Excursiebegeleiders gezocht! «8» 32 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 21 NOVEMBER 2012 Week 47/Nr. 125 Schieland en de Krimpenerwaard Bestuursvergadering www.hhsk.nl Beleidsregel Toetsingskader visplannen 2012 vastgesteld Legger polder De Wilde Veenen vastgesteld Ontwerp-peilbesluit Waterberging Eendragtspolder ter inzage Waterwerken Hoogheemraadschap van Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard geeft rondleidingen aan groepen of scho len op afvalwaterzuiveringsinstallaties (awzi) of gemalen. Om deze voorlichtingen te kunnen blijven geven, zijn wij op zoek naar vrijwillige voorlichters. Lijkt het u leuk om groepen kinderen of volwassenen wegwijs te maken in de wereld van het waterschap door voorlichting te geven bij een awzi of gemaal? Of wilt u eerst nog wat meer informatie ontvangen? Neem dan contact op met Marja van Welsenes via m.van.welsenes@ hhsk.nl. Bellen kan ook op maandag, woensdag en donderdag: 010 45 37 318. Afvalwaterzuiveringsinstallatie Kralingseveer ledereen weet dat water uit het doucheputje, de wasbak en het toilet in het riool verdwijnt. Wat er daarna gebeurt? Daar wordt lang niet altijd bij stilgestaan. Dat hoeft ook niet, want schoon water is vanzelfspre kend. Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard zuivert afvalwater grondig voor het wordt geloosd op een rivier of sloot. Gemaal Abraham Kroes Gemaal Abraham Kroes staat bij het laagste punt van Nederland. In de polder staan kleinere gemalen die het overtollige water uit de Zuidplaspolder naar het gemaal dit pompen. Gemaal Abraham Kroes staat dag en nacht aan om overtollig water op de Hollandsche IJssel te pompen. Wilt u andere mensen vertellen waarom het een uniek gemaal is of hoe het komt dat daar het laagste punt van Nederland is? Meld u dan aan als excusiebegeleider. Graag nodigen wij u uit voor de openbare vergadering van het algemeen bestuur op woensdag 28 november om 14.00 uur. De vergadering wordt gehouden in het kantoor aan de Maasboulevard 123 in Rotterdam. De agenda en de onderwerpen van de vergadering zijn in te zien op onze website. Inspreken tijdens de vergade ring is mogelijk nadat u zich heeft aangemeld bij de voorzitter via het secretariaat, tel. 010 45 37 272. Op 13 november 2012 is door het dagelijks be stuur van het hoogheemraadschap de beleidsregel "Toetsingskader visplannen 2012" vastgesteld. Met deze publicatie treedt de beleidsregel in werking. Het uitzetten en onttrekken van vis door visrechtheb benden (en houders van een schriftelijke toestem ming voor gebruik beroepsvistuigen) kunnen de visstand en daarmee de waterkwaliteit beïnvloeden. De beleidsregel is een nadere invulling van de Keurbepaling die stelt dat het verboden is vis uit te zetten ofte onttrekken, anders dan op basis van een door het bestuur goedgekeurd visplan. Vanaf 1 januari 2013 zijn visplannen verplicht. De beleidsregel beschrijft welke eisen het hoogheem raadschap stelt aan de inhoud van de visplannen en bevat de toetsingscriteria en randvoorwaarden die het hoogheemraadschap hanteert bij de beoordeling van de ingediende visplannen. De beleidsregel ligt vanaf 21 november 2012 gedurende zes weken ter inzage op het kan toor van Schieland en de Krimpenerwaard aan de Maasboulevard 123. Ook kunt u de beleidsregel down loaden vanaf onze website onder de knoppen "loket" en vervolgens "regelgeving". Tegen de vaststelling van beleidsregels is op grond van de Algemene wet bestuursrecht geen bezwaar of beroep mogelijk. Dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland en de Krimpenerwaard maken bekend dat de ontwerp-legger van het oppervlaktewatersysteem van polder De Wilde Veenen is vastgesteld. Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard beheert het oppervlaktewater in zijn beheergebied en houdt toezicht op het onderhoud, zodanig dat er voldoende oppervlaktewater is maar geen wateroverlast ontstaat. De legger van het oppervlaktewatersysteem is het instrument om vast te leggen op welke afmetingen het watersysteem moet worden onderhouden om te kunnen functioneren en wie voor het onderhoud verantwoordelijk zijn. In de legger zijn de volgende onderwerpen vastgelegd: De ligging van de wateren/waterscheidingen/ ondersteunende kunstwerken; de afmetingen waarop de wateren/waterscheidingen/ ondersteunende kunstwerken onderhouden moeten worden; welke partij verplicht is tot welk onderhoud; waar de verboden en geboden van de Keur van toepassing zijn. De ontwerp-legger ligt van donderdag 22 november 2012 tot en met woensdag 9 januari 2013 ter inzage. Gedurende deze periode kunt u uw zienswijze op de ontwerp-legger naar voren brengen en indienen bij het hoogheemraadschap. Inzien van de stukken U kunt de stukken inzien op de volgende adressen: Het hoofdkantoor van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, Maasboulevard 123, Rotterdam; Gemeente Zuidpias, gemeentehuis Zuidpias, Raadhuisplein 1, 2914 KM Nieuwerkerk aan den IJssel; Gemeente Lansingerland, gemeentehuis Lansingerland, Tobias Asserlaan 1 2662 SB Bergschenhoek; De ontwerp-legger is ook te raadplegen op de website van HHSK, www.hhsk.nl/actueel/stukken_ter_inzage. Procedure Tijdens de periode waarin de stukken ter inzage liggen heeft u de mogelijkheid tot inspraak. Een gemotiveerde schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland en de Krimpenerwaard. Als u uw zienswijze mondeling wilt toelichten, verzoeken wij u dit uitdrukkelijk te vermelden. Als u mondeling uw zienswijze wilt geven, kunt u een afspraak maken op telefoonnummer 010 45 37 200. Van uw zienswijze wordt dan een verslag gemaakt. Verdere procedure Na afloop van de inspraaktermijn wordt een eindverslag (nota van beantwoording) opgesteld met daarin een overzicht van de gevolgde inspraakprocedure, een weergave van de zienswijzen en een gemotiveerde reactie op de zienswijzen. Naar verwachting zal de legger, samen met de nota van beantwoording, ter vaststelling worden voorgelegd aan de verenigde vergadering van Schieland en de Krimpenerwaard op 27 maart 2013. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen via e-mail info@hhsk.nl of via telefoonnummer 010 45 37 200. In de Eendragtspolder is een multifunctioneel waterbergingsgebied aangelegd. Het gebied zal gebruikt worden als waterberging (calamiteitberging en systeemberging), internationale roeibaan en natuurgebied. Het naast elkaar bestaan van deze functies is afhankelijk van de peilen en het peilbeheer. Dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland en de Krimpenerwaard maken bekend dat een nieuw peilbesluit in ontwerp is vastgesteld om deze functies te faciliteren. Wat is een peilbesluit? Een peilbesluit is een juridisch document waarin de waterpeilen voor een bepaald gebied zijn vastgelegd. Het hoogheemraadschap is op grond van de waterwet en waterverordening Zuid-Holland verplicht voor zijn gehele beheersgebied peilbesluiten op te stellen. Een peilbesluit bestaat uit een tekstueel rapport met enkele kaarten. Het peilbesluit geeft rechtszekerheid en duidelijkheid aan alle belanghebbenden in het desbetreffende peilgebied aangaande de te handhaven oppervlaktewaterpeilen. Het hoogheemraadschap heeft een inspanningsverplichting om de in een vastgesteld peilbesluit vastgelegde peilen te handhaven. Ter inzage Het ontwerp-peilbesluit wordt ter inzage gelegd van donderdag 22 november 2012 tot en met woensdag 9 januari 2013. Gedurende deze periode kunt u uw zienswijze op het peilbesluit naar voren brengen. U kunt de stukken gedurende deze periode inzien op de volgende adressen: de website van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard: www.hhsk.nl; het hoofdkantoor van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, Maasboulevard 123, Rotterdam.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 32