Begraafplaats Zevenhuizen halve dagen dicht Laatste Avondmaal op schildersdoek Boulers doen goede zaken Advent samenzang in Bron Wisselende resultaten schaakteams Jubilarissen Vrouwen van Nu in zonnetje Parenbridge Themadienst voor jongeren Kroegavond Rehoboth slaat er op los HART VAN HOLLAND ZUIDPU\S I 28 NOVEMBER 2012 13 Jeu de boules Zevenhuizen - De gemeentelijke begraafplaats in Zevenhuizen is tot 21 december vanwege herbegravingen en ruimingen beperkt toegankelijk. Met de werkzaamheden komen zo'n 130 algemene tweepersoonsgraven beschikbaar. In januari van dit jaar werd de begraafplaats gedurende twaalf dagen gesloten. Toen ging het om opgravingen en herbegravin gen van ongeveer 20 graven. In november en december gaat het om negentien werkdagen, waarop bezoekers vanaf 13.00 u welkom zijn. Achter schermen gaan de ruimingen dan door. Als er een begrafenis plaatsvindt, is de be graafplaats gewoon toegankelijk. De werkzaamheden worden dan tijdelijk stopgezet. Dit jaar zijn met ruimingen en herbegravingen zo'n 275 plaat sen vrijgekomen. Afhankelijk van de weersomstandigheden sluit de begraafplaats in januari volgend jaar opnieuw gedurende een pe riode in de ochtenduren de poort. Reden: het groot aantal graven dat geruimd moet worden om voldoende capaciteit te waarbor gen. Ook uit financieel oogpunt voert de gemeente volgens een woordvoerder een actief ruimbe- leid: "Een verlopen graf kost de gemeente veel geld. Er staan geen inkomsten tegenover, terwijl de exploitatielasten van de begraaf plaats doorgaan." Zevenhuizen - In het Open Atelier gaat Mark van Praagh op donder dag 17 januari in het kader van het project 'Avondmaal en schilder kunst' op zoek naar de figuren uit het Laatste Avondmaal. Onder zijn leiding gaan de deelnemers op het schildersdoek een avondmaal met elkaar verbeelden. De avond be gint om 20.00 uur. Aanmelden kan via 0180-631751, 0180-632307 of 0180-756779. De toegang is vrij; er wordt een collecte gehouden om de kosten te dekken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met drie van de vier teams actief in de binnencompetitie van de NJBB heeft JBC Nieuwerkerk prima ge scoord. Alle teams toonden hun kracht met mooie overwinningen. Nieuwerkerk 1 won met 4-3 van Nederlek 2. Team 2 van captain Wim van Slingerland won met 5-2 van Les Boulistes uit Gorinchem al waren er een paar zwaar bevochten partijen bij. Verder won team 3 van Nancy de Vries overtuigend met 6-1 van Gouda 4. Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerk gebouw De Bron aan de Ringvaart laan 16 vindt op zondag 9 december om 17.00 uur een speciale Advent Kerstsamenzang plaats. Op het pro gramma staan bekende advent- en kerstliederen, als Dochter Sions, Op U mijn Heiland blijf ik hopen, Mid den in de winternacht en Hoe leit dit Kindeke. De liederen worden afge wisseld met gedichten van onder an dere Lydia Dorlas en Nel Benschop. De muzikale begeleiding is in handen van Arjan van Driel op de piano en Erik den Toom op het orgel en de meditatieve momenten worden ver zorgd door Dini Nesselaar en Dinie Visschers. ledereen is welkom. Moerkapelle - In een druk schaak weekend waarin het eerste en twee de team van S.V. Moerkapelle in actie kwamen, werden twee match- punten uit twee partijen gehaald. Vrijdagavond moest het tweede team met drie invallers spelen te gen het jeugdige vierde team van het Goudse Messemaker. Ondanks de invallers werd relatief makkelijk gewonnen. De punten kwamen van Arno Luinenburg, Marcel de Haan, Kevin Bakker en Sander Marijt. Jan Blok en Freek Hofman zorgden voor nuttige remises. Door deze 5-3 overwinning staat Moerkapelle 2 op de vierde plaats en is er nog van al les mogelijk. Zaterdag verging het het eerste team een stuk minder. In Giessen- burg werd verloren met 4,5-3,5. Al snel werd duidelijk dat Wouter Vroegindeweij en Hugo van Elte- ren geen punt zouden pakken. Door sterk