w f - Van buurtwinkel tot moderne supermarkt Moerkapelse schakers bekeren door Rehobothschool sluit Holland thema af TZM timmert aan de weg Hij komt, hij komt... HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 21 NOVEMBER 2012 23 Tafeltennis Moerkapelle en Zevenhuizen klaar voor komst Sinterklaas 1 - 4 Moerkapelle - Winkelier Dick Pak (65) kan het zelf nog nauwelijks geloven: "Een jaar geleden twijfelden wij nog of alles wel zou doorgaan." Maar na twaalf jaar wachten was het woensdag 14 november eindelijk zover: de nieuwe Plus supermarkt aan de Dorpsstraat werd feestelijk geopend. De gloednieuwe winkel in het hart van Moerkapelle, driemaal groter dan de voormalige Spar-buurtwinkel, heette een groot aantal eerste bezoekers wel kom met een fraai boeket. Het echtpaar Pak, met zoon Joris Welner (rechts), verricht samen met burgemeester Gert-Jan Kats de openingshandeling (foto: Leendert van der Waal). Door Cees Visser Ver vóór de openingstijd van 9 uur heeft zich aan de achterzijde van de nieuwe supermarkt al een flinke menigte verzameld. De reacties van het wachtende publiek zijn positief. "Ik ben altijd klant van de Spar ge weest", vertelt mevrouw de Wilde, "en vind dat je als Moerkapellenaar ook in Moerkapelle moet kopen, ze ker, omdat de familie Pak zo sympa thiek is." Anneke de Vos is wat ge nuanceerder: "Ik vond de Spar altijd veel te duur en deed mijn grote bood schappen elders. Het is geweldig dat er nu ook hier een grote en moderne supermarkt is." Dat vindt ook Aafke Hoogma, die geboren en getogen is in Moerkapelle: "De familie Pak heeft haar nek uitgestoken voor het dorp en daar heb ik respect voor." Moeilijke tijd Burgemeester Gert-Jan Kats arri veerde wat laat voor de opening en verontschuldigde zich hiervoor met een kwinkslag: "Dit was afgesproken om zoveel mogelijk mensen bij de opening aanwezig te laten zijn." Hij vroeg zich ook af of hier elke dag zo veel publiek staat, waarop Dick Pak antwoordde: "Graag." In zijn openingsspeech richtte de burgemeester zich vooral tot het pu bliek: "De overheid is er voor ruimte lijke regelingen, maar u bent het als publiek die de supermarkt in stand moet houden." Kats verheugde zich over de ontwikkelingen in Moerka pelle, een Zuidplas-kern die in be weging is gekomen en waarbij veel in gang is gezet. Hij refereerde aan de moeilijke tijd die de familie Pak heeft doorgemaakt, na de overval op hun buurtsuper in december 2010, en toonde zich verheugd, dat daar met de nieuwbouw nu ook fysiek een punt achter is gezet. Na het traditionele doorknippen van een lint vulde de supermarkt zich met kijk-en kooplustig publiek, dat letter lijk in de bloemetjes werd gezet. De eerste klanten worden in de bloemetjes gezet. Moerkapelle - Het bekerteam van schaakvereniging Moerkapelle heeft de volgende ronde bereikt van de bekercompetitie van de Rot terdamse schaakbond. Het op pa pier sterkere team van Hoeksche Waard werd met 3-1 verslagen. De score werd geopend met keurige remises van Jan Blok en Christiaan Noorland. Kopman Arno Luinenburg stond vanaf de opening al goed en wist een heel punt binnen te sle pen. Op bord twee moest Marcel de Haan secuur spelen na de ope ning. Dit ging hem goed af en hij wist zelfs nog winst te behalen. In de volgende ronde komt het sterke RSR Ivoren Toren uit Rotterdam op bezoek. In de interne competitie wist Gerard van Ommeren Wouter Vroeginde- weij te verslaan na hem te hebben verrast met de openingskeuze. Jesse van Elteren boorde dwars door de stelling van Maarten Vroegindewe- ij, die zijn koning op de tocht had staan. Hugo van Elteren en André Nieuwlaat maakten het spannend met een ouderwets tijdnoodduel. Nadat de rook was opgetrokken was remise het logische resultaat. Tot slot wist youngster Sander Marijt good-old Ad Voerman te verslaan. Gerard van Ommeren gaat aan kop in de stand, gevolgd door Jesse van Elteren en.Wouter Vroegindeweij. Moerkapelle - Ter afsluiting van het Holland thema kwamen de leerlingen van groep 1c van de Rehobothschool vrijdag 16 november in klederdracht naar school. In het kader van dit the ma bracht de groep een bezoek aan een molen, werden puur Hollandse gerechten geproefd en werd in de klas een souvenirwinkel gemaakt. Op de laatste ochtend werden oud- Hollandse spelletjes gedaan en werd een klompendans uitgevoerd. Moerkapelle - Tafeltennisvereni ging TZM beschikt sinds kort niet alleen over een nieuw logo, maar ook over nieuwe shirts. De club timmert aardig aan de weg met het geven van clinics. Onder de noemer Table Stars van de NTTB brengt TZM-speler Marcel Dorst in dorpshuis Op Moer kinderen van groep acht van de basisschool de beginselen van het tafeltennis spel bij. Wie wil komen trainen bij TZM is welkom op de donderdag. Van 19.00 tot 20.00 uur kunnen de kinderen aan de slag; vanaf 20.00 uur zijn de senioren aan de beurt. Voor meer informatie: infotzm@ gmail.com. Moerkapelle/Zevenhuizen- 'Sin terklaasje kom maar binnen met je knecht', klinkt zaterdag 24 no vember uit talloze kinderkeeltjes. Moerkapelle en Zevenhuizen staan met hoofdletters in de agenda van de Sint genoteerd. Om 10.00 uur is Moerkapelle aan de beurt. Een grote stoet pieten vergezelt Sinterklaas als hij door burgemeester Gert-Jan Kats en zijn ambtsgenoot kinderburgemeester Björn de Ruiter in de Dorpsstraat wordt verwelkomd. Een select groepje pieten heeft in Spanje de toneelacademie bezocht en laat in dorpshuis Op Moer aan alle kinderen zien wat zij daar heb ben geleerd. De Zevenhuizense kinderschare kan Sint om 13.50 uur verwachten op de kruising van de Noordelijke Dwarsweg en de Dorpsstraat. Op het Dorpsplein staat de Sintzetel dan al klaar. De toneelpieten zullen in dorpshuis Swanla op herhaling gaan; ook de Zevenhuizense kinde ren krijgen een toneelstuk voorge schoteld. De winkeliersverenigingen van bei de dorpen houden ter ere van het bezoek van de Goedheiligman een kleurplatenactie. Kleurplaten zijn verkrijgbaar bij C1000 in Zevenhui zen en bij Kadiks in Moerkapelle.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23