Wereldwinkel viert jubileum Parenbridge Troost wint Dinsdagavond competitie Wapens gevonden bij algemene politiecontrole Open lesweek MOZ-Art HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 21 NOVEMBER 2012 19 Inloopspreekuur Kinderfysiotherapie GameNight in 't Blok Jeu de boules Vrouwen van Nu verdiepen zich in Sinterklaas Oecumenisch Avondgebed Nieuwerkerk leest met Auke Kok Er werd gebridged Zuidpias Nieuwerkerk aan den IJssel - Ter ere van het 25-jarig bestaan was het van dinsdag 13 tot en met zaterdag 17 november feest in de Wereldwin kel aan de Dorpsstraat 51a. Op het programma stond een aantal activiteiten waaronder een wijn proeverij met Fair Trade wijnen, een optreden van kinderkoor MozArt, een sieradenparty en een demon stratie speksteen bewerken. De vrij dagavond was ingeruimd voor een receptie voor vrijwilligers, oud-vrij willigers en andere genodigden. De jubileumweek werd op zaterdag feestelijk afgesloten met koffie en gebak voor de klanten die ook nog een flinke korting op hun aankopen kregen. De vrijwilligers van de Wereldwin kel zijn na deze jubileumweek zo mogelijk nog meer gemotiveerd om door te gaan met het schep pen van een beter leefbare wereld voor mensen in derde wereldlanden. Door hun producten te kopen wor den zij geholpen hun leven op een hoger peil te brengen en hun kinde ren naar school te laten gaan. Wethouder Jan Verbeek kwam niet met lege handen naar de receptie van de Wereldwinkel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Corrie van 't Hart en Renée Verdonck won nen de vierde speelavond van IJssel- bridge in de A-lijn met 59,38%. Joop de Fonkert en Paul Korporaal werden twee (58,33), Jos en Wim Lensen derde (57,81). De B-lijn werd gewonnen door Kees van der Made en Herbert Berkhuysen (69,35), in de C-lijn kwamen Betsie Kuiper en Elisabeth Tump met 70,54 als beste koppel uit de bus. Jan Hilkhuijsen en Berry Dorland (62,50) wonnen in de D-lijn/ De vijfde speelavond was voor het koppel Meta Rietman/Jan Saers; zij wonnen met 60,71 in de A-lijn. Ruud Bantje en Patricia Niewold (59,23) werden tweede en op de derde plaats eindigden Ruud Pel en Bep Schermer (56,55). Winnaars in de B-lijn: Trees Hoof- man en Wil van Rheenen én Ren- nie Valentijn en Seia van den Berg (58,68); in de C-lijn Joke Verstraten en Jannie Otterspeer (61,25. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kin derfysiotherapie M en M houdt dinsdag 27 november van 17.00 tot 18.30 uur een gratis inloopspreek uur op de locatie van Royal Kids Home aan de 's Gravenweg 81. Het spreekuur is bestemd voor ouders met vragen over de motorische ont wikkeling van hun kind zijn welkom. Voor meer informatie: 0180-313045 of info@kinderfysiotherapiemenm. nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok aan het IJsermanpad 1 staan donderdag 22 november tussen 19.00 en 20.30 uur verschillende PlayStations aangesloten, waarvan eentje op groot scherm. Er worden wedstrijden FIFA, Call of Duty en Grand Turismo gespeeld. De toe gang is vrij; deelnemers moeten wel een eigen Playstation controller meenemen. Inschrijven kan via deb- bie@jeugdwerkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Jeu de Boules Club Nieuwerkerk speelde zaterdag 17 november het Kaas specialist toernooi. Het werd een mooie overwinning voor Maaike Slob en Nico Koogje. In een sterk bezet deelnemersveld van 24 teams toonden zij zich de sterksten. Twee de werden Peter Troost en Bas Oos- terom en Conny Smithuis en Cees Hoogendoorn eindigden op de der de plaats. Smithuis stelde hiermee ook haar SuperPrestige 2012 titel bij dames zeker. Bij de heren zijn er nog vijf kanshebbers voor deze titel. Eerder vorige week werd de Dinsdagavondcompetitie afgeslo ten. De slotavond werd gewonnen door Peter Troost; John de Vries werd tweede en Nancy de Vries