Heel Zevenhuizen rukt uit voor Sinterklaas Sootjevisch tweede op Fries Korenfestival Duiventen- toonstelling Stormvliegers Er werd gebridged... Blokfluiten voor Sint Anneke van den Dool stopt als zonnebloemvrijwilliger Swinging Sunday Music in La Baraque PVC laminaat vloeren HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN I 28 NOVEMBER 2012 19 www.enkast.nl 0180-634866 Sinterklaaswedstrijd Heel veel dubbelgangers van Sinterklaas en Zwarte Piet. pet voor af en ik heb dat ook direct gerapporteerd bij Sint. Dat Bas later nog zijn tong naar me uitstak, heb ik maar voor mezelf gehouden. De steltenpieten zaten met hun hoofd in de wolken - op een andere manier dan Pietje Verliefd - en zij hadden geen goed nieuws. Er was regen op komst. De druppels wer den dikker en dikker. Niemand werd kletsnat want de groep was op tijd in dorpshuis Swanla. In een kleinere zaal dan voorgaande jaren, maar dat maakte het lekker knus. De klasge noten Mirjam en Siska vergezelden mij tijdens het toneelstuk. Voor Mirjam is de maand december één groot feest. Het is niet alleen pak jesavond, ze is ook nog eens jarig en haar hond krijgt puppy's. Zevenhuizen - De mist trok langzaam op, zaterdagmiddag 24 november. Voor de intocht van Sinterklaas was dat handig. Dan zie je als Piet tenminste waar je pepernoten naartoe gooit en Sint kan vanaf Amerigo goed zien wie hem allemaal toezingen en welkom heten. Door PersPiet Telpiet hadden we maar thuisgela- ten: als hij de Sinterklaasfans had moeten tellen dan was hij gillend gek geworden. Hoewel de hoofd piet 's ochtends, bij de intocht in Moerkapelle, de bril van de Sint was kwijt geraakt zag de Goedheiligman ook de grote massa Sint- en Piet- fans. Onder zijn snor verscheen een grote glimlach. Het leek alsof heel Zevenhuizen was uitgerukt om de goedheiligman welkom te heten. Strooigoed vond gretig aftrek en de pepernoten die op de grond vielen werden opgepeuzeld door de hon den. Onder Steltpiet doorlopen. SinterPiet Op het Dorpsplein was omroeper Robin Metselaar en hij had de door gewinterde fans al gesignaleerd. Er is zelfs een Sinterklaasliefhebber die om tien uur al op het dorp was! Dat maakt deze Piet blij en trots. Dan liep ik ook nog Kjeld tegen het lijf, die met zijn staf en mijter op een kleine sint leek. Maar hij had ook zijn gezicht geschminkt en dus was hij een SinterPiet. Kjeld had er moeite voor gedaan en dan mag je niet naar huis zonder pepernoten. Ook de kleine Groenewegvoetballer Bas liet zich van zijn beste kant zien. Bas had een berg Sinterklaasmunten gevonden die hij terug ging geven aan de Sint. Daar neemt Piet zijn Zevenhuizen - Bij postduivenver eniging De Stormvliegers wordt zaterdag 1 december de jaarlijkse tentoonstelling van vliegduiven gehouden. Het is aan keurmeesters Tim Hage en Theo Streefkerk om te bepalen wie de mooiste duiven heeft. De circa driehonderd duiven worden eerst gekeurd waarna vanaf 19.30 uur geïnteresseerden welkom zijn in het clubgebouw op het Nij verheidscentrum 50. Zevenhuizen - In Dorpshuis Swanla werd dinsdag 20 november de der de zitting in de tweede ronde ge bridged. Winnaars in de A-lijn wa ren Mark de Wall en Ruud Bantje met 64.29°/o, tweede werden Mar Christiaanse en Elly Miltenburg met 56.85% en derde Wim en Marga Metselaar met 55.71%. In de B-lijn wonnen Erik Mulder en Adrie Per- dijk met 61.81%, John de Clercq en Marion Kerklingh werden tweede met 56.60% en Virginie Lammerts en Ans Rodenburg werden derde met 56.25%. In de C-lijn werden Bertha Bos en John van Straten eer ste met 55.83% en Annelies Brans en John van Eijk en Erna en Corrie van Straalen met 53.75% werden gedeeld tweede. In de A-lijn gaan Ruud Bantje en Mark de Wall aan de leiding; in de B-lijn zijn dat Ge orge Moonen en Adrie Perdijk en in de C-lijn Ine den Bogter en Wim Burger. Zevenhuizen - Viswijvenkoor Soo tjevisch nam in het weekend van 24 en 25 november in het Friese Grouw met nog acht andere ko ren deel aan korenfestival 'Oer 't Hout in Grou'. Het Zevenhui- zense koor eindigde op de tweede plaats, na shantykoor Kaap Hoorn. Volgens de jury waren de verschil len tussen de nummers een en twee miniem. De viswijven werden vooral geprezen om hun mooie kle derdracht en om hun uitstraling en presentatie van de liederen. Zevenhuizen/Moerkapelle - Hengel sportvereniging Zevenh uizen-Moer- kapelle houdt zaterdag 1 december een Sinterklaaswedstrijd. Vertrek is om 8.00 uur bij La Baraque. De in schrijfkosten bedragen 3 euro. Aan melden vóór vrijdag 30 november 12.00 uur via 079-5932788. Zevenhuizen - Leerlingen van de blokfluitgroep Moz- Art geven zaterdag 1 de cember een optreden in de bibliotheek. Er worden be kende en minder bekende Sinterklaasliedjes gespeeld. Docente Janine de Jong praat het programma met een Sinterklaasverhaal aan elkaar. Het optreden is van 10.30 tot 11.15 uur. Zevenhuizen/Moerkapelle - Tijdens de onlangs gehouden afdelingsver gadering hebben bestuur en vrijwil ligers van De Zonnebloem afscheid genomen van Anneke van den Dool. Van den Dool is een van de oprich ters van de afdeling Zevenhuizen- Moerkapelle en bekleedde in de beginjaren vanaf 1994 gedurende drie jaar de functie van voorzitter. Daarna bleef ze als enthousiaste en trouwe vrijwilliger verbonden aan De Zonnebloem en bracht zij bij veel mensen het 'Zonnebloemzon netje' in huis. Als dank voor haar in spanningen kreeg ze uit handen van de voorzitter een bloemetje en een bronzen beeldje. Zevenhuizen - Partycentrum La Ba raque staat zondag 2 december van 15.30 tot 19.00 uur in het teken van 'Swinging Sunday Music'. Destination 65 staat garant voor een middagje swingen. Na afloop bestaat de moge lijkheid in het restaurant een hapje te blijven eten. De dansfeest is bestemd voor iedereen van 25 jaar en ouder. Deur open om 15.00 uur. Het party centrum is gevestigd aan de Zuid- plasweg 12-14. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.labaraque.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19