i M 7 ANBO Lek Ringvaarkade Met Vedj naar Normandië Kom eens kijken bij de Wereldwinkel Naar binnen! Kaarsjes branden voor overleden kinderen op Wereldlichtjesdag Letters voor goed doel Oudheidkamer open Opbrengst collecte Alzheimer ACTIVITEITEN ANBO HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL I 28 NOVEMBER 2012 afdeling NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 17 Nieuwerkerk aan den IJssel - In de naeht van zaterdag 24 op zondag 25 november is door de harde wind een boom in de Ringvaartkade omgewaaid. Doordat de boom in de kade stond is een kleine lekkage ontstaan. Het hoogheem raadschap van Schieland en de Krimpenerwaard heeft een aannemer aan het werk gezet om het gat met klei te dichten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj, Voor en door Jongeren, reist volgend jaar voor de tweede keer af naar Normandië tijdens de week van D-day. Tijdens de excur sie, die gepland staat voor 24, 25 en 26 mei, wordt een bezoek gebracht aan het Airborne Museum, aan een Duitse en aan een Amerikaanse be graafplaats en aan Arromanches en aan La Coupole. ledereen van veertien jaar en ouder kan mee. De kosten bedragen 175 euro. Een in schrijfformulier is aan te vragen via 06-14606126 of info.vedj@gmail. com. Voor meer informatie: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Wereldwinkel heeft cadeaus in alle soorten en maten. Om Sinterklaas een handje te helpen zijn de leuk ste cadeautjes ingekocht. Spring touwen, knuffels, boekjes, educatief speelgoed en lekkers. Zoals de hon derd procent slaafvrije chocolade van Tony's Chocolonely of de cho coladeletter van Fair Trade Original. De Wereldwinkel aan de Dorpsstraat 51a is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur; op zaterdag tot 16.30 uur. WINKEL Nieuwerkerk aan den IJssel - Sereen Uitvaartverzorging houdt zondag 9 december een bijeenkomst in het kader van Wereldlichtjesdag in de St. Josephkerk aan de Kerklaan. Tijdens de bijeenkomst wordt stil gestaan bij alle overleden kinderen. Er worden kaarsjes aangestoken en op verzoek worden de namen van de overleden kinderen genoemd. Zan geres Martine Hordijk brengt het speciaal voor deze dag geschreven 'Precious Child' ten gehore en pastor en geestelijk verzorger Marinus van den Berg spreekt woorden van be- Nieuwerkerk aan den IJssel - Ook dit jaar heeft een groot aantal bedrijven en particulieren de weg gevonden naar de site van de Lions Nieuwerkerk. Voor de chocolade letteractie werden 4300 letters verkocht. De opbrengst hiervan wordt verdeeld onder lokale ini tiatieven zoals Hulphond Bo, het Hospice en de Dick Vegter Classic, maar ook regionale en landelijke projecten als Care for Kids en Alpe d'HuZes worden gesponsord. Oliebollenactie Zodra Sinterklaas terug naar Spanje is gaan de Lions van start met de Oliebollenactie. Ook deze is inmiddels een traditie. Op de laatste dagen van het jaar gaan de Lions zelf aan de slag met het bakken van de oliebollen. Meer informatie of bestellingen: www.goededoelenzuidplas.nl. moediging. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Leon, Justin en Jerome Jacobse en ook het kin derkoor van MOZ-Art verzorgt een optreden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is zaterdag 1 december open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder wordt aandacht besteed aan het twintigjarig bestaan en zijn panelen ingericht voor de jubileum- tentoonstelling 'Arm en rijk: kunst met Klein Hitland'. De ruim twintig objecten zijn deels geleend en deels afkomstig uit eigen bezit. De Oud heidkamer is gevestigd aan de 's- Gravenweg 6a in de monumentale boerderij Nooit Gedacht'. De toe gang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Helder en Intens organiseert voor woensdag 12 december van 20.00 tot 22.00 uur in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein de laatste uit een serie seizoensworkshops. Met als thema 'de winter komt eraan' ma ken de deelnemers pas op de plaats Nieuwerkerk aan den IJssel - De onlangs gehouden collecte voor Alzheimer Nederland heeft in Nieu- om stil te staan bij wat nu werkelijk belangrijk is met het oog op bijvoor beeld werk en toekomstplannen. De workshop is ook te volgen wanneer men de vorige gemist heeft. Inloop vanaf 19.30 uur. Voor meer informatie en aanmel den: www.helderenintens.nl. werkerk 1465 euro opgebracht. De organisatie bedankt gevers en col lectanten voor hun bijdrage. Wereldlichtjesdag Wereldwijd worden op de tweede zondag in december om 19.00 uur kaarsjes aangestoken om stil te staan bij alle overleden kinderen. Door de verschillende tijdzones ontstaat er over de hele wereld een symbolisch lint van licht. Zo wordt de wereld letterlijk even wat lichter voor mensen die een kind verloren hebben. De bijeenkomst in de Josephkerk is van 18.45 tot 19.30 uur, zaal open 18.15 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie en aanmelden (niet verplicht): petra@sereen.nu of 06- 10366295. I.<^.fjl Tekening van Klein-Hitland die de Goudse kringvoorzitter Vermeij in 1978 maakte voor de kalender van de Nieuwerkerkse postduivenvereniging. BRIDGE Voor zowel leden als niet-leden op dinsdag 4, 11 en 18 december om 13.30 uur in De Batavier. Meer in formatie via 0180-313093. FITNESS Lessen vinden plaats op woensdag 5,12en 19decemberin de gymzaal van het Comenius College aan het Fresiaveld 20. Nieuwe deelnemers zijn welkom op afspraak. Meer in formatie via 0180-313093. Yogalessen voor dames en heren in de Dorpsstraat 32a op dinsdag 4, 11 en 18 december van 9.30 tot 10.30 uur en van 10.45 tot 11.45 uur. Kleine groepen; een eerste gratis proefles op afspraak. Meer informatie via 0180-313093. KLAVERJASSEN Voor zowel leden als niet-leden op dinsdag 4, 11 en 18 december van af 14.00 uur in de restauratiezaal van De Meander. Meer informatie via 06-51623750. KAARTEN MAKEN Op woensdag 5, 12 en 19 decem ber vanaf 14.00 uur in De Bata vier. Meer informatie via 0180- 313175. Voor meer informatie: Jaap Zweere, 0180-631652.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17