Live avond in 't Blok Kerstmarkt in Moerdregt Informatieavond Parkinson Hulp voor mantelzorgers Vogels spotten bij Reeuwijkse Surfplas O dtè&fsrrjriits HART VAN HOLLAND REGIO 28 NOVEMBER 2012 33 Op vakantie met de Zonnebloem Kerstmarkt in Zespunt 0 0©0©Q r Moordrecht - In Centrum Moerdregt wordt vrijdag 15 december van 13.00 uur tot 17.00 uur een kerstmarkt gehouden voor bewoners én voor mensen 'van buitenaf. Er zijn leuke kerstcadeautjes, prach tig handwerk en lekkernijen als pof fertjes, oliebollen en appelbeignets te koop. In de marktkramen worden niet alleen kerstartikelen als bloem- stukjes, versieringen en speciale cadeautjes verkocht. Bewoners en bezoekers kunnen hier ook terecht voor kerstkaarten, sieraden en een verloting. Kinderen kunnen tijdens de kerstmarkt grabbelen. Ook is een levende kerststal. Voor meer informatie: 0182-373844. Op het repertoire van Kali staan covers en eigen nummers. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op de live-avond in 't Blok treden za terdag 8 december drie bands op: Dead High Wire, The Empty Horse en Kali. Dead High Wire bestaat uit een linker en een rechter hersen helft: drummer Sammy V en zanger/ gitarist Sacha J. Indierock: they rock and they rock hard. The Empty Hor- se is een postpunk gezelschap dat invloeden heeft van bands als Joy Division.The Fall en The Gun Club. Live is de band rauw en recht voor zijn raap, kortom postpunk. Kali is een rockband uit Rotterdam. Hun muziek is te vergelijken met The Runaways en The Pretty Reckless met wat punk invloeden. Toegang 4 euro. 't Blok is te vinden aan het IJsermanpad 1. Gouda - Het Transmuraal Net werk organiseert voor donderdag 29 november van 19.00 tot 21.30 uur in Dienstencentrum Gover- welle aan het Middenmolenplein 266 een informatieavond voor Parkinsonpatiënten, hun naasten, mantelzorgers en andere belang stellenden. Een neuroloog van het Groene Hart Ziekenhuis verzorgt een lezing en er is een informa tiemarkt. Voor meer informatie en aanmelden: www.transmuraal netwerk.nl bij Agenda. Regio - Onder leiding van een gids van IVN-IJssel en Gouwe kunnen belangstellenden op zondag 16 de cember om 9.00 uur vogels spotten bij de surfplas van Reeuwijk. Tij dens de drie uur durende wandeling zijn naar verwachting onder meer smienten, nonnetjes, brilduikers, futen, ijsvogels en houtsnippen te zien. Verzamelen om 9.00 uur op de parkeerplaats bij restaurant de Reeuwijkse Hout. Vooraf aanmelden is niet nodig en er zijn geen kosten aan verbonden. Regio - "Een mantelzorger die er even tussenuit is geweest, komt opgeladen terug", aldus Jacqueline Beekes, manager van Handen-in- Huis. Vaak zijn er al jaren voor bij voordat een mantelzorger .in de gaten heeft dat hij mantelzorg verleent. "Meestal wordt die zorg sluipenderwijs steeds meer. Op een gegeven moment kom je als man telzorger niet meer aan jezelf toe. Maar wanneer je daar achterkomt, kan je al overbelast zijn", aldus Beekes. Handen-in-Huis regelt door het hele land vrijwilligers die er voor zorgen dat mantelzorgers er even tussenuit kunnen. "De ver zorgde blijft gewoon thuis en alles wat hij gewend is blijft hetzelfde. Het leven gaat door op dezelfde manier, alleen wordt de zorg nu door een ander ingevuld en dat is voor de mantelzorger ook wel eens prettig." De vervangende zorg geldt voor mi nimaal twee nachten, drie dagen. Voor meer informatie: 030-6590970 of www.handeninhuis.nl. Regio - De provinciale Zonne bloemafdeling Zuid-Holland orga niseert voor de week van zondag 21 tot en met vrijdag 26 april van het volgend jaar een vakantie voor mensen van 40 tot en met 65 jaar met een lichamelijke beperking. De reis gaat naar Bad Peterstal in het Zwarte Woud in Duitsland. Tijdens de vakantie is er een luxe rolstoel bus aanwezig voor het vervoer van de deelnemers naar de verschil lende excursies. De medisch/ver pleegkundige handelingen worden uitgevoerd door gediplomeerde verpleegkundigen. De kosten van de reis bedragen 540 euro per persoon. Aanmelden kan via 06- 20738350 of rdekoning@casema. nl De hulp van vrijwilligers, met of zonder een verpleegkundige ach tergrond, is welkom. Voor hen wor den geen reiskosten in rekening gebracht. Voor meer informatie: www.zonnebloem.nl Moordrecht - In de Zespunt aan de Molenlaan 1a vindt op woensdag 19 en donderdag 20 december van 9.00 tot 20.00 uur een kerstmarkt plaats. Belangstellenden kunnen hier een keuze maken uitmaar liefst 1500 artikelen, waaronder kerst ballen, verlichting, kunstbomen en kerststukjes. Dok voor speelgoed en allerhande huishoudelijke artikelen kan men,op de markt terecht. Be stellingen worden eventueel gratis thuis afgeleverd. En strooi dan wat lekkers. Sinterklaas zette vorige week al voet aan wal in Waddinxveen en afgelopen weekend werd de Sint met zijn gevolg feestelijk ingehaald in alle kernen van de gemeente Zuidpias en in Nesselande. Het naderende Sinterklaasfeest betekent topdrukte voor de bakkers van Nederland, want er moeten grote hoeveelheden marsepein, speculaas en ander lekkers gemaakt worden. Maak van de gegeven lettergrepen, waarvan de letters ook nog eens door elkaar staan, woorden en vul deze van boven naar beneden in. In de regel naast de pijl verschijnt dan een typische sinterklaaslekkernij. Oplossing van 21 november: Chocoladeletter •'-**' -cv 1. ob - ert - mah 2. ast - em - nel 3. bank - eb - eln 4. ab - rek - tam 5. nek - et - ring 6. ast - ep - len 7. alk - et - ner 8. et - neg - leed 9. ast - tek - les 10. elt - ret - reke 11sebe - net - lobe 12. rak - let - ems

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 33