eindigde op de derde plaats. In het overal klassement eindigde Peter Troost wederom bovenaan. Daar mee bleef hij Rob Brökling voor die tweede werd. Nancy de Vries ein digde op de derde plaats. Nieuwerkerk aan den IJssel - De po litie heeft van dinsdag 13 november 19.00 uur tot woensdag 14 novem ber 03.00 uur samen met de RDW een algemene verkeerscontrole ge houden op de Hoogeveenenweg. Diverse voertuigen werden ge controleerd waarbij door de RDW acht bekeuringen zijn uitschre ven voor technische gebreken als gladde banden, losse accu, niet werkende verlichting en een niet werkende claxon. Eén bestuurder moest zijn identiteitsbewijs to nen. Er werd één kentekenbewijs ingevorderd vanwege de slechte technische staat van het voertuig. De politie heeft 65 blaastesten af genomen en 65 voertuigen gecon troleerd. Tijdens de controle van een van de auto's werden diverse wapens aangetroffen waaronder traangas, messen en een taser. De 22-jarige bestuurder en de 19-jarige bijrijder, beiden uit Nieuwerkerk, zijn aan gehouden. De vondst in hun auto was aanleiding om ook de woning van de bestuurder te doorzoeken. Daar werden een nepvuurwapen, een ploertendoder en vermoede lijk zwaar vuurwerk aangetroffen. Uit een andere auto werd een klein zakje wiet in beslaggenomen. De politie maakte proces-verbaal op tegen deze bestuurder. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ouders en verzorgers van leerlingen van Stichting MOZ-Art, muziekonderwijs Zuidpias, waren vorige week welkom om naar de dans- en muzieklessen van hun kinderen te kijken. Van deze mogelijkheid werd veelvuldig gebruik gemaakt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Vrouwen van Nu staat op donderdag 29 november Sinterklaas centraal. Waar komt hij nou vandaan, waar om gaat hij met zijn zwarte pieten over de daken, hoe zijn de liedjes ontstaan en waarom surprises? Op al deze en nog vele andere vragen krijgen de vrouwen vanaf 20.00 uur ant woord in het Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat 53. Introducées zijn welkom. Deur open om 19.30 uur. De toe gang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Aan het begin van de Advents tijd is er ruimte voor een 'op weg naar advent' avondgebed. Deze gebeden kenmerken zich door momenten van inkeer en verstilling, zoals gebruikelijk bij de vespers in de kloosters. Het avondgebed van woensdag 28 november, met als thema 'de kracht van het visioen', wordt uitgevoerd door een werk groep met leden uit de Rooms- Katholieke St. Josephparochie en de Protestante Gemeente te Nieuwerkerk aan den IJs sel. Belangstellenden zijn om 21.00 uur welkom in de St. Jo- sephkerk aan de Kerklaan 20. Nieuwerkerk aan den IJssel - Hoogleraar Auke Kok geeft dinsdag 27 november en le zing over 'De donkere kamer van Damokles' in het kader van Nederland Leest. Kok legt uit hoe W.F. Hermans op het idee van het boek kwam en hoe hij Osewoudt (en diens opdracht gever/dubbelganger) model leerde. Daarnaast vertelt hij hoe het in werkelijkheid ging met Van der Waals. De avond wordt gehouden in de bibliotheek en begint om 20.00 uur. De toegang be draagt 4 euro. Nieuwerkerk aan den IJs sel - De vierde zitting van de tweede competitieronde van de Nieuwerkerkse Bridgeclub, gespeeld op maandag 12 no vember, is in de A-lijn met een percentage van 64,58 gewon nen door Hieke Penning en Eli sabeth Tump. Op de tweede en derde plaats eindigden respec tievelijk Peter Bijsterveld en Ron van Domburg met 60,07% en Renate Tournier en Elly Del- wel met 58,33%. In de B-poule waren Betsie Kuiper en Alice van den Heuvel oppermachtig met een score van 63,54%. John Jansen en Ad Verhoef werden tweede met 55,56% en op de derde plaats eindigden Anneke en Ruud Rijks met 53,82%. cheque 250,00 gemeente

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19