Moerdregt Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt Verliefde pieten bij sinterklaasintocht Expositie illustraties Bas de Wit Er werd gebridged... Adventzang Praise avond IJsseljeugd wint schaakmassakamp Kozakken in Dorpskerk Zorgpartners Midden-Holland HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 28 NOVEMBER 2012 27 Moordrecht - Het Beraad van Ker ken Moordrecht houdt zondag 2 december om 17.00 uur de traditi onele Adventzang in de Dorpskerk. Beiaardier Maarten Siebel bespeelt het carillon voorafgaand aan de sa menzang en hij speelt met organist Kees Dorst enkele liederen. Trudi Bos speelt op fluit, diverse Molukse koren en de jeugdgroep van VEG in 't Goudse leveren een bijdrage. Diaken Dick Vrijburg spreekt over het thema 'Wat verwachten wij van God'. Moordrecht - In de week van 3 tot en met 7 december vinden in Cen trum Moerdregt de volgende acti viteiten plaats: Maandag 3 december, 10.30 uur Koersbal, een spel voor mensen van alle leeftijden. Van 13.30-16.30 uur biljarten, van 14.15-16.00 uur sjoelen. Dinsdag 4 december, 10.30 uur Denksport, een leuke manier om uw brein actief te houden. Woensdag 5 december, 14.30 uur Sinterklaasbingo, het populaire cijferspel met voor elke deelnemer een prijsje, uitgereikt door Zwarte Piet. 'p- Donderdag 6 december, 10.30 uur Geheugentraining, houd uw geheu gen vitaal en actief met spelletjes, quizzen en oefeningen. Van 14.15-16.00 uur Spelmiddag: onder andere rummi- kub, scrabble, sjoelen en Wii. p Vrijdag 7 december, 10.00 uur Creatief kaarten maken met ver schillende technieken. Informatie over deelname en tarie ven is op te vragen bij de receptie van Centrum Moerdregt aan Land voor Water 3 of telefonisch via 0182-373844. versierde hemelvlot op het kanaal. De hartjes hingen er niet voor niets, de dikke pieten zijn verliefd! En zon der het van elkaar te weten, allebei verliefd op de testpiet. Ze hadden er zelfs nóg een concurrent bij: Sinter klaasje Quinten (5): "Ik ben ook ver liefd op de testpiet, want ze heeft een heel mooi pietenpak." Testpiet vond allebei de dikke pieten even lief en beloofde daarom om met al lebei iets leuks te gaan doen. De pieten liepen nog een tijdje rond om te zingen en dansen met de kin deren. Omdat het redelijk fris was, kwam een 'jumpliedje' waarin ieder een moest springen goed van pas. leder pietje en sinterklaasje deed enthousiast mee en werd zo weer lekker warm. Toen de sinterklaas liedjes zo'n beetje op waren werd het tijd om naar huis te gaan en na tuurlijk de schoen te zetten. Moordrecht - In de plaatselijke ves tiging van bibliotheek de Groene Venen aan de Sportlaan zijn tijdens openingsuren illustraties te bewon deren van de hand van Bas J. de Wit. De illustrator maakte de tekenin gen voor het boek 'Dokter Doppert', een kinderboek naar zijn eigen idee, .dat op papier gezet werd door de Vlaamse actrice en kinderboeken schrijfster Marieke van Hooff. Het is een 120 pagina's tellend (voor) leesboek vol avontuur met meer dan zestig fantasievolle prenten ge worden, inclusief een luister-cd met gekke liedjes. De expositie wordt op zaterdag 1 december om 11.00 geopend door Sinterklaas. De Wit signeert indien gewenst een exem plaar van Dokter Doppert. Moordrecht - De leden van dames bridgeclub Troef Vrouw speelden een ronde van de interne compe titie. Het koppel IJsselstijn-Datema kwam als beste uit de bus met 61.81%. De tweede plaats was voor de dames Van der Panne en Pieterse met 55.56% en als derde eindigden het koppel Offerman/Huijsmans met 54.17%. Moordrechtenaar Bas J. de Wit illustreerde 'Dokter Doppert' van Marieke van Hooff. Voor meer informatie, kijk dan op: www.dokterdoppert.com en www.kinderboekenillustrator.nl, www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Moordrecht - Met als thema 'Christen(en) nu' vindt op zondag 2 december om 19.00 uur een praise avond plaats in het ge bouw van harmonie Kunst na de Arbeid aan de Sportlaan. Moni- rah Schep houdt dan een lezing met als titel 'Bijna waar ik zijn moet'. Zaal open om 18.30 uur. ledereen is welkom. Moordrecht - Langs het kanaal ter hoogte van garage 't Centrum liep het zaterdag 24 november rond elf uur vol met kleine pietjes en sin terklaasjes. Na het zingen van het strooi lied en andere traditionele sin terklaasliedjes kwam Sinterklaas ook dit jaar weer aan met al zijn pieten. Overal was het versierd met hartjes, de pieten waren verliefd! Door Sanne Westphal Bij aankomst werden Sinterklaas en zijn pieten hartelijk ontvangen door burgemeester Gert-Jan Kats en kinderburgemeester Björn de Ruiter. Toen was het tijd om hand jes te schudden en niet te vergeten, pepernoten uit te delen! De kinder handjes gingen gretig de lucht in om een zakje snoepgoed in ontvangst te nemen. Verliefd op testpiet leder jaar zijn de dikkepieten aan wezig bij de intocht. Dit jaar waren ze er al voordat de Sint met de an dere pieten arriveerden. Overnach ten deden ze op het met hartjes Sinterklaas wordt hartelijk toegesproken door kinderburgemeester Björn. Moordrecht - Tweemaal per jaar bindt de jeugd van De IJssel in een massakamp de strijd aan met de jeugd van Messemaker 1847 uit Gouda. De voltallige jeugdgroep Van De IJssel toog ditmaal naar Gouda. Aan de eerste borden dolf de Moordrechtse jeugd het onder spit. Alleen Tobias Lipschart bereik te remise, Neal Twigt, Olivier Lip schart en Silvan de Berg verloren hun partij. Op de borden 5 tot en met 12 sleepten Martijn van Noort, Jent Immelman, Pascal Admiraal, Bink en Rijk Revet, Sjoerd Steen bergen, Mohammed Karroumi en Jeroen Pons de volle winst binnen. Aan de laatste negen borden kwa men daar nog winstpartijen van Joram Dul en Joppe in 't Veld en remises voor Milan van Ek, Nadir Essakali en Storm Groenewegen bij. Eindstand 12-11 in het voor deel van De IJssel. Léon Jacobse op koers Met een honderd procent score in de tweede ronde in groep A maakte Léon Jacobse zijn aspiraties voor de rapidtitel en deelname aan de in- vitatiegroep van het VINK Top 12 toernooi duidelijk. Vorig seizoen greep hij in de laatste ronde net naast de titel. Zo ver wil hij het nu niet laten komen, zijn voorsprong bedraagt inmiddels veertien pun ten. Zijn naaste belagers zijn op dit moment Hans Lodeweges en Rien Duine en niet titelverdediger Pim te Lintelo die in deze tweede ronde duidelijk een offday had. Stand aan kop: 1. Léon Jacobse 69, 2/3. Rien Duine en Hans Lodewe ges 55, 4/5. Pim te Lintelo en Wim Mulder 53, 6. Arie Macdaniël jr 52. Moordrecht - Het Alphens Kozak- kenkoor geeft zaterdag 8 decem ber een concert in de Dorpskerk. In de sfeervolle kerk met zijn mooie akoestiek laat het koor onder lei ding van de dirigent Arkadi Gan- kin voor de pauze hoofdzakelijk de Russisch-orthodoxe muziek vier stemmig horen. Na de pauze heb ben vrolijke kozakkenliederen de overhand. Naast de solisten uit het Alphens Kozakkenkoor verleent sopraan Viktoria Pankratova haar mede werking onder pianobegeleiding van Irina Parfenova. Het concert in de dorpskerk aan het Kerkplein 12 begint om 20.00 zijn verkrijgbaar bij Primera aan uur, zaal open 19.30 uur. De toe- De Smidse 47, via www.alphens- gang bedraag 10 euro. Kaarten kozakkenkoor.nl en aan de zaal. Sint zet voet aan wal nadat zijn hulppieten hem voor zijn gegaan.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27