"Er worden fopspenen uitgedeeld" Minder animo voor strooizout Kerstwork shop Opbrengst collecte Wereldwinkel op najaars markt Expositie Old Bakery 34 HART VAN HOLLAND REGIO 21 NOVEMBER 2012 Burgemeester Kats voorziet duurzame ontwrichting OPLOSSING Zuidpias - Het Factory Outlet Centre op het Bleizo-terrein in Zoetermeer/ Lansingerland komt er onder voorwaarden. De helft van het oppervlak moet worden gereserveerd voor exclusieve topproducten. Volgens burgemeester Gert-Jan Kats van Zuidpias worden er fopspenen uitgedeeld en doet Zuid- plas er alles aan om de komst van het 'megalomane winkelgebied' tegen te houden. Zuidpias - Op de gemeentewerf in Nieuwerkerk aan den IJssel hebben in woners zaterdag 10 en 17 november zo'n 8400 kilo strooizout opgehaald. In Zevenhuizen werd 7200 kilo uitgedeeld. In de zoutioods van de gemeente ligt nu nog 90.000 kilo van het gladheidsbestrijdende goedje. Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid- Holland besloten vorige week de komst van het FOC onder voorwaar den toe te staan. De belangrijkste eis van de provincie is dat de maximaal 40.000 vierkante meter aan nieuw winkelvloeroppervlak tenminste voor de helft wordt gevuld met de tailhandel van topproducenten en exclusieve outletartikelen, het zo geheten hoogwaardige segment. Hoewel dit hoogwaardige segment wel degelijk invloed zal hebben op winkels in de directe omgeving, ontstaat er volgens gedeputeerde Govert Veldhuijzen van Ruimtelijke Zevenhuizen - Op de najaarsmarkt in de Zevenster op donderdag 22 november is ook de Wereldwin kel aanwezig. De kraam heeft een ruime voorraad artikelen voor Sin terklaas en Kerst: chocoladeletters van Tony's en Fair Trade, boekjes voor kinderen én volwassenen, kerstkaarten, onder andere van Unicef, kerststalletjes en kersten- Ontwikkeling en Economische Za ken geen duurzame ontwrichting van het voorzieningenniveau in de omliggende kernen of gemeenten. Weiland De burgemeester gelooft er niets van en zegt dat de tegenstanders worden afgescheept met een fop speen. "De grote merken zeggen wel vóór het outletcentre te zijn, maar willen het vervolgens niet te dicht bij Rotterdam of Den Haag hebben. Daarom wordt het middenin een weiland gedropt." De tweede fopspeen wordt volgens Kats uitgedeeld als met droge ogen geitjes. De nieuwe Artbags zijn er ook: mooie tassen, ontworpen door kunstenaars. Heel handig voor alle inkopen, die mee naar huis geno men worden. Met de opbrengst van de tassen worden aidsprojecten in ontwikkelingslanden gesteund. De najaarsmarkt wordt gehouden op van 16.00 tot 20.00 uur in zaal Harmonie van De Zevenster. wordt beloofd dat er in het FOC al leen overjarige productie wordt ver kocht. "Dat is op de lange duur niet vol te houden", vreest de burgemees ter. "Uit onderzoek op andere plaat sen is gebleken dat het outletcentre exact dezelfde collectie verkoopt als de plaatselijke kledingzaak. Het FOC gaat ongetwijfeld heel veel koop kracht wegtrekken."" Vanavond, woensdag, vergadert de Statencommissie Ruimte en Leef omgeving over het FOC. Daar zal volgens burgemeester Kats zijn ambtgenoot uit Bergambacht dui delijk maken wat de gevolgen voor omliggende gemeenten zullen zijn. Gemeente Zuidpias heeft haar be zwaren inmiddels ook in een brief kenbaar gemaakt aan Provinciale Staten, de volksvertegenwoordigers van de provincie, die op 12 decem ber een besluit nemen. Zevenhuizen - Onder leiding van Marije Stikkelman kunnen be langstellenden op woensdag 12 december tussen 19.00 en 21.30 uur een kerststuk maken. Voor meer informatie en aan melden: 0180-632067 of www.dezevenmuzen.nl. De kosten die volgens de gemeente gemoeid zijn met het gratis uitde len van strooizout belopen ongeveer 1500 euro. In vergelijking met 2010 en 2011 is dit jaar minder strooizout opgehaald. Zevenhuizen - Grada van Leeu wen, Joke van der Steen, Ingrid Bos en Tineke van Veen exposeren hun schilderwerk in The Old Bakery aan Mocht de gemeente komende winter niet genoeg blijken te hebben aan ne gentig ton zout in de loods, dan kan worden teruggevallen op een strate gische voorraad van 500 ton, die in opslag ligt bij de zoutleverancier. de Dorpsstraat. De expositie bevat olie- en acrylschilderijen van bloe men en dieren, er zijn portretten en er is abstract werk te zien. Zevenhuizen - De onlangs gehouden collecte van Alzheimer Nederland heeft in Zevenhuizen 1052,23 opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. 1. Groot onheil 2. Snaarinstrument 3. Waterdier 4. Boom 5. Deel van het been 6. Mogelijkheid 7. Etagewoning 8. Rakel 9. Terrein 10. Verwarming 11Projectiel 12. Vrucht 13. Bolgewas 14. Bedehuis 15. Zuivelproduct jh Hij komt, hij komt. De altijd rustige en zoete kinderen van Zuidpias en Nesselande zijn de laatste tijd wat onrustiger dan gebruikelijk. Na het weekend zal de rust enigszins terugkeren, want dan heeft Sinterklaas zijn opwachting gemaakt. Zuidpias is als eerste aan de beurt. Sint en zijn grote gevolg vereren zaterdag alle kernen van Zuidpias met een bezoek. Na vier vermoeiende 'intochten' is de Goedheiligman aan een goede nacht slapen toe, dus de kinderen van Nesselande moeten dan nog even geduld hebben. Zondag wordt hun geduld beloond, dan maakt hij zijn opwachting op de Nesselande-boulevard. Kruidnotenpuzzel Zoek in de kruidnootjes de woorden die voldoen aan de gegeven omschrijvingen. Zet de letter die daarboven staat in het corresponderende vakje in de oplossingsbalk. Als u dat goed doet, ontstaat daar een decemberlekkernij. De oplossing van de puzzel van vorige week: Mannenwereld

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 34