Opnieuw winst voor Moerkapelle Groepsspringen O.S.S. befit CKV komt net tekort in aantrekkelijk duel Goede prestaties Unity99 op Dutch Open Brazilian Jongens C1 VC Nesselande kampioen NieMo legt het af tegen De Zijl Dames klimmen naar vijfde plaats Zwak verdedigen nekt Nieuwerkerk Winst voor veerkrachtig Nesselande HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 21 NOVEMBER 2012 39 Voetbal Gymnastiek Korfbal Jiujitsu Volleybal tgn Waterpolo Hockey Voetbal Volleybal Moerkapelle - Moerkapelle speelde zaterdag 17 november thuis tegen Rijnstreek. Na de overwinning op WDS was er de ploeg veel aan ge legen om te winnen en na enkele aanvallen was het raak. Arco Ver- weij speelde de bal naar voren en op het randje van buitenspel werd de bal vanaf links voorgezet. Jaron van Dommele twijfelde niet en schoot de bal in het net. Rijnstreek her stelde snel, een vrije trap op de rand van het strafschopgebied krulde om de muur in het uiterste hoekje van het doel. Na een half uur spelen trok Stefan Sallevelt op rechts de trukendoos open en speelde Menno Verschoor aan. Deze speelde vervol gens de vrijstaande Jurn Hoogma aan die de bal in een streep in de kruising schoot. Moerkapelle zette door en kwam vlak voor rust op een 3-1voorsprong, nadat Thijs van Nieuwkoop op links achter de ach terhoede langs opdook. Een overbodige overtreding in de tweede helft bracht Rijnstreek op 3-2. Een vrije trap werd perfect over de muur hoog in de rechterhoek van het doel geschoten. De vierde Moerkapelse treffer kwam van de voet van Sallevelt, na een goed ge nomen vrije trap van Arco Verweij. Vlak voor tijd wist Harmen Verweij uit een corner de 5-2 binnen te tik ken. Zevenhuizen - De aspirant meiden van O.S.S.-befit moesten zich za terdag 17 november bewijzen bij het groepsspringen in Bodegraven. Door de goede prestaties vorig jaar komt O.S.S.-befit dit jaar uit in de D-categorie. De junioren behaalden een achtste plaats, de senioren een derde plaats. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na de nederlaag van vorige week had CKV wat recht te zetten voor eigen pu bliek. Daar slaagde de ploeg de eer ste 25 minuten goed in. Een bomvolle sporthal de Kleine Vink zag een duel van hoog niveau waarin Nieuwerkerk een voorsprong wist te pakken van vijf punten bij 12-7. Tot vijf minuten voor rust bleef deze marge in stand (14-9). Op onverklaarbare wijze stortte het spel van CKV vervolgens volledig in en knokte Excelsior zich terug in de wedstrijd. Ruststand 14- 14. In de tweede helft gedurende zes minuten geen goals en daarna vier Delftse goals in twee minuten. Uit eindelijk pakte Excelsior een voor sprong van vijf punten. Nu was het de beurt aan Nieuwerkerk om zich terug te knokken; dat deed de ploeg tot 19-20 en 20-21. In de slotfase liep Excelsior wederom uit om uit eindelijk met 22-25 te winnen. Rotterdam -Voorde eerste keer sinds de oprichting van Unity99 nam de club deel aan de Dutch Open Brazi lian Jiujitsu, dat in het weekend van 17 en 18 november plaatsvond in Oss. Onder leiding van Mano Kok en Danny Kruithof, de BJJ trainers van de vereniging, kwamen vijf Unatics op de tatami in actie. Sebastiaan Mook veroverde in de Purple belt divisie -94kg het brons. Voor meer informatie: www.unity99.nl. Zevenhuizen - Het jongens C1 team van Volleybalvereniging Nesselande is zaterdag 17 november ongesla gen kampioen geworden. Coach Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - Het eerste herenteam van NieMo-Van Vliet heeft niet kunnen stunten tegen De Zijl 4. In het Polderbad moest de thuisploeg zijn meerdere erkennen in de koploper uit Leiden. De wedstrijd kende twee gezichten en een vertekende uitslag: 5-12. NieMo wist bij voorbaat dat winnen moeilijk zou worden. "Wij hebben niets te verliezen, zij wel", aldus assi stent-coach Meivin Blokland vooraf. Tot in de derde periode kon NieMo de bezoekers knap bijbenen. Na de helftwissel werd het krachtverschil groter en scoorden de