Controle onverlichte woningen Forensisch onderzoek op Coenecoop College Limonadeconcert Hoge parkeerdruk remt aantal openbare oplaadplaatsen deHaij van der\A4nde y l intratuin Raam decoratie advocaten Thuis in de regio. www.enkast.nl 0180-634866 HART VAN HOLLAND ZUID PLAS I 28 NOVEMBER 2012 Intratuin Pijnacker van 10.00 tot 17.00 uur Intratuin Zoetermeer van 11.00 tot 17.00 uur Moordrecht - De politie heeft woens dag 21 november, tussen 18.45 uur en 19.30 uur, gericht gecontroleerd op de verlichting van woningen. In de Bloemenbuurt werden zo'n vijftig woningen gecontroleerd. Van deze woningen waren er drie woningen die helemaal geen verlichting in en om het huis aan hadden. Bij twee andere woningen brandde wel licht, maar was duidelijk zichtbaar dat er niemand thuis was. Bij deze wonin gen heeft de politie een informatie pakket in de brievenbus gestopt. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de aula van MOZ-Art, voorheen de muziekschool, was het woensdag 21 november een drukte van belang. Jonge leerlingen traden op voor leeftijdsgenoten. Ook oudere jon geren en jongere ouderen genoten van het musiceren. Na afloop was er limonade voor de deelnemers en voor het jonge publiek. Waddinxveen/Regio - Een reizend DNA-lab deed onlangs het Coene coop College aan. Leerlingen uit 4 havo en 4 vwo met het vak Na tuur, -Leven en Technologie (NLT) in hun vakkenpakket volgden een practicum waarin het DNA profiel centraal stond. Tijdens het practicum kropen de leerlingen in de rol van forensisch DNA-onderzoeker met als doel om een objectieve rapportage te schrij ven voor de Officier van Justitie over het DNA-bewijs in een fictieve zaak waarin een overval werd onderzocht. Duidelijk werd in ieder geval dat fo rensisch onderzoek in de realiteit heel anders wordt uitgevoerd dan in populaire televisieseries als CSI. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Vervolg van voorpagina Zuidpias - Of er na de eerste laad- palen voor elektrische auto's bij hotel Nieuwerkerk meer zullen vol gen, blijft voorlopig onduidelijk. Eén ander particulier initiatief wordt op dit moment door de gemeente on derzocht. Zuidpias heeft zelf geen plannen voor het plaatsen van laad- zuilen. Valentijn van Winden op de piano. Het college heeft in zijn duurzaam- heidbeleid geen doelen gesteld voor het gebruik van elektrische auto's in de gemeente. Het college noemt de levering van energie aan weg gebruikers ook geen gemeentelijke taak, en vindt dat oplaadpunten te veel ruimte in beslag nemen in ver houding met het aantal auto's dat hiervan gebruik zou maken. Begin van dit jaar riep de gemeen te eigenaren van elektrische auto's op om zich te melden. Hierop kwa men slechts een paar reacties. Uit cijfers van de Rijksdienst voor het Wegverkeer blijkt dat er in de ge meente Zuidpias drie volledig elek trische auto's staan geregistreerd. Hoeveel inwoners een elektrische leaseauto van een maatschappij buiten de gemeente rijden, is niet bekend. Eigen grond Omdat er tot nog toe geen open bare oplaadpunten in Zuidpias waren, denkt de gemeente dat hui dige eigenaren zelf bij huis of op het werk voorzieningen hebben ge troffen. Dat deed ook Maarten van der Starre, die sinds augustus vorig jaar in een elektrische auto rijdt en een kantoor heeft aan het Raad- Wethouder Hazelebach (midden) en Peter van den Hul openen samen de snellader op het parkeerterrein van Hotel Nieuwerkerk. Een medewerker van palenleverancier The New Motion (links) kijkt toe. opladen kost ongeveer 6 euro en daar rijd ik circa 150 km mee." Heroverweging De gemeente Zuidpias onderzoekt op dit moment één particuliere aanvraag, waar zij verder geen uitspraken over doet. De aanvraag kan zijn ingediend door bewoners, organisaties of winkeliers. Of de aanvraag wordt goedgekeurd valt te bezien. Vooralsnog noemt de gemëente de parkeerdruk op veel plekken te hoog om algemeen be schikbare parkeerplaatsen bij bij voorbeeld winkelcentra te reser veren voor elektrische voertuigen. "Als het gebruik van elektrische voertuigen een hogere vlucht gaat nemen valt een heroverweging niet uit te sluiten", aldus een woord voerder. Van der Starre kan zijn bolide ie dereen aanraden: "Ik geniet nu bij na anderhalfjaar van de stille elek trische auto. De volgende wordt er weer één." huisplein in Nieuwerkerk. "Ik heb destijds bij de gemeente een laad- paal aangevraagd op het Raadhuis plein voor winkelend publiek en voor onszelf. Het duurde een jaar voordat mijn aanvraag werd afge wezen. Inmiddels heb ik op eigen grond een oplader geplaatst, zowel thuis als bij mijn kantoor. Een keer Intratuin Pijnacker Rijskade la, 015-3610000 Donderdag en vrijdag koopavond. Intratuin Zoetermeer Voorweg 192, 079-3515551 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl Intratuin Zevenhuizen iedere doordeweekse dag koopavond en zondag altijd gesloten 11 geeft aan groen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3