Cursus Digitale Fotografie Expositie Marianne Goeree Sint draagt stormlint om mijter niet te verliezen "Geen hangplek maar een speelplek' Voorlichtings avond over gamen HART VAN HOLLAND NESSELANDE 28 NOVEMBER 2012 29 Intocht verplaatst naar Sinterklaasmuseum vanwege harde wind Realisatie playground dankzij inzet vrijwilligers en buurtbewoners Nesselande - Een korte cursus voor iedereen die meer uit zijn digitale spiegelreflexcamera of geavan ceerde compact camera wil halen. De cursus wordt gegeven in De Kris tal vanaf donderdag 31 januari van 9.30 tot 11.30 uur. Niet alleen alle mogelijkheden van de camera wor den besproken maar ook begrippen als sluitertijd en diafragma. Ver schillende bestandstypen en licht- rheetmethodes worden toegelicht en daarnaast wordt er aandacht besteed aan het fotograferen zelf. Inschrijven kan via 010-25189 88 of www.curzusenzo.nl. het Sinterklaasmuseum. De muse umstukken zijn haastig aan de kant geschoven om ruimte te creëren voor de kinderen, ouders en groot ouders die allemaal een glimp van de Sint willen opvangen. Piet word je niet zo maar De pieten van de Pieten Road Show hebben er zin in: met aanstekend enthousiasme moedigen ze de kin deren aan te dansen, te zingen en pepernoten te eten. Terwijl Stage piet naar buiten wordt gestuurd om Sinterklaas te zoeken, laten de showpieten zien wat ze kunnen. "Piet word je niet zomaar; je moet lenig zijn, niet te veel praten en veel van de Sint houden", legt Bo (11) uit. Hij is nu twee weken Stagepiet en het gaat steeds beter. "Hij leert vooral steeds beter om niet alle pepernoten zelf op te eten", grapt Seniorpiet. Dan komt Stagepiet hij gend terug mét het Grote Boek van Sint: de Sint is al dichtbij! De kinde ren gaan nog harder zingen zodat de Sint ze zeker zal horen, ook al waait het buiten hard. Meet and greet Kinderburgemeester Nova neemt nogmaals haar speech door. Zij mag de Sint welkom heten. Dan is het zover: de Sint, met een stormlint aan de mijter, treedt binnen. Nova verwelkomt de Sint met een mooi Meet and greet met de Sint gedicht. Alle lieve kinderen mogen straks met Sint en de pieten op de foto en krijgen een cadeautje. Op het verlanglijstje van Sint zelf staat het boek 'Barcelona' van Carlos Ruiz Zafón. Sint houdt van lezen, al heeft hij de laatste tijd wel een brilletje nodig, bekent hij. Piedjee zet op nieuw een meezinger in. Rond de stoel van Sint verdringen ouders en kinderen zich voor een mooi foto moment. De kinderen en de Sint ge nieten. Sint fluistert: "Dat vind ik zo fijn aan Nederland, dat ik straks als mijn werk er op zit, een jenevertje kan pakken; bij ons in Spanje heb ben we alleen maar Rioja..." Nesselande - Sint heeft een winderige dag uitgekozen voor een bezoek aan Nesselande. Het waaide zó hard dat de winkeliersvereniging besloot Sinter klaas niet te verwelkomen op de Boulevard maar in het Sinterklaasmuseum aan het Maltaplein. De kinderen zorgden samen met de pieten voor een on vergetelijke ontvangst. "Het is één groot feest" vat een moeder van drie kin deren het samen. Door Kristien Zuidland Buiten raast de wind door de bomen maar in het tijdelijk ingerichte Sin terklaasmuseum is het aangenaam warm. Om veiligheidsredenen heeft de winkeliersvereniging besloten om Sinterklaas niet buiten te verwelko men maar in het Sinterklaasmuse um, meldt Iwan Tims, voorzitter van de vereniging. Tims is, samen met winkeliersvereniging Nesselande, de drijvende kracht achter diverse acti viteiten in het winkelcentrum, zoals Kinderburgemeester Nova met de swingende Piedjee .li Nesselande - Enthousiaste vrijwilligers, bewoners van de wijk rond het Rietveldpark, 'scholarshippers' in terminologie van de Kraijeck Foundation, hebben met hulp van de foundation, de gemeente en woningcorporatie Woonbron, een multifunctioneel sportveld in het Rietveldpark gerealiseerd. De 'playground' werd op een natte, winderige namiddag, onder gejuich van tientallen kinderen, geopend door Henk Koedijk, bestuurder van deelge meente Prins Alexander. Na de opening gaven de kinderen zich over aan een pannatoernooi. Koedijk (rechts), Agnitio (midden) en