(tiprcfhniMQM ft> ^nnr de H^aij van der Wende advocaten "WD de beste partij om langere tijd invloed te kunnen hebben in Zuidpias" "Inwoners moeten zelf buurtbusvereniging oprichten" Sportiv en Brothers door voor beste fitnessclub Zondag 25 november HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 21 NOVEMBER 2012 3 Vanaf 6 december rijn ze. er weer Thuis in de regio. Trots-mannen als vrienden onthaald fietsklaar.0} DPK ter ziele thuis Ook dit jaar hebben we weer een mooie kwaliteit Nordmannen uit Denemarken. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Zuidpias - Als het aan burgemeester en wethouders van Zuidpias ligt, sprin gen inwoners zelf in het gat dat vanaf 9 december valt in de openbaar ver- voerverbinding tussen Moerkapelle/Zevenhuizen en Nieuwerkerk aan den IJssel. "Alleen als burgers zelf het initiatief nemen, kan er een vorm van openbaar vervoer blijven bestaan", stelt wethouder Hazelebach. Geld is er niet, en ook kan de ge meente Zuidpias geen verant woordelijkheden overnemen van de provincie Zuid-Holland. Dat buslijn 383 vanaf 9 december niet meer in de daluren rijdt, is volgens wethouder Hazelebach een gege ven. "Er is geteld en gebleken dat veel te weinig mensen in die uren in de bus zitten. Voor degenen die er wel gebruik van maken geldt: richt een buurtbusvereniging op, zoek een chauffeur en iemand die de telefoon opneemt. De nieuwe vervoerder Arriva zorgt dan voor een buurtbus. Het is misschien niet meer dan een doekje voor het bloeden, maar beter dan- niets." De wethouder zegt bereid te zijn zo'n vereniging met advies op weg te willen helpen. Het voorstel van het college wordt in december besproken in commis sie en gemeenteraad. Zie ook pagina 9. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Fitnessclub van het Jaar Verkiezing heb ben Healthclub Sportiv en Sportcentrum Brothers in Nieuwerkerk de meeste stemmen gekregen. Beide sportclubs vertegenwoordigen de gemeente Zuid- plas in de provinciale verkiezingsronde. In de gemeentelijke verkiezingsron de waarvoor tot vandaag, woens dag, kon worden gestemd, kreeg Healthclub Sportiv meer dan drie honderd stemmen en een gemid delde waardering van 8,6. Op Sport centrum Brothers stemden ruim honderd mensen. Zij waardeerden de club met een 9,3. Bij het bepalen van de provinciale winnaar tellen het aantal stemmen en de gemid delde score allebei voor vijftig pro cent mee. Van 26 november tot en met 14 de cember kan nog worden gestemd. Voor iedere stem doneren organisa tie en partners van de verkiezing vijf eurocent aan Spieren voor Spieren. Die organisatie zet zich in voor meer dan 20.000 kinderen in Nederland die door een spierziekte worden be perkt. Meer informatie: www.fitnessclubvanhetjaar.nl Intratuin Pijnacker Rijskade la* 015-3610000 Donderdag en vrijdag koopavond. Intratuin Zoetermeer Voorweg 192, 079-3515551 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl W 1 Intratuin Zevenhuizen iedere doordeweekse dag koopavond X XIL XCl L IX X XX en zondag altijd gesloten geeft aan groen De mobiele fietsenmaker 06-30 72 72 12 Lange Zijde 9a, 2761 AV Zevenhuizen (Cl OOO plein) Zuidpias - "Het is een mislukt experiment". Ferry van Wijnen is bij de pers conferentie op donderdagavond duidelijk over zijn oude liefde: de politieke partij Trots op Nederland. Hij en John Ooms werden in 2010 de eerste of ficieel gekozen volgelingen van de partij die landelijk werd opgericht door Rita Verdonk. Maar nu Trots landelijk in politiek drijfzand terecht lijkt te zijn gekomen, valt de lokale partij opeens in de armen van de WD; de partij waar oprichtster Verdonk zich nota bene zo fel tegen afzette na een verloren machtsstrijd. Ondertussen heeft de lokale