spel van Dick Bac en Christi- aan Noorland werd de score gelijjk getrokken. Na remises van Gerard van Ommeren en Maarten Vroegin deweij moest invaller Arno Luinen burg een gelijkspel uit het vuur slepen. Dit probeerde hij, maar na 5,5 uur schaken moest hij berusten in remise en een minimaal verlies. Door deze nederlaag staat het eer ste team op de laatste plaats in de derde klasse landelijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - De vijfde speelavond van de tweede competitieronde bij BC IJsselbridge, gespeeld op woensdag 21 november, werd in de A-lijn gewonnen door Gerard Nieuwenkamp en Berthy van Lieshout met 59,38%; tweede wer den Erna van Boheemen en Ronny Schepers met 59,11% en derde Riet en Aad van der Knaap met 58,59%. In de B-lijn werden Martha Boers en Joke van 't Hoen eerste met 64,29%, Gio en Koos Mian tweede met 61,31% en Erna Aalberts en Tanje de Graaff derde met 59,52%. In de C- lijn wonnen Kees van der Made en Kees Mertens met 70,24% en in de D-lijn Petra en Jan Willem Passchier met 58,33%. Maandagcompetitie Toon de Kort en Ton Reijers zijn op maandag 26 november met 64,24% in de A-lijn winnaar geworden van de zesde zitting van de tweede ron de van de maandagavondcompeti tie; 2. Jaap Bot en Boedi Mochtar én Ruud Bantje en Patricia Niewold met 56,94%. B-lijn: 1. Tonnie van Gerwen en Joke Vermeulen 57,99%, 2. Nette Kremers en Riet Scheele 57,92%, 3. Trees Hoofman en Wil van Rheenen 56,60%. C-lijn: 1. Ti neke Goedendorp en Bep van Bo heemen 62,50%; 2. Jan van Rheenen en Bert van Voorbergen 54,17%, 3. Joke Verstraten en Carla Arkensteijn én Klaas Brondijk en Piet van Schaik 53,33%. Moerkapelle - De groepen 5 tot en met 8 van de Rehobothschool hebben een tafeltennisclinie gevolgd. Op verzoek van de gemeente Zuidpias bracht Marcel Drost, geholpen door een aantal vrijwilligers, van tafeltennisvereniging TZM de kinderen de fijne kneepjes van het spel bij. Moerkapelle - Tijdens de afde lingsavond van Vrouwen van Nu, op woensdag 21 november, werden twee leden in het zonnetje gezet. Mevrouw \N. Paul is inmiddels 65 jaar lid van de Vrouwen van Nu en in de toespraak van vice-voorzitter Thea van Mil blikte deze op humor volle wijze vooral terug op de tijd dat mevrouw Paul deel uitmaakte van het huisvrouwenorkest. Tweede ju bilaris was Corrie Boogerman. Zij is inmiddels 35 jaar lid en werd verrast met een mooie fles wijn. Vervolgens reikte penningmeester Orja Schuur cheques ter waarde van 200 euro uit aan drie goede doelen. Het geld werd bijeenge bracht op de fair 'Najaarsnoten', die op 15 september op landgoed Het Land van Belofte werd gehou den. De cheques werden in ont vangst genomen door Wilma van Holst van Unicef, Plonie den Ouden van de Wereldwinkel en Marie-José Phylipsen van de Droomdekentjes. De avond werd afgesloten met een Vice-voorzitter Thea van Mil biedt mevrouw \N. Paul een boeket en een plaquette van de Vrouwen van Nu vóórhaar 65-jarig lidmaatschap van Vrouwen van Nu. lezing door Willy Atema over de hoogtepunten van de Zijderoute, de oude handelsroute tussen het verre Oosten en het Westen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met als thema 'To be continued' wordt zondag 2 december een thema- dienst voor jongeren gehouden. Het thema gaat over de eindtijd, naden ken over de tijd hier op aarde en de tijd na de dood. De dienst begint om 17.00 uur en wordt gehouden in de Nieuwe Kerk aan de Beyerinkstraat 53. Er is oppas aanwezig. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een drankje drinken, bijkletsen, een pot je tafelvoetbal of schaak of gewoon lekker aan de bar hangen. De kroeg van 't Blok is vandaag, woensdag 28 november en op 5 december ge opend vanaf 20.30 uur. Eén extra zondagmiddagkroeg in 't Blok op 9 december met voetbal en Henk achter de bar. De Taverna- kroeg gaat om 12.30 uur open.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13