Leidse heren steeds makkelijker uit de tweede lijn. Aanvallend liet NieMo ook steken vallen in het speelsysteem en in de passing. De daardoor veroorzaakte eounteraanvallen van de bezoekers werden een ware uitputtingsslag. Miniem verlies dames De dames van NieMo verloren met een miniem verschil van ZWS (1- 3). Bij het door blessures getergde team scoorde Ludmilla Wolters het enige doelpunt. Coach Sander Boer was gezien de omstandigheden te vreden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De dames van De IJssel speelden zon dag 18 november thuis tegen het Delftse DSHC. De IJssel startte overtuigend en DSHC werd al snel onder druk gezet. Aanvallen over het midden aan zowel de rech ter- als aan de linkerkant leverden gevaar op maar de Delftse keep- ster hield haar doel leeg. Manon Lourier bereikte na een kwartier spelen met een voorzet na een strafcorner Jorien Haubrich, die bij de paal de 1-0 binnen kon tip pen. DSHC kwam na rust fel uit de startblokken en nu werden de dames van De IJssel gedwongen tot verdedigen. Uit een strafcorner kon DSHC de stand gelijktrekken. Met hard werken klom De IJssel uit Carla Perdijk was supertrots op haar team dat bestaat uit Julian P., Vin cent, Bram, Julian S., Jesse, Berend en Tom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieuwerkerk begon zondag 18 november heel aanvallend aan de wedstrijd tegen Boshuizen. Zo schoot Abner Teixeira in de tweede minuut recht in de han den van de doelman van Boshui zen en werd in de zevende minuut een bal van Jorge Redan van de doellijn gehaald. Uiteindelijk was het toch raak: Teixeira rondde een aanval af met een doeltref fend schot na goed voorbereidend werk van Redan: 0-1. De ban leek gebroken. In de 41e minuut kreeg Nieuwerkerk een waarschuwing. Boshuizen plaatste een snelle aanval door het midden en de aanvaller werd door Menno Ho- man in de rug gesprongen binnen de beruchte lijnen. Sander Hoff mann wist de strafschop te stop pen, maar Nieuwerkerk was even" van slag. Boshuizen kreeg voor rust nog twee grote kansen. De tweede helft begon Nieuwer kerk opnieuw aanvallend. In de 47e minuut miste Godwin Falix een belangrijke kans. In de 53e minuut werd het vervolgens 1-1 na slap uitverdedigen van de Nieuwerkerkse defensie. Aanval lend wist Nieuwerkerk steeds het doel niet te vinden. Twee grote kansen van Robert Pot en een van Falix misten doel. In de 71e minuut werd het 2-1 voor Boshuizen door een schitterend afstandschot van zeker 30 meter in de bovenhoek. Hier ging een serie fouten in de Nieuwerkerkse afweer aan vooraf. Twee snelle uitbraken, in de 82e en 93e minuut, waarbij de verde diging uiteen gespeeld werd, le verden nog twee doelpunten voor Boshuizen op. Eindstand 4-1. haar verdedigende rol. Een goede actie van Melanie Pothof over de rechterkant leidde de voorsprong in. Karen Stange stond goed opge steld en kon de 2-1 aantekenen. In de laatste minuten werd het nog spannend maar keepster Willeke Renes wist haar doel verder leeg te houden. De dames klimmen op de ranglijst naar de vijfde plaats. Zevenhuizen - De dames van Nes selande speelden zaterdag 17 no vember thuis tegen het tweede team van Dynamo uit Apeldoorn. De start van de Zevenhuizense ploeg was alles behalve spectaculair en Dynamo won de eerste en tweede set. In de derde set had Nesselande een betere start en via een 25-20 setwinst wist Nesselande zich terug te knokken. De vierde set bleef van begin tot eind spannend. In de eind fase waren het de Zevenhuizense volleybalsters die beschikten over stalen zenuwen. Met 25-23 werd een gelijke stand in sets op het bord gezet. In de vijfde set vocht Nesse lande zich naar de winst. Mede door spectaculair verdedigende acties van libero Patricia van der Knaap en snoeiharde aanvallen van Marleen van Vliet eindigde de set in 15-9. De 3-2 overwinning is de eerste voor Nesselande in de eerste divisie. °ssberit.ni

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 39