WD beide nieuwe vrienden harte lijk verwelkomd en omarmd. "Het is fantastisch, zo'n grote li berale fractie met acht man. Dat is nog nooit vertoond in het dorp", zegt fractieleider van de WD Jan Hordijk. De politieke transfer is vol gens hem vooraf goed doorgespro ken. "Zij wilden weten of ze wel kom waren en wij wilden weten of hun gedachtegoed bij onze liberale denkwereld past." Geen verschil Hordijk gaat verder: "We hebben de zaken programmatisch naast elkaar gelegd. Wij hebben tijdens de gesprekken aan de keukentafel en tenslotte in La Baraque geen verschil gevonden tussen de WD en Trots. We verwachten wel ste vige discussies te krijgen, maar dat komt door het stevige profiel van de heren. Maar daar kunnen we bij de WD wel mee overweg zegt de fractievoorzitter met een brede lach. Hij meent dat er geen beloning is gegeven voor de twee extra stem men in de oppositiebanken van Zuidpias. "Wij hebben geen ca deautjes weggegeven. Daar is niet over onderhandeld." Zo hebben de nieuwe vrienden van de WD vooraf ook geen toezegging gekregen over hun toekomst of over een al dan niet verkiesbare plek op de volgen de kieslijst. Moeite mee Overigens werd de tweemansfrac tie van Trots in Zuidpias bijgestaan door een adviserende steunfractie inclusief burgercommissieleden. Een hechte loyale groep van acht mensen in totaal. Zij zijn weliswaar geen gekozen vertegenwoordigers, maar onmisbaar voor het functi oneren van de kleine fractie. Een aantal van hen heeft moeite met de overstap naar de WD. Zij hebben aangegeven daar geen energie in te willen steken en zich niet als lid te willen aansluiten bij de lokale WD. Van Wijnen: "Het besluit om met Trots te stoppen is niettemin una niem genotnen. John en ik hebben samen besloten om over te stappen naar de WD. De anderen hebben dit geaccepteerd. Zij vinden dit ook de meest logische keus." Naar links Overigens is door Trots Zuidpias ook nog even kort geflirt met Gemeen tebelangen. "Maar wij gaan verder als WD'ers. Trots is verleden tijd. De houdbaarheidsdatum van Trots is wat mij betreft verstreken. De WD biedt voor de langere termijn voor ons veruit de beste toekomst", meent Ooms. Van Wijnen voegt daar aan toe: "Ik wil keihard werken om de vinger op de zere plekken te blijven leggen Ferry van Wijnen van Trots op Nederland en voorzitter Jan Hordijk van de WD-fractie in Zuidpias hebben elkaar qua politieke helemaal gevonden. in Zuidpias. Ik wil eerst plaatselijk mijn invloed laten gelden. En ik heb inderdaad de ambitie om dat ver volgens ook landelijk te gaan doen. De WD heeft daar wél het juiste platform voor", zegt Van Wijnen die in 2010 als leek de politiek in kwam. Op 27 november zitten ze voor het laatst bij een gemeenteraadsverga dering als Trots-fractie met de hei kele zwembadkwestie op de agen da. De gemeenteraadsvergadering daarna gaan ze natuurlijk naast de andere WD'ers zitten. "In de ta felschikking kan de PvdA dan mis schien naar links buiten opschui ven", zo viel op het Twitter-account van Ferry van Wijnen te lezen. Afgelopen weekend werd bekend dat Trots op Nederland toch niet gaat fuseren met de Onafhankelijke Burger Partij van oud-PW'er Hero Brinkman. Beide bewegingen werk ten voor de landelijke verkiezingen samen in het Democratisch Poli tiek Keerpunt, maar die partij wist geen kamerzetel te bemachtigen. Bij de algemene ledenvergadering van TON werd zaterdag besloten de samenwerking stop te zetten. Trots op Nederland blijft overigens wel voortbestaan in nog twintig andere gemeenten met in totaal 35 raads leden en twee wethouders. Intratuin Pijnacker van 10.00 tot 17.00 uur Intratuin Zoetermeer van 11.00 tot 17.00 uur

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3