Hotel Nieuwerkerk in duurzaam jasje gestoken Nieuwerkerker aangehouden voor hacken computer systeem ziekenhuis Licht zet inbrekers in het zicht Kadootjes- markt Orion Concert Alexander Kamerkoor 010 Danst! Verhalenwedstrijd voor leerlingen vmbo Luna is 'hond van de maand' Gratis spreekuur babyfysiotherapie HART VAN HOLLAND I REGIO 28 NOVEMBER 2012 37 men. Nieuwerkerk - De Nationale Recher che heeft dinsdag 27 november een 26-jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel aangehouden die vermoe delijk betrokken is geweest bij een digitale inbraak in een computersy steem van het Groene Hart Zieken huis in Gouda. Na de computerkraak is een grote hoeveelheid patiëntge gevens uit het systeem weggeno Het team High Tech Crime van het KLPD is in oktober een onderzoek gestart nadat berichten in de media verschenen waaruit bleek dat een computersysteem van het Groene Hart Ziekenhuis was gehackt. Het onderzoek wordt geleid door het Landelijk Parket van het Openbaar Ministerie. Nieuwerkerk - Het voltallige college van de gemeente Zuidpias kreeg gister middag een rondleiding in het nieuwe gedeelte van het Van der Valk Hotel Nieuwerkerk. Aan dit deel wordt nog druk gewerkt. Bouwvakkers liepen dan ook af en aan en sjouwden met spullen terwijl burgemeester Gert-Jan Kats en de drie wethouders luisterden naar de uitleg van Peter van den Hul. Hij is de directeur van Hotel Nieuwerkerk. Een hypermodern en duurzaam ho tel moet het gaan worden met in totaal 150 kamers in plaats van de huidige 96. Zowel het hotel als het parkeerterrein zal worden voorzien van LED verlichting. Kats voegt er bewonderend aan toe: "Met in to- Nesselande - De Pleiaden, de werk plaatsen van Orion, en Cultureel Centrum Orion houden vrijdag 30 november van 13.00 tot 16.00 uur een Kadootjesmarkt waar onder meer tuinproducten, kaarsen, ke ramiek, appelsap, zijden sjaals en wolproducten verkrijgbaar zijn. De markt wordt gehouden aan de Wol- lefoppenweg 79a en 91a. Rotterdam - Tijdens het concert van het Alexander Kamerkoor, op vrijdag 14 december om 20.15 uur in de Paradijskerk aan de Nieuwe Binnenweg 25, is een hoofdrol weggelegd voor een blazersensem ble. Onder muzikale begeleiding van twee trompetten en twee trombo nes worden werken van Purcell en Bruckner uitgevoerd alsmede het 'Prager Te Deum' van de Tsjechi sche componist Petr Eben. Tijdens het concert, met als thema 'Tussen Westminster en San Maro' staan te vens werken van Gabrieli en Schütz op het programma. De toegang be draagt 12,50 euro. Kaarten zijn uit sluitend verkrijgbaar aan de zaal. Voor meer informatie: www.alexan- derkamerkoor.nl. taal 720 Watt wordt het complete parkeerterrein verlicht." Van den Hul geeft ook aan dat warmte afkomstig van apparaten ook elders in het gebouw herge bruikt gaat worden. "Er is dus een koppeling aangebracht waarmee Rotterdam - In het weekend van 7, 8 en 9 december is Rotterdam voor de tweede keer danshoofdstad van Nederland. Tijdens Rotterdam Dance Capital laten Rotterdamse dans gezelschappen, productiehuizen, dansscholen en individuele dansers aan het publiek en aan elkaar zien wat zij in huis hebben. Zondag 9 december staat in het te- dit pand ook naar de toekomst toe duurzaam is ingericht." Het nieuwe gedeelte van het hotel is nog lang niet klaar. Naar ver wachting duurt het nog tot eind april 2013 voordat dit geopend kan worden. Dinsdag werden op het parkeerterrein van het hotel wel de eerste elektrische oplaadpunten van de gemeente Zuidpias geïnstalleerd. Het hotel stelt de ruimte hiervoor beschikbaar en faciliteert ook de stroomvoorziening. ken van de gezamenlijke voorstelling 'OIODanstlMeets', waarbij bekende en minder bekende gezelschappen diverse voorstellingen verzorgen in het World Trade Center. De voorstel lingen duren van 14.30 tot 18.00 uur en zijn vrij toegankelijk. Voor meer informatie: www.rotterdamdancecapital.nl. Nesselande - De kinderfysiothera peuten van gezondheidscentrum Nesselande, gevestigd in De Kristal aan de Cypruslaan 404, houden za terdag 1 december hun maandelijk se babyspreekuur. Belangstellenden zijn welkom tussen 9.00 en 11.00 uur (ingang bij apotheek). Voor meer informatie: 010-2229746 of www.fysiotherapieinnesselande.nl. Rotterdam - Met als thema 'Er was eens' gaat vrijdag 7 december een nieuw project van Passionate Bulk boek van start dat gericht is op leer lingen van dertien en veertien jaar van het vmbo-onderwijs. De bedoe ling van het project is de jongeren op speelse wijze kennis te laten maken met literatuur. 