijven probe ren gelijk te krijgen. Dan stroomt je energie niet maar blijft botsen met de ander." Het alternatief: "bewe gen en wegdraaien zodat energie kan stromen". IMMA moetje beleven "Stel je voor, je wordt aangevallen. Altijd kun je, ongeacht je fysieke kracht, wegdraaien. De kracht, ener gie van de ander raakt je niet maar passeert je; de aanvaller komt ten val of wordt teruggeworpen", licht Jorrick Koppelaar toe. Koppelaar heeft er duidelijk plezier in. "Kom, je moet het ervaren!" Hij kruist zijn armen voor zijn borst en laat me duwen tegen zijn arm; geen bewe ging in te krijgen. Hoe hij dat doet? "Jouw kracht laat ik wegvloeien door zelf soepel te zijn. Als ik verkramp kan de binnenkomende kracht geen wat de kracht van het kind is. Teken- en schilderopdrachten, maar ook lichaamswerk, maken het kind zelfbewuster en stimuleren het om zijn eigen oplossingen te zoeken. Dit geeft zelfvertrouwen. En als er moeilijke ervaringen te verwerken zijn, krijgen die via het tekenen/ schilderen een plek zodat het kind er beter mee om kan gaan. Voor meer informatie: www.tekenatelierzomerland.nl, emmy.verkerke@planet.nl of 0180-315159. kant op en raak ik uit balans. Door soepel te zijn, bewegingsbereid, kan ik jouw kracht, jouw energie, doorlaten en heeft het geen effect op mij. Probeer maar," moedigt hij aan, "ik duw tegen jouw arm om je uit balans te brengen. Ontspan en concentreer je op wat er gebeurt. Hou niet tegen maar laat stromen." Koppelaar duwt niet hard; er volgt geen valpartij, Persoonlijke groei De training maakt deelnemers weer baarder, lichamelijk en geestelijk. Ook kinderen kunnen met IMMA hun zelfvertrouwen vergroten. Pjotr van veertien, is fanatiek beoefenaar. "Ik voel me zelfverzekerder en kan nu beter tegen een pesterijtje", vertelt de fragiele Pjotr. Competitie speelt geen enkele rol, je kunt niet win nen of verliezen. Het gaat om per soonlijke groei. "Door IMMA werk je aan je fysieke fitheid en geestelijke gezondheid: je wordt sterker in alle opzichten", vult Melkert enthou siast aan. Melkert heeft een druk leven als eigenaar van een aantal winkels. IMMA helpt haar in even wicht te blijven. "Het is een manier om bij mezelf te komen, mijn kracht én mijn zwakheid. De oefeningen kun je jaar na jaar blijven doen, tel kens op een hoger niveau." IMMA moetje ervaren, ondergaan. "Je ei- Nieuwerkerk aan den IJssel - Seni oren zijn woensdag 5 december van 10.00 tot 11.00 uur welkom in de 'huiskamer' aan de Meidoorn 1a om met ouderenadviseur Mattanja van Oudenaarden bij te praten. In ver- Peper, ook nog eens socioloog, schetst hoe de verzorgingsstaat zich heeft ontwikkeld, en hoe deze langzamerhand onbetaalbaar werd. Hij laat zijn licht schijnen over de huidige plannen van WD en PvdA, In de genoemde nacht hield de po litie na een melding van een ver dachte situatie op de Watersehaps- weg een man aan die op zijn fiets de producten vervoerde. De politie twijfelde aan het verhaal dat hij de spullen zou hebben gekregen en vermoedde dat de man de produc- gen kracht is enorm, je hoeft haar alleen maar te ont-dekken; IMMA helpt je daarbij." band met Sinterklaas verzoekt Van Oudenaarden aan iedere bezoeker om een cadeautje ter waarde van circa 5 euro mee te brengen zodat men er samen een gezellige pakjes ochtend van kan maken. en vooruitblikken. De avond wordt gepresenteerd door gemeenteraadslid Marnix de Romph en wordt gehouden in de bibliotheek. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. ten uit een schuur of garage had gestolen. Via de media deed de politie een op roep aan de rechtmatige eigenaar. Een week na de diefstal meldde zich de Nieuwerkerker, die de goederen en de fiets inmiddels heeft terug gekregen. Donderdag 22 november zijn er de monstraties in de regio. Voor meer informatie: 06-28087568. Nieuwerkerk aan den IJssel - De boot met Sinterklaas en een hele boel zwarte pieten legt op zater dag 24 november rond 12.45 uur aan in het Oude Dorp. Daar wordt de Sint begroet met muziek van de Pietenband uit Alphen aan den Rijn en staan de burgemeester en de kinderburgemeester klaar om hem welkom te heten. Vervolgens maakt Sinterklaas een wandeling door de Dorpsstraat, waar aan het einde een mooie oude auto klaarstaat om de Sint naar win kelcentrum Dorrestein te brengen waar hij rond 13.45 uur arriveert. Ook hier maakt de Sinterklaar een wandeling waarna hij rond T4.30 uur vertrekt voor een bezoek aan winkelcentrum Reigerhof. Tenslotte gaat Sinterklaas naar het Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat om daar om 15.00 uur een voorstel ling bij te wonen. Voorstelling De deuren van het Kerkelijk Cen trum gaan om 14.45 uur open. De voorstelling 'de Anders me Sander Show' is bestemd voor kinderen tot acht jaar. De toegang is vrij; ouders van kinderen die niet alleen kunnen of willen komen, kunnen achterin de zaal plaatsnemen. Het Sinterklaasfeest eindigt rond 16.00 uur. yjjst Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 49-jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel heeft zich maandag 19 november gemeld als eigenaar van gestolen huishoudelijke producten. De politie trof de spullen in de nacht van zondag 11 op maandag 12 november aan, maar had geen aangifte van diefstal ont vangen. Het ging onder meer om flessen frisdrank, schoonmaakmiddelen en huisvuilzakken. De deelnemers aan de Sebas' Muziekworkshops op een rij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een veertigtal muziekliefhebbers kwam zaterdag 17 november af op 'Live Confusion', een avond vol alterna tieve muziek waar optredens ver zorgd werden door Synthetica en La Lune Noir. Op zondag 18 november stonden de leerlingen van Sebas' muziekwork shops op het podium van 't Blok om aan ouders, opa's, oma's en andere bekenden te laten horen wat zij de afgelopen weken geleerd hebben op gitaar, basgitaar, drums en zang. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tekentherapie is een laagdrempelige manier voor kinderen om weer in hun kracht te komen als ze niet lekker in hun vel zitten, zich moeilijk uiten, (faal)angstig zijn, iets moeilijks te verwerken heb ben of andere problemen hebben op sociaal-emotioneel gebied. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voormalig minister van binnenlandse Za ken en oud-burgemeester van Rotterdam Bram Peper is de spreker op de thema-avond 'Blijft de verzorgingsstaat overeind?' van de bibliotheek op donderdag 22 november.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17