Intocht Sinterklaas in mistig Moerkapelle Sterren haken Droomdekentjes maken Rolling'90 presenteert The Circle of Life Winterfair Woord en Daad HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 28 NOVEMBER 2012 De wintershow van 2011. Moerkapelle -'s Zomers gaan Nederlanders naar Spanje, 's winters komen Spanjaarden naar Nederland. Dan spreek ik alleen voor Sinterklaas en zijn pieten. Vorige week meerden we aan in het Limburgse Roermond en afge lopen weekend bezochten we Zuidpias en Nesselande. Moerkapelle was als eerste aan de beurt. Door PersPiet Door de mist zagen de Pieten geen pepernoot voor ogen. Als Sinterklaas zijn bril niet had gedragen waren we niet de Dorpsstraat in gelopen maar over de Bredeweg zo Moerkapelle uitgegaan. Op de Dorpsstraat ont stond verwarring. Een agent zei dat we niet verder mochten. Door werk zaamheden kon het Raadhuisplein de massa Sinterklaasfans niet aan en dus moest de stoet uitwijken. De politie begeleidde de Sinter klaasstoet naar het Oranjeplein. Zoals de naam al doet vermoeden kregen we een koninklijke ont vangst. Juf Wanda heette ons van harte welkom. Eén van de kinde ren die ons toesprak was Björn de Ruiter. "De pieten zijn vast heel blij om jullie hier weer te zien", zei de kersverse kinderburgemeester tegen de Moerkapelse jeugd en daarmee sloeg Björn de spijker op z'n kop. De kinderen trotseerden de kou en wij pieten weten altijd een manier om het weer warm te krijgen. Het is een Droomdekenmaaksters zoeken stofjes uit. Moerkapelle - Comité Woord en Daad HOUDT vrijdag 30 novem ber van 15.00 tot 21.00 uur een Winterfair op het terrein van The Farm Shop aan de Dorpsstraat 6. Bij een groot aantal kramen zijn allerhande artikelen verkrijgbaar: woon- en groendeeoraties, bro- cante, tweedehands spullen, boe ken, kleding en consumpties. Voor de kinderen is er een springkussen, een verrassingsboom, een snoep- kraam en zijn er workshops 'eake- pops' en armbanden maken. De opbrengst van de Winterfair is be stemd voor het project 'Afrika, op je gezondheid' van Woord en Daad. Diezelfde avond open ook de plaat selijke winkeliers hun deuren. Zij delen hapjes en drankjes uit en heb ben diverse aanbiedingen in hun as sortiment. Moerkapelle - Rolling'90 presenteert op donderdag 27, vrijdag 28 en za terdag 29 december haar nieuwste wintershow: The Circle of Life. Ook dit jaar pakt de rolschaatsvereniging groots uit. De sporthal van dorpshuis Op Moer wordt omgebouwd tot the ater. In het eerste gedeelte van de show staat de Leeuwenkoning cen traal, daarna tonen de rolschaatsers van Rolling'90 hun nieuwe show nummers om het geheel af te sluiten in een spetterende gala-voorstelling. Kaarten zijn vandaag - woensdag 28 november - te koop in dorpshuis Op Moer van 17.00 tot 18.00 uur en op de zaterdagen bij Intratuin Zuidpias. Kaarten kunnen ook online besteld worden. Voor meer informatie: www. rolling90.nl. De steltpieten hadden goed overzicht op het overvolle Oranjeplein. Na het zingen van Sinterklaashits onder begeleiding van de Pieten band was het tijd om naar Op Moer te vertrekken. De peperno- tenverzamelaars waren ook hier aanwezig. Na afloop vertelde Sin terklaas dat iemand een peper noot naar zijn hoofd had geslin gerd. "Ik hoorde hem tegen mijn stoel aankomen Piet!", zei hij ver ontwaardigd. Gelukkig weten de meeste kinderen dat pepernoten thuishoren in je buik. De kinde ren hadden nog wel een gaatje in hun buik want na het toneelstuk in _0p Moer had iedereen trek in de speculaaspoppen die werden uitgedeeld. Vol verwachting klopt zijn hart. Moerkapelle - Breicafe 'Blij dat ik brei' organiseert voor dinsdag 11 december een workshop 'Sterren haken'. De workshop vindt plaats op het adres Papaverlaan 46 en duurt van 13.15 tot 15.15 uur. In dien mogelijk haaknaald 1,5 mee nemen. De kosten bedragen 5 euro. Aanmelden kan via 079-5931520 of mpl@solcon.nl. Voor meer informatie: www.blijdatikbrei.com Moerkapelle - In het Rode Kruisge- bouw aan het Moerveen 1 worden dinsdag 4decembervanaf 13.30 uur droomdekentjes voor zieke kinderen gemaakt. Dit wordt gedaan voor de stichting www.regenboogboom. nl. ledereen die wil meehelpen is van harte welkom, er zijn stofjes, fiberfill, garen en een naaimachine aanwezig. Voor meer informatie: 0627516209. kwestie van bewegen en kauwen op pepernoten is een prima tijdverdrijf voor als je de bibbers krijgt. Van pepernoten verzamelen heb ben ze in Moerkapelle een sport gemaakt. De pepernoten verdwenen in boterhamzakjes, pietenmutsen en rugtassen. Geef die kinderen eens ongelijk, daar past veel meer in dan in twee handen. De tasloze Mahmud kon het niet bijbenen. "Waarom ge ven jullie zo veel pepernoten", vroeg hij met zijn handen vol. Met hem heb ik afgesproken dat hij bij de volgende intocht een jas met diepe zakken aantrekt, dan kan hij meer snoepgoed verzamelen en makkelij ker eten. Burgemeester Gert-Jan Kats en Sinterklaas tijdens hun eerste ontmoeting in Zuidpias in 2012.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21