'Er was eens' is een verhalenwed strijd waar jongeren in groepsver band aan deel kunnen nemen. Zij schrijven een verhaal, rap, gedicht, filmscenario of column. Vervolgens wordt gewerkt aan een tastbaar Regio - Als 's avonds uw huis in het donker is gehuld, is het voor een in breker duidelijk dat u niet thuis bent en dat hij ongezien zijn gang kan gaan. Goed licht én zicht in en om het huis kunnen hier iets aan doen. Uit politiegegevens blijkt dat ruim zestig procent van de woningin braken sinds oktober vorig jaar is gepleegd in de donkere maanden tussen oktober en maart. Daarom krijgt de aanpak van woningin braken van de politie de komende maanden de hoogste prioriteit. Agenten zijn extra present, zowel in uniform als onherkenbaar, en er worden extra rechercheurs ingezet. Bewoners kunnen zelf echter ook veel doen. Bijvoorbeeld door gebruik te maken van tijdschakelaars op binnen- en buitenverlichting. Maar alleen verlichting is niet genoeg. In brekers slaan graag toe zonder dat toevallige voorbijgangers hen kunnen zien. Kijk daarom eens kritisch naar uw eigen huis. Zijn er plekken waar het zicht slecht is, zoals een raam met een grote struik ervoor of een niet verlicht portiek of voorportaal. Zorg ook voor degelijk hang- en sluitwerk. Hang- en sluitwerk met het Politiekeurmerk Veilig Wonen vermindert de kans op een inbraak met maar liefst negentig procent. De combinatie van zicht, verlichting en inbraakwerend hang- en sluitwerk maakt de kans op een inbraak klei ner en de kans op ontdekking groter. U kent uw wijk het beste. Ziet u ver dachte personen in uw buurt, men sen die niet in uw buurt thuishoren en veel aandacht hebben voor wo ningen in de buurt, bel dan direct de politie via 1-1-2. Let erop hoe ze eruit zien en in welke richting ze vertrekken, zodat u dit aan de poli tie kunt doorgeven. Noteer ook het merk en kenteken van het eventuele vervoermiddel. Het is van belang om zo snel mogelijk te bellen. De politie benadrukt: liever tien keer voor niets gebeld, dan één keer te weinig! eindresultaat. Een film op basis van een scenario of een boek, app of dichtbundel. Tijdens het slotevent in Theater Zuidplein in juni van het volgend jaar wordt het winnende project bekendgemaakt en vervol gens écht uitgegeven. Leerlingen die meedoen zijn onder meer afkomstig van het Thorbee- ke Voortgezet Onderwijs in Prins Alexander. De Rotterdamse burge meester Aboutaleb is als ambassa deur bij het project betrokken. Voor meer informatie: www.erwas- eens.nu. Regio - Luna is de hond van de maand van Stichting Dierensteun La Vida. De vrijwilligers van de stichting zetten zich in om een nieuw baasje te vinden voor 'leuke honden'. In de 3,5 jaar van haar bestaan heeft La Vida meer dan 350 honden geplaatst. Luna is een 'mooie dame' van on geveer zeven jaar. Ze is een kruising Breton, 54 cm. hoog en weegt on geveer twintig kilo. Ze is gesterili seerd. Luna kan het prima vinden met soortgenoten en is vooral gek op kleinere hondjes. Met katten kan ze - door haar jachtinstinct - abso luut niet. Ze is onderdanig richting mens, in het begin zelfs een beetje timide en erg gericht op en trouw aan haar baasje. Luna is een rustige hond, maar wel speels met haar bal. Die neemt ze het liefst overal mee naartoe. Ze is geen overmatige waakhond, blaft alleen als ze ergens van schrikt of bijvoorbeeld tegen iets wat ze vreemd vindt. Luna is een echte roedelhond en vindt het daarom moeilijk om alleen achter gelaten te worden. Dat zal getraind moeten worden, evenals los van de riem lopen, door alle prikkels om haar heen. Mee in de auto gaat prima. Voor meer informatie: www.dierensteunlavida.nl of info@dierensteunlavida.nl Het college van B Et WZuidpias krijgt een rondleiding bij Hotel Nieuwerkerk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 37