een vrijwilliger zetten er samen de schouders onder. Door Kristien Zuidland Rennende en springende kinderen, vrolijke scholarshippers, geïnteres seerde buurtbewoners, een glunde rende bestuurder, hapjes en drankjes. Alle ingrediënten voor een feestje waren aanwezig. Dat ook 'wind en regen' aanwezig waren, drukte de feestvreugde niet. "De kick van jouw bal door de bas ket." De ogen van Dilivio stralen als hij vertelt over zijn sportieve presta ties. Of hij voetbal of basketbal het Lekker voetballuh, deze kleine prof is er klaar voor. leukste vindt weet hij niet; allebei de balspelen vindt hij 'vet'. Langer praten gaat niet want hij duikt de kooi in waar het pannatoernooi be gint: bij pannavoetbal scoor je door de bal tussen de benen van de te genstander door te spelen. Voorkom verveling Inmiddels staat Koedijk kleumend bij het bord dat onthuld moet worden. De harde wind heeft het grootste deel van het bord al prijs gegeven. Koedijk laat plichtplegingen achter wege. "Het gaat om jullie, om jullie plezier, om jullie speelplek. Ik ben trots om de playground te openen. Dat deze plek jullie favoriete actieve hangplek wordt!" De muziek wordt gestart, hapjes gaan rond en aanwezigen deinen mee op de beat. De jongeren sprin gen enthousiast op het springkussen en duiken de panna in om te scoren. Onder leiding van spelleider Brian Ignacio wordt het spel fanatiek ge speeld. Geweldig concept Bij jongeren slaat het concept van een playground enorm aan: een playground gaat veel verder dan het aanleggen van een veldje; er is een sportleider die zich verplicht om zo'n tien uur per week activiteiten te organiseren. Ignacio is spellei der in het Rietveldpark. "Als jonge ren niets te doen hebben, gaan ze hangen. Daarom besloot ik, gewoon omdat ik het leuk vind, met hen te gaan voetballen. Hij gebaart naar 'zijn' playground. "Nu hebben we een machtig mooie plek. Kinderen hoeven ze zich niet meer te verve len. Hier gebeurt iets." Scholarship Ignacio is samen met een team van 'scholarshippers' verantwoordelijk voor de organisatie van activiteiten. Vrijwilligers, scholarshippers, helpen de spelleider voor een afgesproken aantal uren en ontvangen daarvoor de mogelijkheid om zélf een cursus te volgen. "Dat is goed voor de wijk en de jongeren die actief begeleid worden". De 8-jarige Aryan vindt het 'gewoon gezellig'. Voor voetbal en basketbal loopt ze niet warm maar 'lekker kletsen' op een plek waar 'ie dereen' komt, ziet ze wel zitten. Wijkbeheerder Hans Poldervaart ondersteunt het initiatief. Namens Woonbron is hij regelmatig in de wijk om de leefbaarheid te bevorde ren. "Als de jongeren niets te doen hebben, gaan ze rotzooi schoppen," benadrukt Poldervaart. Hij staat voor honderd procent achter dit initiatief. Het maakt zijn klus als wijkbeheer der uiteindelijk gemakkelijker. "Jon geren die iets te doen hebben, een eigen plek hebben veroorzaken geen overlast; daar hebben we als buurt belang bij." Rotterdam - In cultureel centrum Orion aan de Wollefoppeweg 91a zijn van 29 november tot en met 10 januari beeldjes te zien van Mari anne Goeree-Roth. De beelden zijn figuratief en worden gekenmerkt door vloeiende lijnen en ronde vormen. Goeree werkt met fijne en grove chamotte klei die op duizend graden wordt gebakken zodat de beelden ook buiten kunnen staan. Het op kleur brengen gebeurt met pigmenten, oxydes, acrylverf en glazuur. De expositie is dagelijks - behalve woensdag - te bezoeken van 10.00 tot 16.00 uur, Nesselande - Een vertegenwoordi ger van verslavingszorg De Hoop is vrijdag 30 november te gast bij een voorlichtingsavond over gamen. Om jongeren de risico's van het vele gamen uit te leggen en te laten zien dat gamen ook gezamenlijk kan, or ganiseert de Kerk in Nesselande met medewerking van Stichting Buurt werk Alexander de voorlichtings avond. De aanwezigen komen zelf ook in actie achter diverse consoles met grote schermen. De avond wordt gehouden in De Kristal van 19.30 tot 22.00 uur. Voor meer informatie: helpdesk@ kerkinnesselande.net of daphne.vanharen@buurtwerk.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 29