f t Vernieuwd Hervormd Centrum dankzij Frank en Teuntje Paul Vrede is: alle landen samen in één geluksklavertje V. HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 21 NOVEMBER 2012 21 Timon en Tess winnaars van tekenwedstrijd Lions Club Zevenhuizen Zevenhuizen - Het compleet vernieuwde en aanzienlijk uitgebreide Her vormd Centrum bij de ophaalbrug aan het Kerkepad is vrijdag 16 november heropend. De beide dominees van de kerkgemeente knipten een lint door, waarna de honderd genodigden de nieuwe accommodatie voor het eerst konden betreden. Haasnoot - die binnenkort afscheid neemt en met emeri taat gaat - verwees naar de apostel Paulus die 'een geopende deur duidt als symbool voor het doorgeven van de blijde boodschap van God'. Zijn opvolger Van Vreeswijk kenmerkte het centrum als 'een gastenhuis voor jong èn oud; een huis dat ons, met dank aan God, vooral tot heil is gegeven.' Voorafgaand aan dit 'knipwerk' is de afgelopen maanden het 'echte werk' gedaan. Vanaf de ontmante ling van het oude met asbest ver vuilde gedeelte in april, tot aan het rangschikken van de stoelen in november, is aan één stuk door ge werkt ook in de bouwvak. En wie ook niet stil hebben gezeten,zijn de vele vrijwilligers, die ook de bui tenboel een metamorfose hebben gegeven. "Het is een topprestatie in deze crisistijd", roemde wethouder Jan Verbeek van Maatschappelijke Ont wikkeling het voltooien van het bouwproject. "Vrijwilligerswerk is het cement van de samenleving, en daar is de vernieuwing van dit cen trum het bewijs van. In die zin wil len wij altijd wel méér kerk in onze gemeente." Houten stoofjes Hoevéél meer kerk er is neergezet liet voorzitter Piet Hoogendoorn van de kerkrentmeesters zien. Hij schotelde de genodigden een dia show voor van de werkzaamheden: "Het is een gebouw dat klaar is voor de toekomst van onze kerkelijke ac tiviteiten en ook gebruikt kan wor den voor familiebijeenkomsten en andere externe festiviteiten. Naast de huisdrukkerij, de jongerensoos en de kinderopvang zijn er vier ruimten die geschikt zijn voor verhuur. Voor de catering heeft kosteres Corry met haar team nu een fijne grote keuken." De verbouwing is nagenoeg binnen het budget gebleven en kostte on geveer 500.000 euro. De kerk heeft deze investering kunnen doen mede met de aanzienlijke nalatenschap van Teuntje Paul, de weduwe van oud-meubelmaker Frank Paul. Hij vervaardigde ooit de houten kniel- stoel in de kerk. En in Zevenhuizen zijn de houten stoofjes van zijn hand echt een begrip. Ze werden bij Dominees Cees Haasnoot (links) en Dirk van Vreeswijk verrichtten de officiële opening. tientallen verkocht bij kerkelijke ac ties en de opbrengsten gingen naar menig goed doel. En nu kon de kerk de vernieuwing van het Hervormd Centrum voor een belangrijk deel bekostigen uit de opbrengst van de erfenis, te weten het karakteristieke huis bij de brug in de Dorpsstraat, waarin het echtpaar Paul woonde. Riné Bos, voorzitter van de kerken raad, las een gedicht voor, dat Frank Paul schreef bij zijn afscheid in 1985 als notabel van de Hervormde Ge meente. Het eindigde met de stro fen: ,..'t dorp waar ik ben geboren en mocht dromen ooit, mijn oude Zevenhuizer toren, vergeten zal ik die nooit... "En opdat wij ook hen nooit zullen vergeten, plaatsen wij binnenkort een plaquette ter nage dachtenis aan het echtpaar." Zuidpias - Als jonge kinderen het begrip 'vrede' uitbeelden, dan tekenen zij vaak het iconische 'peace-symbool', maar zij kiezen net zo makkelijk voor duiven (vrijheid), hartjes (liefde) en zelfs yin-en yangtekens (kosmische ener gie). Maar bovenal ziet vrede er in de ogen van kinderen kléurig uit. Zo'n 125 leerlingen uit de hoogste groepen van de basisscholen De Eendragt en 't Reigersbos in Zeven huizen deden mee aan een teken wedstrijd, die werd uitgeschreven door Lions Club Zevenhuizen met als opdracht: 'Waar denk je aan, als je aan vrede denkt en maak daar een mooie poster van'. Het is de 25e keer dat de Lions een (internationale) te kenwedstrijd houden. "Uitgangspunt van de Lionsclub is om iets nuttigs te doen, iets zin nigs voor de wereld om ons heen. Educatie is één van onze speerpun ten en in dit geval is het een crea tief bewustwordingsproject voor de schooljeugd", legt Ginus Aalderink van Lions Club Zevenhuizen uit. Talent En talent is er genoeg onder de leerlingen. "De posters zijn allemaal prachtig geworden. Sommige zijn zó mooi, dat ik ze wel als wallpaper op mijn beeldscherm zou willen heb ben", zei Dick van der Poort, presi dent van Lions Club Zevenhuizen, bij de bekendmaking van de winnaars op de beide scholen. De drie jonge vredeskunstenaars die volgens de lokale jury de fraaiste posters heb ben gemaakt, werden beloond met een glimmende beker. Drie anderen Het tekenen van het internatio nale symbool voor vrede - zó enorm groot, dat het eigenlijk niet meer op het vel papier paste - dat 'lag ge woon nogal voor de hand' voor eer ste prijswinnaar Timon Zintel van De Eendragt. Hij laat overigens 'voor de zekerheid' twee leeuwenkoppen het vredessymbool heldhaftig bewaken. Zijn tekening en die van Tess doen nu mee aan regionale en mogelijk aan de landelijke voorrondes en heel misschien zelfs aan de internatio nale eindronde. Daaraan doen al leen de allermooiste tekeningen van kinderen uit 160 landen mee. De hoofdprijs is een bedrag van vijfdui zend dollar, een reis naar New York en een bezoek aan de Verenigde Naties, de internationale or ganisatie die zich inzet voor meer vreedzaam heid op aarde. De winnaars van 't Reigersbos (v.l.n.r.):Jaco Oskam (3e prijs), Tess Spruit (Ie prijs), Senna van Blerkum (2e prijs). Isabel Ie de Waard en Daphne van Hulst (beide zittend) kregen een aanmoedigingsprijs De winnaars van de Eendragt (v.l.n.r.): Max Kuiper (2e prijs), Timon Zintel (Ie prijs), Pepijn de Visser (aanmoedigingsprijs) en Jastyna van Maanen (3e prijs). kregen een zak snoep als aanmoe digingsprijs. Halskettinkje Waar kinderen het meest aan lijken te denken bij het begrip 'vrede', is een aarde met allemaal aardige mensen. Er staan namelijk ontel baar veel lachende mensen op de ingezonden posters. De nummer één van t Reigersbos Tess Spruit denkt bij 'vrede' bovendien aan 'geluk'. "Ik heb eerst alle vlaggen van de wereld opgezocht in een atlas en toen heb ik ze met z'n allen bij el kaar gebracht, naast elkaar in één klavertjevier, zodat ze gezamenlijk geluk hebben én vrede." Inspi ratie vond ze in het halsket tinkje dat ze dagelijks draagt: "Want daar hangt ook een klavertjevier aan." Sanitiem Arbeco B V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180)31 41 12 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21